Jump to content

Pojacavaci sa Hawksford error correction


dranix

Preporučeni Komentari

Posto niko nije ozbiljno zapoceo ovakvu temu evo da povucem nogu.

 

Ova tehnika nije nova ali su svi u svetu "poludeli" za njom. Poskupece ponovo struja pa ne bi bilo lose da se malo manemo A klase.

Kitovi se na veliko prodaju a ovaj forum "zaostaje" za nekim vaznim informacijama.

Evo za pocetak nekoliko linkova

 

Elektor 4 i 5 2008 paX

ovde imate i zanilmljivu zastitu zvucnika.

http://www.pilghamaudio.com/index.php?page=cordell-dist-magnifier

zanimljiv instrument, pogledajte ceo site

Sta mlislite o upotrebi darlingtona u pa stepenu?

 

Dalje. Pogledajte igracke zvane Mistral ili noviju Zero od firme LFD Audio.

Pa onda http://www.lcaudio.com/index.php?page=19 i oni se bave ovom tehnikom pa se njihovi pojacivaci godinama kazu koriste u klubovima u Danskoj. Ima na site i drugih dobrih i korisnih stvari.

Oni ne koriste darlington unit u izlazu nego cini mi se Sankene.

Radi STABILNO sa napajanjem od cak samo +-12v pa do pedesetak i malo vise

 

Pa onda 

http://www.octave-electronics.com/lcaudio/temil.shtml

Isto to, samo se neko preselio na istok pa otuda gura.

 

Neka ne bude da je ovo reklama nego na ovim mestima imate jako dobre informacije koje se NIKADA nisu pomenule na ovom forumu. Kao recimo da mosfetovi NISU idealni za AB klasu dok su za A klasu odlicni.

 

Ako se nekome mozda ne bi svideo suvise klinicki zvuk u smislu da se odlicno cuju visoki to moze lako i da se zamuti (citaj pokvari) sto mnogi proizvodjaci rade namerno ca odredjenu ciljnu grupu korisnika. Tehnicki gledano to se smatra velikom greskom da je odziv na visoke "zaokrugljen".

 

 

Racunam da ako se VEC investira u napajanje, hladnjake i kutiju koje ne moze da bude dobro i jevtino ono da bar pojacavac radi super. Nema ovde nekih egzoticnih komponenti koje ne bi mogle da se relativno lako nabave u Srbiji.

Ipak se radi o vrhunskoj klasi uredjaja koji svejedno kostaju mnogo para kupljeni u radnji.Prema tome, da vam neko ne bi prodavao finu englesku maglu procitajte informacije sa ovih site-ova. 

 

Eto toliko od mene za pocetak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 51
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dranix moram Vas malo ispraviti. Ne znam kakve veze imaju navedeni linkovi sa Hawksfordovim error correction pojacavacima. Ova problematika nam je poznata i poznato je da ne moze da se uradi sa drugim tranzistorima sem sa mosfetovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto se ocigledno nismo razumeli Impulse. Kod Digikey ima da se nabave dralingtoni koji su korisceni u elektorovom paX koji JESU temp kompenzovani.Na kraju krajeva potrebno je BILO KAKO napraviti PA stage sa jedinicnim pojacanjem i ispred recimo 22db pojacanja. Tu moze da bude po volji izbor konfiguracije.LF411 je jevtin a njega koriste i zastarelom Millennium-u a ovi iz elektora koriste ULTRA brzi AD844A koji takodje nije preskup i ima ga kod Digikey.Mozda si mislio na koncepciju kao kod LFD-a gde ima u celom sklopu samo 5 malih trazistora i izlazni fetovi. To pojacalo je igracka onako kako jeste jer nije UBEDLJIVOG zvuka vec nezno.Pa onaj trafo nema vise od 160VA.Nemas tu sta da trazis sa zahtevnim opterecenjem a danas su mahom 4 oma zvucnici.Evo da postavim i Millenniuùm semu mada je ona rekoh zastarelaAuuuuuuuu ne znam da zalepim file.Kako se to radi?BAS u tome i jeste fora da se ne mora kopirati LFD nego postoje resenja i seme KOJE RADE posao isto tako dobro a pojacavaci su BOLJI u smislu snazniji.Kad vec pravis onda neka bude nesto odmah.

