Jump to content

Čišćenje laptopa - Pomoć


Doktor

Preporučeni Komentari

Imam Asus A52J laptop 3 godine. Nije otvaran, nije ciscen.

Definitivno je vreme za takav vid akcije, jer je poceo da se cesto pali ventilator i da se greje vise nego uobicajenog.

Pitanje - da li se to moze uraditi u kucnoj radinosti ? Mozda uz pomoc prijatelja ? :wink2:

Ako ne, neki predlog za servis u Beogradu gde je korektno i sugurno  ?

Unapred hvala na odgovorima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 29
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

navažnije ti je da očistiš ventilator na hladnjaku procesora i makneš sve dlačice prašinu i sve ostalo što dovodi do toga da on zariba i ne vrti da valja

 

drugo ti je bitno da očistiš hladnjake kroz koije prolazi vazduh ulazi ili izlazi nebitno

 

tu zna da se napravi čep od prašine raznoraznih dlačica od ćebadi, džempera jorgana i slično

 

ne znam koji ti je to asus ali na ova moja dva to je da oprostiš pi..in dim očistiti

 

možda neće biti potrebe da mijenjaš pastu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A i malo da slušate muziku. :buehehe:

Dobro je da je ona play lista iz Vrdnika ( DVD ) koja je pustana u  nedelju ujutro trenutno kod Siroma-e. :wink2:

Nadam se da se jos uvek nalazi na potezu Nis-Bgd.

Nisam siguran da bih preziveo ponovni "udar " azijskog melosa. :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne mogu da nađem fotku sa donim poklopcom tvog asusa ali mi se čini da je kao kod mene da se sa 4-5 šarafa skine cijela donja plastika i onda vidiš ovo

 

 

post-38-0-11517500-1374405750_thumb.jpg

 

 

makneš ova 4 šarafa označena žuto

 

usisaš i četkom očistiš ventilator

 

i ovo crveno ti je hladnjak kuda struji vazduh i to izduvaš i usisaš i završen posao :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne mogu da nađem fotku sa donim poklopcom tvog asusa ali mi se čini da je kao kod mene da se sa 4-5 šarafa skine cijela donja plastika i onda vidiš ovo

 

 

Postavljena slikaasus.jpg

 

 

makneš ova 4 šarafa označena žuto

 

usisaš i četkom očistiš ventilator

 

i ovo crveno ti je hladnjak kuda struji vazduh i to izduvaš i usisaš i završen posao :wink2:

Dragi revox,

to je to ! :oke:

Tnx !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi revox,

to je to ! :oke:

Tnx !

 

 

makni bateriju sa laptopa da nema napajanje ako ti ispadne koji štarf po ploči :wink2:

 

Taj bijeli aluminijum koji drže ova 4 šarafa ima sa bočnih strana žabice za kačenje za plastiku na kojoj leži i pripazi kad skidaš da nešto ne polomiš od tih žabica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ako imas XP mozes formatirati HD i sve od pocetka. Moze biti da se nakupilo masa nekorisnih programcica koji se cijelo vrijeme vrte i opterecuju procesor.A Gaggijina liste nije uopste losa, imam i ja par takvih :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sto kolehga Ninja kaze je tacno skroz, jer tupavi XP nema opciju da gasi aplikacije koje ne sluze nicemu odredjeni period.

Vodite racuna sa cetkanjem zbog radi elektrostatickog elektriciteta, takodje ako se cisti kompresorom vodite racuna da je na izlzu kompresora separator vlage i ulja jer zna to da napravi karambol. Po meni najbolje onaj stari usisisivac pa crevo na izduv i napolje pa dok ne isteras svakog djavola iz coskova ne gasis i kraj ko u bioskopu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sto kolehga Ninja kaze je tacno skroz, jer tupavi XP nema opciju da gasi aplikacije koje ne sluze nicemu odredjeni period.

Vodite racuna sa cetkanjem zbog radi elektrostatickog elektriciteta, takodje ako se cisti kompresorom vodite racuna da je na izlzu kompresora separator vlage i ulja jer zna to da napravi karambol. Po meni najbolje onaj stari usisisivac pa crevo na izduv i napolje pa dok ne isteras svakog djavola iz coskova ne gasis i kraj ko u bioskopu.

 

 

kakav crni kompresor pa da poslije skuplja laptop iz djelova

 

usisivač nego što :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa Doktore, on je Ninja :ninjas: , a Gagi živi ako se ne varam,  jako blizu Zmajevog gnezda . Tamo lumpiju s nevladine organizacije, motke, nunčake i Elvisi. :aikido:Svaka slučajnost je tu isključena. Pozdrav Šumadinac :b040:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...