Jump to content

Bell audio prepoznaje li neko?


Okibokis

Preporučeni Komentari

U prilici sam da kupim ove zvucnike,ali im ne znam vrednost.Sta bi ovo moglo da bude,ako horna izgleda ovako?Da li je ovo neki Fostex,ili EV?Na drajverima pise Bell,a na netu gotovo da i nema nista o njima s obzirom da je ovo dosta staro.Interesuje me izvedba kabineta,da li je to neki Altec,jel mi lici,ili je nesto drugo?Membrane su neke krem boje,a vesanje silikonsko harmonika.Da li od ovog moze da se napravi hi fi?

post-1130-0-67132900-1377967754_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Hocu,moja je sumnja da je Bell u tim godinama ugradjivao Fostex drajvere,a horna unutar ovih njenih usta,ima izgled metalne mreze.Da li je Fostex imao u 70-im neki bas koji je mogao da parira po zvuku sa Altec-ovim,ili EV?Ovo dole je 15,a u sredini 12 incha.najverovatnije da cu da otvorim sutra,a evo jos slika od napred.Ako je ovo sve samo u domenu nekog vintage razglasa,da se ne mlatim dzabe?Koliko je posteno proceniti ovakve dve kutije iz delova,ovako kako se vide,ako je sve ispravno i nepopravljano?

post-1130-0-56757800-1377971094_thumb.jp

post-1130-0-51605600-1377971097_thumb.jp

post-1130-0-91958700-1377971099_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok ne slikaš od pozadi, ništa ti nemrem reći.

 

Vintage razglas koristi Altec, JBL, EV i Gaus zvučnike, pa se itekako vredi mlatiti sa time. Samo ti otvori pa ćemo da vidimo čija baba prede :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto sam video od nazad svi pojedinacno imaju xlr-ove,i lici da se kace na neku aktivnu skretnicu,rasklopio bih ja jos danas,ali nije bio vlasnik kuci,pa sam samo slikao,ovi kabineti lice na 60-te ili 70-te?Bitno mi je jer sutra kad ih otvorim,moracu i da dam neku ponudu.Moze li ovakav kabinet da radi u kuci?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

oba su ista,samo sto je donja malo veca,i ima neke skrge u donjem delu tipa onken,a kako vidim u pitanju je sperploca,ako se potrefi da su drajveri musko,vrlo lako bi se skinuo skaj,i dobili bi boju meda.Nego ako je sve ovo pravljeno za napolje ,onda se verovatno ne cuju nesto narocito unutra.Uzgred,da pitam koje su firme koristile bele membrane?Za razglas naravno,ja sam video staro a belo samo na JBL,Lseriji.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stare membrane, a bele su verovatno zato što su izbledele od sunca. Meni samo kalote deluju belo, ostatak mi ima neku bež boju.

 

Nemoj pokušavati da pogodiš sada šta je unutra jer se svodi na nabadanje. Može da bude od sjaja do očaja.

 

Drajveri su PRO. Da li je pravljeno za napolje ili za unutra uopšte nije bitno. U pomenutom slučaju je pravljeno isključivo za "napolje" ili "veliko unutra" ali kakve to veze ima sa kvalitetom drajvera, pitam ja ? Ako su oni dobri moći će za unutra, a kutije na kupujem prodajem za frakciju cene da povratiš deo novca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Korpa je Eminence 15" neki. Po veličini magneta bih rekao Delta PRO ili tako nešto - starije naravno. I to u najboljem slučaju u smislu da nije neka kopija.Ništa posebno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PSD2002 kompresivni driver

Covek mi je trazio 500 eura za dva seta kao na slici,znaci dve dvanaestice,dve 15",i dve horne sa ustima od 50cm,kao na slici.Mene je to interesovalo u smislu da napravim nesto ovako,ali sad vidim da bih pogresio.Pomamio sam se na horne:)

post-1130-0-42928800-1378674103_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih zaobisao. Nema tu nista specijalno. Nije ni da je lose, ali nije ono sto si potajno ocekivao.

Cena je verovatno realna, mozda i blago povoljna, a to je tebi problem jer verovatno neces bas to tako u tom stanju staviti u sobu i slusati (koliko sam shvatio).

Da si neki vlasnik kafica pa treba jeftino a dobro da ga ozvucis, to bi delovalo kao odlicna kupovina.

Ali ovako, da rasklapas pa koristis drajvere itd, ne isplati se. Bolje onda polako vrebati i skupljati pa kupiti novo i da valja. Ne kazem da ovo ne valja. Nego ja bih zaobisao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...