mill SCH.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tacno Ziki.Onda i znas kako to dobro zvuci.Na stranu sto je Bora zeleo ili mozda do sada i uspeo da resi na originalan nacin probleme koje je imao ali je to VEC reseno.Pogledajte linkove pazljivo.Ne ocekujte da cete napraviti paX sa bilo kojim trazistorima kad se zna sta su koristili.Moze to drugacvije, slazem se ali ovo je gotova stvar.Lako je tebi ti IMAS i semu i napravljenu Thetu.Ovo je manje vise isto to.Cinjenica je da danas NIKO pametan ne radi ovu koncepciju sa izmaznim fetovima a zasto imate na jednom od linkova.I ne samo zato doduse.Pa u tome i jeste poenta sto su pricane PRICE a to je jedno veliko nista.Sta mi imamo od toga da znamo sta su radili Scope i Bora. Ono je bio po meni skandal i to zasto uopste.Nisu mogli da podele dedovinu mozda.Matori ljudi a tako.Meni je to neprimereno skroz.Ne kaze se dzabe da je nesporazum najvece zlo i da se NISTA ne podrazumeva.Ali....Kad budemo videli Borinu semu onda mozemo da pricamo o njoj tehnicki a ne samo kako to dobro zvuci.Zvuci naravno ali nista od toga.Ovi su kitovi prodani u desetinama hiljada komada i to traje vec godinama, pa sta.Sta je tu tajna?Dovoljno je samo da kazem i to jer jednostavno moram da NIKO nikada nije rekao ovde na forumu da PCB MORA da bude tako napravljena kao da je za upotrebu u VF tehnici.Sta to sve znaci to vec mora da se nauci.Koliko je puta Bora pomenuo frazu "raspored elemenata" a nikada nije rekao zasto jer on uopste ne razmislja o tome da neko toliko moze da ne zna. Na kraju krajeva oni kitovi iz Malezije su cak i u smd thnici tako da je sve sto treba za VF reseno.Ko ne voli da se igra sa smd moze i drugacije ali sa velikom paznjom da ne bi dobio oscilator.Neki su se smejali Sipiju kad radi 3D.To tako UVEK proradi bez smetnji i lako se modifikuje a on covek nema vremena za gubljenje a ima znanje iz oblasti VF fala bogu mnogo godina.Poenta ove teme je da se vide tacne seme koje RADE a da li ce neko ko je za to sposoban modifikovati nesto i napraviti jevtinije ili bolje to je vec pitanje.Na kraju pravite modele pa vrsite simulacije da vidite sta je sta.Za to treba mnogo vremena ali koga zanima neka pokusa.Ako cemo bas i Techno odn. Modus moze LAKO da se modifikuje u ovom smislu a svi znaju da Modus isto odlicno zvuci ako neko voli bas domace.Stos je u tome da su sve druge kompenzacije SPORE i zato pojacavaci zvuce inferiornije.Citajte, da vam ne prepricavam ja.Ljudi su sve objasnili.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

LC audio nije Hawksford EC, a može se i ja sam ga napravio bez mosfeta (Theta) i radim još jednu unaprijeđenu verziju koja će za par mjeseci biti gotova, a po svemu sudeći biti će besprijekorna.

Samo toliko, u daljnju raspravu se neću uključivati iz većini poznatih razloga i likova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fina engleska magla.Sve se vidi.post-583-0-78162900-1359057393_thumb.jpgZnam Zorane.Pratim ja sta se desava ali ne pisem.Ja bi voleo i da Borini kitovi-moduli zazive i prvi bi ga kupio nego je sve nesto nespremno.Resenje iz Elektora je skroz ok po meni i ultra brzo.Tranzistori nisu problem za nabavku takodje.Sto se mene tice ja nikada ne bi koristio fetove u izlazu osim za klasu A a "lampaski" zvuk se pravi posle ko tako vise voli.Ne sumnjam da ces ti to napraviti za primer i da ces najvise i slusati bas Thetu odn. tu super Thetu.Mora brate da bude sa vecim brojem tranzistora i to ti je.Svako pojacalo zaklipuje pre ili kasnije a bolje je da bude sto kasnije i sto redje.I pored svih mogucih zastita ti Zorane moras da gledas da sacuvas svoje odlicne (skupe) zvucnike.To je osnovno sto svako mora da razmislja dok nije kasno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem sa bipolarcima je jer error correction moze da radi samo sa jako malom strujom u drajverskom delu a to ne mozete dobiti kad koristite bipolarne. To je bila i osnovna Borina greska jer je u sklop konstruisan za mosfetove ubacio bipolarce. Zoran zna koliko je jos iteracija bilo da se dobije resenje da Theta drzi bias kako treba. Ja imam nekoliko resenja dok smo pokojni Pile i ja kontaktirali trazeci optimalno resenje jer sa malom strujom u drajverskom delu koje je po osnovnoj semi ostavljena ceo izlazni stepen je radio jadno. Povecanje struje je isljucivalo error corerction kolo. I tako u krug.

