Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

48 minutes ago, ninja said:

1LP ali novi remaster ... ako je mutno, naočale koristi :)

ma ni zoom od 400% i ocale mi ne pomazu :D..BTW od svih tih zadnjih remastera sto  su uradjeni pa su se mogli nabaviti kao simpli ili dupli albumi,sa minimalnom cenovnom razlikom,Zepp 1 vredi povijati u toj 3LP varijanti,sadrzi Live in Olympia/Paris '69,sa tehnicke strane gledajuci,sam snimak nije bas da se padned u nesvest,al je svirka sama bas Zeppovska:

https://en.wikipedia.org/wiki/Led_Zeppelin_European_Tour_Autumn_1969

 

zepp.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Audite je Nemačka izdavačka kuća, na tržištu skoro 45 godina, specijalizovana za retke i istorijske snimke klasične muzike.. vodi je Ludger Böckenhoff, a najpoznatija je po ciklusu Mahlerovih simfonija, koje je izvodio Bayerishe Rundfunks, a dirigovao Rafael Kubelik..

Kubelik je imao poseban senzibilitet za izvođenje Mahlerovih simfonija - obojica su najbolji izdanci geografskog prostora koji se nekada zvao Bohemia, tako da to i nije iznenađenje..

DG je svojevremeno objavljivao Kubelika, ali Audite je objavio kompletan ciklus koji je sniman godinama.. snimci nisu tehnički perfektni, snimljeni su uživo, ali su veoma slušljivi i meni prvi na Mahlerovoj listi.. za sada sam na0bavio Prvu i Petu simfoniju:

3ea3eae9b669c4cb3253545295e1b3b8.jpg

a799b16b2da99b952d47ebbf59e8cd4a.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo je bila uvodna priča o Audite, da bih došao do njihovih RIAS izdanja - Radio In American Sector u Berlinu..

Od 1947 do 1954 RIAS je snimao i uživo na radiju prenosio koncerte Berlinske Filharmonije.. dirigovao je Wilhelm Furtwängler, jedan od četvorice veličanstvenih (Toscanini, Oto Klemperer i Bruno Walter čine ostatak).. Audite je 2011 skupio RIAS trake i na 14 vinila ih objavio.. reč je naravno o mono snimcima, Betovenova Treća, Peta i Šesta su snimljene u dva navrata, sa razmakom od nekoliko godina..

večeras sam odslušao Šestu, snimak od 25.05.1947. - prvi koncert Berlinske Filharmonije posle rata.. snimak je, paa - istorijski, veoma blago remasterovan i iznenađujuće dinamičan..

biće ovo interesantna jesen :)

c6ea3913d1d767d21ac983982a7748e8.jpg

cbe7169203cda1c624895dbea41deff1.jpg

2b01e60a1eb8e1b24620abdc91162d70.jpg

86da5fabc96796a016df316e94d540ea.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Woland said:

ovo je bila uvodna priča o Audite, da bih došao do njihovih RIAS izdanja - Radio In American Sector u Berlinu..

Od 1947 do 1954 RIAS je snimao i uživo na radiju prenosio koncerte Berlinske Filharmonije.. dirigovao je Wilhelm Furtwängler, jedan od četvorice veličanstvenih (Toscanini, Oto Klemperer i Bruno Walter čine ostatak).. Audite je 2011 skupio RIAS trake i na 14 vinila ih objavio.. reč je naravno o mono snimcima, Betovenova Treća, Peta i Šesta . . . .

Prvo, hvala za info o Audite.

Drugo, apropo cetvorice velicanstvenih - Vilhelm Futvangler je IMHO onaj prvi sa barjakom. I to jedno 50-60 jardi ( ono bar najmanje ) ispred ove trojice. :)

Daleko od toga da su ova trojica velicanstvenih losi. Naprotiv.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...