Jump to content

P: rasprodaja zvučnika, pojačala i još ponešto


stein

Preporučeni Komentari

Evo, prelomio sam, prodajem predivno očuvan, praktično nov, malo korišten par Soltanus ESL150 elektrostatika. Uz zvučnike dajem i pripadajuće mrežne filtere. Zvučnici su podešeni da rade u full range režimu, unutar sebe imaju i integrisanu pasivnu high pass skretnicu koja trenutačno nije u funkciji ali se lako može uvezati ako se uz njih planira koristiti subwoofer. U novcu je cena 1000€ ili dinarska protivvrednost ili ako neko ima neku pametnu ideju da mi se ponudi neka materijalna razmensko-trampovna kombinacija.

 

Od ponešto, prodajem repliku pojačala Quad 405 sa trafoom od 500VA i 4kom elektrolita od 22mF u ispravljačkom delu, skutijano, funkcionalno, sa konektorima, prekidačem i svim pripadajućim delovima. Pojačalo sam do sada koristio za pogon OB subwoofera sa 4x Eminence Alpha 15".

Može i samo aktivni deo zasebno, u tom slučaju dva modula pojačala na hladnjacima 10.000RSD za dva modula (priključi, uključi i svira) - trafo i ispravljački deo neću prodavati dok/ako se ne proda samo pojačalo. Sve prežvakano o pojačalu ovde: http://www.diyaudio.rs/topic/2610-quad-gastronomique/ ali je cevni stepen u međuvremenu odstranjen jer je projekat, kako se pokazalo, samo bio prelazna faza na putu ka "Bastard!" pojačalu koje mi ostaje. Dakle, prodajem "klot" SS verziju pojačala bez kerefeka, skutijano ili ne. Takođe u igru može da se uključi i naturalna razmena.

 

Ondak, za sitne pare, nekoliko CD plejera, Philips CDR760 (plejer rekorder u odličnom stanju 10/10) Marantz CD-38 (ispravan, ne baš najlepši na svetu 5/10 - poklopac nije baš nešto očuvan) Sony CDP-XE310 (8/10) tehnički potpuno ispravan, prednjica neoštećena, poklopac nije baš savršen) pa može da se cenkamo, ide najboljem ponuđaču - razmena G-za-G u igri.

 

Dalje, moduli pojačala sa TDA7294 sklopljeni, ispravni, 4 komada (bez napajanja i kutije) takođe ide najboljem ponuđaču. (zarad reference, na KP neko iz NS prodaje nešto slično - drugačiji PCB -za 15€, ja dajem ispod te cene, recimo 15€/1600RSD za par.

 

Hladnjaci razni, manji, veći, ima svega, moram da ih povadim i slikam, ali uglavnom su reda veličine za manja, čip-amp pojačala. Ništa posebno ozbiljno. 

 

Imam još gomilu sitneža koja mi sada ne pada konkretno na pamet, dopuniću oglas kasnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Koja je na kraju cena za tog funkcionalnog/neraščerupanog Quada ?

 

Thjamn...gmfhrr... Kutiju sam platio oko 6 tauzenda dinara, ide gratis ako kupiš sve. Eto, tri vitalne stvari računaj, dva pojačavačka modula na hladnjacima, trafo 500VA (Edelinski) i 4x22mF/63V (na šarafe) grec, IEC konektor/fusebox/switch kombo, pozlaćene RCA i spkr konektore uz kutiju gratis. Dakle, sračunaj pa mi daj ponudu koju ne mogu da odbijem ;) (inače, stvarno je PNP (plug and play)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kupices ti na kraju Tannoy i otici u pemziju

 

:rofl:

 

Pa da znaš da sam gledao one 605... Ja bih da se penzionišem uz Dynaudio :P

 

BTW, ako neko ima da mi u nekoj zameni ponudi Dynaudio, gledaću veoma blagonaklono na takvu vrstu ponude :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad si ga zavrsio za sva vremena :wavecry:

 

A i nisam... Treba da sredim preamp, da završim gramofon, a s obzirom da mi za realno šestomesečni projekat treba više od tri godine, imam dovoljno posla pa sve dok ne oslepim, ogluvim, poludim...