 

Pogledacu ovaj pax da vidim kako radi pa mozemo nastaviti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, još ću pokazati kako projekt upravo izgleda, a po prikazanom se vidi i koliko je tu novaca uloženo što se sigurno nebi dogodilo s nečim što neće biti overkill. Za ilustraciju dimenzije hladila su 20 x 40 cm.

 

 

post-26-0-93910500-1359059369_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi ovako.Ti si sigurno obavesten mnogo bolje od mene.Obrati paznju da su bipolarci u paX darlingoton kompenzovani i da je pa sa pojacanjem 1.To je bitno.Ispred mozes da pravis kako ti je volja i nesto sto sigurno radi i dobro zvuci.Da, da, Zorane,Nema kod tebe zezanja kao i uvek.Za ImpulsaMeni je zao da su se mnogi ljudi toliko mucili oko jednostavnog problema.Pa nismo mi u proslom veku.Danas se svasta dobro moze kupiti po pitanju delova i nema potrebe, osim sto je izazov nesto resiti, da se pronalazi topla voda.Ne kaze se dzabe da je vazno da lovi miseve.Ja godinama nisam bio na forumu i kad sam procitao sta je sve novo... Rekoh, pobogu...Osim toga dosta je mirno uopste.Slabo nesto...evo output paX

post-583-0-12195800-1359061326_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to je ono kobajagi genijalno.Ne moze da bude prostije ali treba poceti otpocetka izlazni deo i naravno paziti da korekcija ne potone zbog potrebe izlaznog stepena za strujom.Pa bas zato su i koristili fetove jer je po prirodi stvari lakse.Darlington je isto to samo sto se sada i proizvode videces BAS za audio.Da nema potrebe zar bi neko uopste razvijao takve trazistore mada oni imaju odlicnu primenu i u industriji.Sad mi nesto pada na pamet da bi i izolovani gate mozda mogao tu da upadne.E sada kako oni zvuce, ne znam.Ipak se sve radi zbog kvalitetnog zvuka a ne samo prenosa struje.

Interesantno resenje, izlazni deo stabilan sam za sebe i samo se treba pozabaviti dobrim naponskim delom i kvalitetnim kondovima. Vrlo jednostavno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nazalost ne.Ne gledaj to.To je nesto drugo i kod njih na site imas dosta drugih korisnih informacija kao i na svim drugim linkovima.U vezi nekih pomocnih stvarcica.

Poenta teme je zapravo paX i jednostavan nacin da se odradi kompenzacija. Ljudi to je izaslo u elektoru jos 2008. godine a NIKO do sada nije ni pomenuo ovde.Hteo sam da ozbiljno zaintrigiram ljude da pocnu konacno da misle u nekom drugom smeru a ne da se po svaku cenu zalecu i da odmah prave.Treba malo razmisliti sta se to dobija ovim sistemom.Nije to novo ali daleko od toga da je neka fama i da je nesto mnogo skuplje nego da je pojacavac neki drugi iste snage.Cak je i papa Nelson prokomentarisao na onom forumu nesto kiselo jer nista pametno ili protiv nema ni da se kaze.Ovo je opasna konkurencija za A klasu i veoma realna i za ne tako veste samograditelje.Za uzvrat se dobija odlican proizvod koji vredi nekoliko hiljada i koji nikoga nece razocarati ili da ne uspe pa onda brckanje i cuda.Dali su ljudi SVE.Sto rece Sipi nekada "moze i bolje".Pa moze, ali MALO bolje (u AB klasi) naravno. Uvek moze ako ne bolje ono bar malo drugacije po pitanju ukusa u smislu zvuka.Ne bi da raspravljam ukuse.Bitno je to da nece da stuca sa malim opterecenjem sto je opasan problem.Samo dobro napajanje a to ionako mora. 

