Jump to content

Стари радио апарати


Preporučeni Komentari

Не знам где да денем ово, али ваљда може и овде... У доколици, а као облик терапије на веселу стварност, узео сам да средим стари радио апарат, Минерва 414 из , ваљда, 1940-е године. У поприлично добром је стању, али прво радим кутију.

Нисам сигуран, али мислим да је шелак на фурниру. Лако се скида и скоро све сам ишмирглао и исгитовао.

Не знам шта сад да ставим ? Мало ћу га тонирати, а онда најобичнији лак или шта већ?

Друга ствар, бакелитна решетка, тј оквир, нигде није сломљена, али има онај  мат, старински, који не знам како да скинем ? Зна ли неко чим се то третира, маже или шта већ '? Ово је тај модел, али је слика са нета.

Свако добро.....

post-606-0-49893700-1367588224_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ja imam veoma pozitivna iskustva sa lanenim ulje tj. firnajzom. Takođe slično se dobija i sa voskom za drvo. Ne znam samo kako se git ponaša u svemu tome, Ne znam kako prima boju. Ja ga nisam koristio, nego sam ostavljao manje rupe ili sam popunjavao furnirom veće (uz toniranje).

Lak ne volim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Нешто се, ипак, привело крају. Још га нисам укључио да би видео шта још треба.

После шмирглања, само ланено уље , као што је Валтер предложио. Платно нисам успео да нађем, па сам користио врећу од кафе. Бакелит сам опрао детерџентом за судове и топлом водом, осушио и онда га благо истрљао ланеним уљем. То му је вратило онај сјај и додало одређени шмек, тј смрад ланеног уља.

post-606-0-64026700-1375545032_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Krokodilu, lepo ti je ispala ova drvenarija! Ako budeš u prilici, imaš na Beogradu prodavnicu tekstila, štofova i mebla "Italtes" (u starom Merkatoru, I sprat). Tu možeš sigurno pronaći neki štof koji bi ti lepše legao od jutanog džaka. Ako hoćeš, mogu ti slikati neke uzorke koje sam ja nabavio, pa ako ti se neki sviđa,poslaću ti parče.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...