Jump to content

P: rasprodaja zvučnika, pojačala i još ponešto


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

au. pa ti to još vozio na noge?

jelte, kolko para da dovezeš do bgd da se i ja trosatno prenemažem?

 

Elektrostatski zvučnici 1000 €

Gorivo do BG i nazad 3300 RSD

Putarine 1140 RSD

Videti Guju uživo kako se tri sata prenemaže neprocenjivo!

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobijam mnogo pitanja koja se svode na isto - zašto ih prodajem. Ne znam kako drugačije da objasnim nego "idem dalje" a da bude jasnije, samo "pratim"... Posle dvadeset godina, konačno je cela stvar dobila i neku pripadajuću formu. Zoltan Miković (idejni tata i mama projekta) prestao je da bude solista koji radi sam u garaži... Konačno ima finansijsku podršku osobe koja je shvatila sve kvalitete i vrednost Zoltanovog rada i to pogurala kako se to danas jednostavno mora uraditi ili i dalje čamiti čučeći i čekati da ti se neko smiluje... http://www.soltanusacoustics.com je postao web sajt gde samo fali da se stave cene i informacija je kompletna... Na homepage me prijatno iznenadio doček (neko se baš potrudio da ovo izglanca i dovede na svetski nivo...)

 

Postavljena slika

 

Dakle, moji zvučnici traže nekog novog vlasnika koji nema dovoljno sredstava da plati onu cenu koja sada prati novu seriju i novi status/imidž firme i naravno, moji zvučnici su praktično novi, neusvirani (jako malo i retko korišteni tokom poslednjih godinu dana odkako ih imam) a pride, ovo je prilika da se zvučnici dobiju odmah. Šo bi rekli, What You Hear is What You Get. Ajmo, navalite dok su praznici... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Htio bih dati i drugačije gledanje na situaciju. Robi želi prodati zvučnike i čini ono što dobar trgovac čini - nastoji robu približiti kupcu. Pogotovo robu koja još nema auru nećeg što se mora imati. Ne vidim tu ništa loše, pogotovo nakon što je domaćin ponudio obeštećenje za trošak i ispriku za izgubljen dan. Ne može svaki kontakt sa kupcem biti zaključena prodaja. I kraj tezge na pijaci se zaustavi tek svaki deseti ili stoti čovjek, a kupi ih još manje.

Nekako vjerujem da su ovo odlični zvučnici i da je, sudeći po dojmu kojeg imam o Steinu, cijena pošteno odmjerena ili na jeftinijoj granici realnog.

Ne brini se, Stein... Svaki kontakt sa kupcem koji nije završio sa rušanjem mostova se prije ili kasnije ponovi kao kontakt sa istom osobom ili sa osobom iz kruga ljudi koje nesuđeni kupac poznaje. To je, rekli bi, profesionalni i ljudski pristup trgovini u jednom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hajde da Stein-u ne trujemo temu više, nadam se da će zvučnici (koje sam slušao kod njega i koji IMHO imaju sasvim solidan zvuk i vrede 1k EUR) završiti kod kupca koji ume da ih ceni i uklopi u slušački koncept koji odgovara dipolima: dakle, neka se javi osobe koja ima 1k evra, slušaonicu od +20m2, koja ima opciju pakleno brzog subwoofer-a i koja želi da uživa u zvuku brzom, neutralnom ali usmerenom nešto realnijem nego horne ali daleko boljem od šljampave dosade većine klasičnih multirange magnet+zavojnica+membrana bruka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...

Još jednom osvežavam pa idemo na KP...

 

Ponuda se proširuje sa predivnim parom Sonus Faber Minuetto u mint stanju. Nešto mora da ode... Cena 800€, bez fensi stalaka, mogu obični, metalni, crni... Slike pravim čim prestanem da kijam na svakih 17 sekundi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Još jednom osvežavam pa idemo na KP...

 

Ponuda se proširuje sa predivnim parom Sonus Faber Minuetto u mint stanju. Nešto mora da ode... Cena 800€, bez fensi stalaka, mogu obični, metalni, crni... Slike pravim čim prestanem da kijam na svakih 17 sekundi...

 

 

Još kijaš na svakih 17 sec?

 

 

Više ne, prošlo, i sve prolazi, samo ovi zvučnici nikako...

 

 

Pa, stavi slike, onda... ;P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Više ne, prošlo, i sve prolazi, samo ovi zvučnici nikako...

tesko to ide...vidim da na kp mnogi mesecima pa cak i godinama prodaju jednu te istu stvar. 

samo trange frange ide...onaj sonus concertino se, ja mislim, pojavljivao kod 5 razlicitih vlasnika

a da pokusas sa korekcijom cene, ako se zuris?

narocito za sonuse, jer ja mislim da je to malo jaca cena

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne žurim nigde. Za Sonuse sam stavio malo više da ima prostora za tipično i neizbežno cenkanje. Naravno, odmah se našao interesent, ali je ponuda bila na 400€ a za te pare ću onda da ih poklonim frizerskom salonu u komšiluku. slušaju dobru mjuzu pa onda nek imaju i dobre zvučnike a ja doživotno besplatno šišanje. Inače, ako prodam jedne, druge povlačim iz prodaje, tako da je situacija ili-ili. Šansa da skoro istovremeno ode i jedno i drugo je ravna šansi da ove godine snimim film i sledeće dobijem Oskara za isti... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Nema više, odustajem od prodaje. Posle toliko slušanja sa novim ampom shvatam da bolje zvučnike i opremu nego što imam, neću imati ma šta god pokušavao. Naslušao se u međuvremenu svega i svačega i shvatam da ovo što imam pruža (bar što se mene tiče) najviše što mogu da očekujem u ovoj klasi cene. Da doplaćujem neke nebulozne sume ne mogu, čak i kad bih hteo, a sve zarad nekih sitnih razlika koje bi ko zna kako uticale na mene na duže staze. Dakle, Elektrostatici ostaju kod mene i ko želi da ih ima, moraće ili da dobrano istrese kesu jer su novi 4800€ par sa subwooferom koji se nije nešto proslavio u Vrdniku ili da strpljivo čeka da neko drugi odluči da ih proda...

Happy everything! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...