BTW ja sam CUO paX.Hm.Ne znam sta da kazem.Soba, zvucnici, uvek je to razlicito.

Sto opet da citiram Sipija kad je kazao da ga ne zamara dugo slusanje.To je mozda i najvazniji faktor u praksi ali se to moze obojiti kondezatorima po zelji.Nije tesko nista pokvariti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nazalost ne.Ne gledaj to.To je nesto drugo i kod njih na site imas dosta drugih korisnih informacija kao i na svim drugim linkovima.U vezi nekih pomocnih stvarcica.

Poenta teme je zapravo paX i jednostavan nacin da se odradi kompenzacija. Ljudi to je izaslo u elektoru jos 2008. godine a NIKO do sada nije ni pomenuo ovde.Hteo sam da ozbiljno zaintrigiram ljude da pocnu konacno da misle u nekom drugom smeru a ne da se po svaku cenu zalecu i da odmah prave.Treba malo razmisliti sta se to dobija ovim sistemom.Nije to novo ali daleko od toga da je neka fama i da je nesto mnogo skuplje nego da je pojacavac neki drugi iste snage.Cak je i papa Nelson prokomentarisao na onom forumu nesto kiselo jer nista pametno ili protiv nema ni da se kaze.Ovo je opasna konkurencija za A klasu i veoma realna i za ne tako veste samograditelje.Za uzvrat se dobija odlican proizvod koji vredi nekoliko hiljada i koji nikoga nece razocarati ili da ne uspe pa onda brckanje i cuda.Dali su ljudi SVE.Sto rece Sipi nekada "moze i bolje".Pa moze, ali MALO bolje (u AB klasi) naravno. Uvek moze ako ne bolje ono bar malo drugacije po pitanju ukusa u smislu zvuka.Ne bi da raspravljam ukuse.Bitno je to da nece da stuca sa malim opterecenjem sto je opasan problem.Samo dobro napajanje a to ionako mora. 

BTW ja sam CUO paX.Hm.Ne znam sta da kazem.Soba, zvucnici, uvek je to razlicito.

Sto opet da citiram Sipija kad je kazao da ga ne zamara dugo slusanje.To je mozda i najvazniji faktor u praksi ali se to moze obojiti kondezatorima po zelji.Nije tesko nista pokvariti.

 

Mislio sam na ovo iz elektor-a sa std03n/p

 

Na plocicama pise Linear Audio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto sam pobrkao na brzinu ispravicu.Kasno je sada vec.Mislio sam na ovo iz elektor-a sa std03n/pNa plocicama pise Linear Audio

Temu si nazvao "Pojacavaci sa Hawksford error correction" a nema je ni u jednom ampu sa tvojih linkova.

Ima Borko,Citaj sve redom nece da ti skodi i nabavi elektore 4 i 5 iz 2008. Posebno obrati paznju na site http://www.pilghamaudio.com/index.php?page=pax-amplifieri pogledaj sve lepo sta tamo ima.Svi dati linkovi imaju smsila i neke veze iako nema svuda ono sta je tema. U smislu sta ljudi kupuju od kitova masovno.Nije valjda samo Pass dao nesto svoje za javnost. Ovo je ipak AB klasa i posmatrajete ,to upravo tako.Ja A klasu ne bi uzeo ni dzabe neko da mi da ne zbog toga sto je to nesto lose nego sto ne volim grejalice.Divim se ljudima koji to koriste.Ja te elektore imam na papiru ali su na nederlandskom a ,skinuo sam za vas i engl. verziju ali su files mnogo veliki za ovde.Ako nesto zaskripi oko toga dogovoricemo se. Ne znam ni da li ovde sme uopste da se tako nesto postavlja, ali...PCB za paX isto imam ali je file veliki za ovde. Toga inace nema uccasopisima jer je za elektor to roba koju prodaju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima Borko,Citaj sve redom nece da ti skodi i nabavi elektore 4 i 5 iz 2008. Posebno obrati paznju na site http://www.pilghamaudio.com/index.php?page=pax-amplifieri pogledaj sve lepo sta tamo ima.Svi dati linkovi imaju smsila i neke veze iako nema svuda ono sta je tema. U smislu sta ljudi kupuju od kitova masovno.Nije valjda samo Pass dao nesto svoje za javnost. Ovo je ipak AB klasa i posmatrajete ,to upravo tako.Ja A klasu ne bi uzeo ni dzabe neko da mi da ne zbog toga sto je to nesto lose nego sto ne volim grejalice.Divim se ljudima koji to koriste.Ja te elektore imam na papiru ali su na nederlandskom a ,skinuo sam za vas i engl. verziju ali su files mnogo veliki za ovde.Ako nesto zaskripi oko toga dogovoricemo se. Ne znam ni da li ovde sme uopste da se tako nesto postavlja, ali...PCB za paX isto imam ali je file veliki za ovde. Toga inace nema uccasopisima jer je za elektor to roba koju prodaju.

