Jump to content

HIraga&PSML&DAC


Glogov_Kolac

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 53
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Slazem se gosn. Zen-e. Ja sam merio oko 50-60 stepeni posle sata rada. Vece temperature se dobijaju kad radi mnogo duze (koliko je Edvard izmerio) ali ja nazalost nemam vremena tolko dugo da slusam ;o(((((

gosn. ti je ........ :buehehe:onda OK ako bi krenuo duze slusati - napravi podnozje/stalak za amp - ploca mediapana u koju su ugradjene dve noktue od 12cm , vrteci se na 5-7V
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakvi bre servisi, pa ja cu da ga servisiram ;o))). Kamo lepe srece da mogu da ga tolko pregrevam a ne ovako na po sat vremena ;o)). Inace sa strane se nalazi perforirani lim izmedju hladnjaka tako da i tu moze da se ugradi ventilaor. Ne zagreva se tolko mnogo da je urgentno nego me samo brine da kad dodje leto ne podigne temperaturu u sobi ;o)))

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma mnogo lepo i svira. Detaljno a siroko i toplo, osetis kako vazduh struji u sobi ;o)). Ko voli ovakav zvuk neka pravi obavezno. Kad imam vremena probacu LDR preamp i DAC sa Menuett-om da vidim koliki je uticaj LDR-ova na zvuk. Kolko mogu da primetim LDR-ovi doprinose veoma sirokoj zvucnoj slici i rasporedu instrumenata ,dok mu Hiraga daje onu toplinu i finocu. Ne mogu da kazem da ovakav sistem zvuci u potpunosti neutralno ali muzici daje neki smek koji veoma prija u toku slusanja, bez gubitka detaljnosti i muzikalnosti. Nikad nisam slusao lampe (da budem iskren) ali mi je sada jasno zasto neki kazu da Hiraga zvuci slicno kao neki lampas ;o)))

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ista je električna šema po kojoj su svi sa foruma radili, podešavanje je dobro urađeno, sve po preporuci konstruktora. Jedino što nisam imao sreće da mi se kanali poklapaju. Jedan je bio sa većom atenuacijom po celom opsegu, mereno ton generatorom i osciloskopom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...