Jump to content

Kako natjerati Op amp u A klasu?


zerowaf

Preporučeni Komentari

post-436-126322248234_thumb.jpgpost-436-126322244125_thumb.gifpost-436-126322252694_thumb.jpgEvo me opet! :blackeye: Želim promijeniti napajanja u svom plejeru i dodati D1 stage umjesto NE5532. (G. Impuls, sve što ste predložili radi dobro! Ovo je ionako plejer za uvježbavanje, pa kad steknem dovoljno znanja i iskustva...)Moja pitanja su možda nekom od vas smiješna, ali za mene su važna.Budući da imam samo jedan TDA1543 iskoristio bih jedan izlaz 5.5V za njega, a drugi bi napajao ostatak uređaja. Isto tako bih "ukrao" onih 13V nakon prvog stupnja regulacije i time napojio ostatak(sada je taj napon 12V). Javlja se problem što da napravim sa negativnim vodom: -5V i -13V. Je li moguća nekakva konverzija, i ako je, je li to dovoljno stabilno da nahrani sve što sam zamislio?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

O.K. Do sada sam shvatio da je moguća konverzija u negativan napon, ali nije besplatna- imat ću gubitak napona.Slijedeće pitanje je što bi se dogodilo da uzmem -30V sa napajanja za D1 i napravim istu takvu regulaciju sa negativnim ulaznim naponom? Da li bi mi ztx, IRF i bc "zamjerili" tako nešto? :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...