Ma moze, evo ja cu umesto tebe...Ono sto mi nije jasno je, imas potrebnu dokumentaciju za izradu, mozes da kupis gotove plocice, informisao si se o pojacavacu, ako sam te dobro razumeo (mada taj deo mi je ostao nejasan a nisi bas dao konkretan odgovor na pitanje) slusao si amp takodje i kao posledica svega toga treba ti jos proverenih sema?Molim te ispravi me ako sam negde pogresio.PaX-foto.pdfEve i za toner...PaX-toner.pdfEve i ostatak da ko oce moze sam sebi da napravi...Ko nece da pravi dvostrane ima dovoljno materijala za bilo kakav dalji rasplet...PaX Layout.pdfPaX-BOM.pdfEto...Mogu samo postovi da se spoje, moralo vako zbog limita...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veljko hvala ti na pomoci.Forum i nije da samo jedan pise.

Ja nisam kompetentan da kazem da li neko nesto treba da pravi ili ne niti mi je zamisao da svako postopoto treba da se zalece.Meni se licno svidja kako to zvuci a hteo sam da vas potsetim da postoji da kazem modernije resenje (mislim na IC) koji su upotrebljeni za ovaj sistem kompenzacije.Elektor se jeste izbrukao sa mnogim stvarima u proslosti a ja jos uvek tvrdim da je i onaj kresendo sa greskom DOBRO pojacalo u smislu dobre zamisli a lose finalizacije.Treba jednostavno vremena za ispitivanja pre nego sto se ljudima kaze to je to.

Vise mi je bio cilj da vam predstavim STA se to u svetu radi po pitanju AB klase.Jesu to reklame i cuda ali ima odlicnih informacija pored a na nekim site-ovima i nekih veoma zaniljivih sema za nesto drugo vezano za pojacavace u smislu dodatne ili merne opreme.

Ima recimo na danskom site-u sema ili ko hoce kit za shuntic koji NIJE onako dobar kao Sipijev mali ali ide do 1A i neke slicne stvari.

Ja mislim da vi tamo u vecini slucajeva ne razumete neke stvari koje su na zapadu.Poenta je u tome da se ovde retko sta krije.Evo recimo za taj shunt.Kit kosta oko 50+ eura.Ja bi ga pre kupio i samo izlemio nego samo da pravim plocicu TOG kvaliteta.Hocu da kazem da se neke stvari ovde NE isplate jer ljudi nemaju vremena ali to nije razlog da neko ne da semu sta je zapravo to.Sta kupujes ako ne vidis semu? Neko zna da proceni, neko zna i BOLJE i njemu ne trebaju seme a neko zna da simulira i da dobije neke odgovore na takav nacin.Tek za to treba vremena.Opet smo dosli na to da je najjevtinije kupiti.Pa znaju oni to.

Medjutim, ovo je ovde DIY sto je druga prica ali seme i neke ideje nisu za bacanje.Ko zna sta radi moze da sredi da bude i bolje sve to.Ljudi jednostavno imaju potrebu da vide sta to neki drugi misle.Ne misle svi dobro ali to nema veze jer je na nama da zakljucimo sta nam odgovara a sta ne eventualno. 

