Jump to content

John Linsley Hood ima li dovoljno snage?


Okibokis

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima,zainteresovala me je varijanta ovog pojacala konkretno 2x6 vati u A klasi,pa me zanima da li je to dovoljno za normalnu upotrebu,ili je ipak bolja verzija od 2x10 vati?Ne bih hteo da pokvarim zvuk pa bih se zadrzao na najboljoj verziji.Ako neko ima iskustva ili je slusao kod nekog obe verzije,interesuje me razlika izmedju slabijeg i jaceg ,mislim prvenstveno na karakter zvuka.Ovde sam okacio semu za 10 vati,jer mi se 6 vati u A klasi cini suvise nejako.Ako neko zna koliko je to u praksi 6 vati u A klasi na ovaj JLH nacin neka napise.Hvala unapred!

post-1130-0-31869100-1365980121_thumb.gi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nisam al sad cu,a pitanje sam postavio u nadi da je neko od nasih drugara pravio i dugo upotrebljavao jednu ili drugu varijantu,pa su mi domaca iskustva dragocena.O cemu se radi?Imao sam Korato one koji je radio u A klasi,po njima preko 20 vati,ali mi se ipak vise svideo zvuk Musical Fidelity A1.I tako dalje.Ovaj prvi napucan do bola dva trafoa,sve skockano,ali opet kupim svojevremeno Cyrus 2 i slatko se naslusam muzike.I tako dalje.Neka pojacala sam zapamtio,a neka uopste nisam.Dakle u potrazi sam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima,zainteresovala me je varijanta ovog pojacala konkretno 2x6 vati u A klasi,pa me zanima da li je to dovoljno za normalnu upotrebu,ili je ipak bolja verzija od 2x10 vati?Ne bih hteo da pokvarim zvuk pa bih se zadrzao na najboljoj verziji.Ako neko ima iskustva ili je slusao kod nekog obe verzije,interesuje me razlika izmedju slabijeg i jaceg ,mislim prvenstveno na karakter zvuka.Ovde sam okacio semu za 10 vati,jer mi se 6 vati u A klasi cini suvise nejako.Ako neko zna koliko je to u praksi 6 vati u A klasi na ovaj JLH nacin neka napise.Hvala unapred!

Ja sam pre dpsta godina napravio 2 komada verziju od 10 W,to je dosta dobro svirao,ali bogami dosta je trebalo i hladnjaka,jer se grejalo ko lud....ipak je mirna struja bila negede 1,6A ako se dobro secam.....ovih dana cu proveriti moju semo to je iz neke madjarske knjige hifi pojacivaci....sve u svemu vredi napraviti.....meni se nije svidelo to sto je jednostrano napajanje i elko na izlazu ne volim na putu signala....tako sam kasnije nasao semu NelsonPass-a pojacalce od 40W cista A klasa,e bogami taj je rasturao......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam pre dpsta godina napravio 2 komada verziju od 10 W,to je dosta dobro svirao,ali bogami dosta je trebalo i hladnjaka,jer se grejalo ko lud....ipak je mirna struja bila negede 1,6A ako se dobro secam.....ovih dana cu proveriti moju semo to je iz neke madjarske knjige hifi pojacivaci....sve u svemu vredi napraviti.....meni se nije svidelo to sto je jednostrano napajanje i elko na izlazu ne volim na putu signala....tako sam kasnije nasao semu NelsonPass-a pojacalce od 40W cista A klasa,e bogami taj je rasturao......

Vidim sada na netu ,da su zadnju reviziju za ovo pojacalo dali 1996 godine,i da su uklonili taj elko na putu signala,ali ova verzija je vec od 20-ak vati u a klasi tako da je meni intrigantno sta je ostalo tu od izvornog zvuka?Na koji Nelson Pass mislite?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Postavio sam slicnu temu JLH 1969.

Imas varijante sa dvostrukim Tranzistorima u izlazu i mnogo snage u A klasi -cak idu i do 35W samo su hladnjaci mamutski i gubi se izvorni zvuk-dakle treba stari 3055 malo da zamulja da bi se stekao pravi utisak.Prebrzi tranzistori nisu ok ali oni do 3-4 MHz su OK.

15 W ubija kao neki japanac sa 60W.Mirna struja od projekta do projekta: 1,5A do 4A.

Biraj!Seme imas svugdje.

pozz

Joka,Doboj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav ja sam do skoro ima jlh koji sam poklonio.Bio je 10 w sa 2n3055 i trafo 2x15 volti 15o w.Veoma solidno radi.Sema iz 1969 god.Malo para mnogo musike po meni.Evo ostala jedna slika sa velkim hladnjakom samo na jednoj strani i 4 tranzistora.

post-1362-0-05629900-1367151995_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...