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dosta dugo mi se svidjaju ti esl150, ali para nemam, osim dali ikon 6 mk2 zvučnika. mogla bi eventualno da padne neka doplata sa moje strane

sa druge strane, dosta si daleko pa ne znam kako sve to probati :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dosta dugo mi se svidjaju ti esl150, ali para nemam, osim dali ikon 6 mk2 zvučnika. mogla bi eventualno da padne neka doplata sa moje strane

sa druge strane, dosta si daleko pa ne znam kako sve to probati :(

 

Ajd daj mi phone No# na PP pa da se čujemo, mrzi me da kucam do besvesti. Ili me cimni na 0600 432 379

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po običaju, upadicama se svaki oglas obesmišljava pa da obnovimo gradivo:

 

Prodaje se:

 

par elektrostatika Soltanus ESL150 - cena 1000€

 

post-13-0-88066200-1356764842_thumb.jpg

 

Quad 405 replika skutijano, potpuno funkcionalno - uključi i radi, komplet 200€ ili samo amp moduli 10.000RSD (bez cevnog dela)

 

post-13-0-11900300-1356765280_thumb.jpg

 

Prodato!

 

Philips CDR760 (plejer rekorder u odličnom stanju 10/10)  2000RSD

Marantz CD-38 (ispravan, ne baš najlepši na svetu 5/10 - poklopac nije baš nešto očuvan) 1000RSD

Sony CDP-XE310 (8/10) tehnički potpuno ispravan, prednjica neoštećena, poklopac nije baš savršen) 1500RSD

 

Plejeri idu najboljem ponuđaču. Svi potpuno funkcionalni. Zamene moguće

 

Moduli pojačala sa TDA7294 - 15€/par

 

Prodato!

 

Aktivne skretnice sa 2SK363 - dve pločice. Jedna pločica je dovoljna za full stereo izvedbu, nebalansirano, za balansiranu izvedbu su potrebne obe. Detalji su u temi http://www.diyaudio.rs/topic/2854-aktivno-ludilo/page-18#entry88724 - trenutačno frekvencija reza na 225Hz (detalji u linkovanoj temi)

- samo pločice za aktivnu skretnicu, bez napajanja!

 

post-13-0-78398000-1356766447_thumb.jpg

 

Prodato!

 

Dvosistemske zvučne kutije u kitu/delovima http://www.diyaudio.rs/topic/4986-p-kit-komplet-zvu%C4%8Dnici/#entry140061

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dosta dugo mi se svidjaju ti esl150, ali para nemam, osim dali ikon 6 mk2 zvučnika. mogla bi eventualno da padne neka doplata sa moje strane

sa druge strane, dosta si daleko pa ne znam kako sve to probati :(

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/24523-audio-video-trend-u-budimpesti/

 

@stein:ovi tvoji su manji u odnosu na ove sto su bili izlozeni u Bp-i pa su bili pokretani sa Karan amplifikacijom?

 

@crni:idi prosetaj,poslusaj to,ovo sto su bili u Bp-i,jest da su svirali sa Karanovom amplifikacijom,ali intergacija izmedju ESL i dinamickog dela je mnogo bolje uspela nego u susednoj sobi Linn/Logan....cenu ML Ethos-a ces naci na internetu...

 

just my 2 cents...Logan-i nisu moj slucaj,ni oni malo veci...full range static i amen,sta ima ima,sta nema,nema :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@stein:ovi tvoji su manji u odnosu na ove sto su bili izlozeni u Bp-i pa su bili pokretani sa Karan amplifikacijom?

Ne bih znao reći... Ne idem po takvim sajmovima...

Moji su visoki 1500/1560 široki 380/430 i duboki 30/40/190 (sve dimenzije u milimetrima)

Onomad sam napravio grubi model i na osnovu istog izvukao tehnički crtež. Ako ikome išta znači. Original radionički crteži proizvođača mi nisu dostupni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e, moj Roberte,

imao ja to u kući, par sati zagledanja, pa ćorak.

 

Sledeći put, kaucija 1k eura, odnesi kući, ako ti se ne sviđa posle dvonedeljne probe, vraćaš u istom stanju ali za 875 EUR-125 EUR slušarina, odnosno kao rata za auto srednje klase (tipa 250 EUR/mesečno), a ne da zajebavaš domaćina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bi bilo ni fer ni pošteno da o čoveku kažem ijednu ružnu reč, kako običaji nalažu, doneo domaćinima poklon, svakome po nešto, (domaću) rakiju domaćinu, kafu domaćici i frtalj kile čokolade detetu. Nisam kasnije mogao da ga opasuljim da nema potrebe da mi ostavlja novac za gorivo, al' navalio, kasnije taj novac završio kod ćere u kasici (fond za fakultetsku školarinu)... Meni samo, eto, bilo žao što ga gledam kako se u njemu bore dva sveta, onaj emotionale koji vapije za još i onaj racionale (ovog puta jači) koji ne da pare pa to ti je...

 

Nema veze, kad se naspava, biće odmorniji... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...