Kod paX-a je jedna stvar izuzetno zanimljiva a to je da se koristi neuobicajena vrsta izlaznih tranzistora i da je zadatak PA stepena da samo prosledi signal iz predhodnog stepena. Problem je sto pa MORA da ima veoma veliku ulaznu impedansu inace korekcija NE RADI. U osnovnoj zamisli je bila zapravo upotreba fetova za izlaz ali je poenta u tome da su bipolarci BOLJI u smislu zvuka koji daju a jos vise u smislu linearnosti na manjim mirnim strujama koje u u AB klasi.

U ovom slucaju mozemo da zamislimo da je ova vrsta darlingtona kao da je fet a ustvari nije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........

- Ja mislim da vi tamo u vecini slucajeva ne razumete neke stvari koje su na zapadu..........

 

- Poenta je u tome da se ovde retko sta krije.............

 

 

- moze biti , a i ne mora ........

 

- moze biti , a i ne mora ........

 

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne treba zaboraviti, ponavljam, da ono X iz paX znaci eksperimentalno.Ni jedan ozbiljan pojacavac ne zasluzuje za se ulazni stepen napaja iz izlaznog prljavijeg napajanja a AD844A kolo sigurno ne zasluzuje da se napaja zenericama.Upotrebili su i konverncionalne pasivne elemente sto bi trebalo da bude drugacije.Meni je i PCB uradjena kao nogama itd.Nego, poenta je u ideji i u skroz drugacijem pristupu od starog klasicnog.Veliko je pitanje takodje koliko AD844A zvuci bolje nego da su neki stepeni koji direktno uticu na kvalitet zvuka uradjeni mozda u diskretnoj tehnici.Ovako je njima bilo lakse i brze po meni a za jedan eksperiment sasvim dovoljno.Kod LFD Mistral/Zero recimo ima samo 5 elemenata u TO92 kucistu i par izlaznih fetova i to radi za 1000 eura. Izgleda kao da su ga deca pravila na OTO a proizvod je iz prve ruke i direktno vezan za samog autora kompenzacije. Voleo bi da vidim semu ali je nemam. To bi mozda bilo resenje da se proradi i doda BAR jos jedan par izlaznih uz zrtvu da dobijemo malo gori bass nego sa bipolarcima.U svakom slucaju to mora da se resi vec na pocetku.Sta zapravo zelimo da dobijemo kao konacni rezultat.Pa vidis kako Zene. Nesto mora i da se kaze sto je za vecinu obicnih ljudi dovoljno a za tebe kao eksperta nije nista jer ti odmah vidis da li to valja ili ne.U smislu da je super dobro ili da je tek onako da stabilno radi. I ja bi mnoge stvari uradio drugacije ali ko sam to ja da drzim do svog misljenja.Znas kako, ovo je tehnika i nema ja mislim nego ja znam i jos imam iskustva pride eventualno. Svi bi mi da ne pravimo previse kompromisa ali je to nazalost ponekad nemoguce.Pa i kuvari imaju "tajne".To se razume.Bitne su ideje i dobro je da se jednim stvarima bavi sto veci broz razlicitih ljudi.U ovoj tehnici nema na prste da nabrojis "genijalce". Ko zna zasto je to dobro.Nego Zene,Sta je bilo sa Sipijem?Taj covek ne zasluzuje da ne bude sa nama.Evo, JA ga molim da se vrati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ dranix

 

svako je dovoljno ja da drzi do svog misljenja  :wink2: 

 

elem - mislih samo da se manes generalisanja - ne da ces nekog uvrediti ( mi , oni , tamo , vamo ) nego se radi o tome da postoji milion faktora i cinjenica koje niko od nas ne zna u dovoljnij meri da bi mogao da generalizuje

 

em se u nasoj Srbijici radi na mnogo vise stvari nego sto se to vidi na nasem maleckom forumu ( a i ljudi koji ucestvuju u radu foruma ne prikazuju bas sve ovde - iz raznih razloga , koji su svi validni , bar za mene) , em se napolju mnogo vise krije (pa cak i podmece) nego sto se moglo shvatiti iz tvog pisanja

 

dakle - uciti , podeliti nauceno , pa cemo svi znati vise - to je valjda i svrha druzenja ovakvog tipa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...