Jump to content

P: Kit komplet zvučnici


stein

Preporučeni Komentari

Da ne drobim mnogo, moram da napravim reda i odvojim se od mnogo stvari koje sam nagomilao tokom poslednjih nekoliko godina.

Evo citata iz ugašenog oglasa:

"...Shvatio sam da mi se plan da napravim svojevrstan homage u čast prijatelja koji više nije s nama jednostavno predugo čeka, a kako stvari stoje, to bi moglo još jako dugo da potraje, pa bih nekome koga zanima da sastavi par odličnih dvosistemskih podnostojećih kutija sa Vifa drajverima, ustupio kompletan set delova za takav projekat. Naravno, reč je Piletu, našem Banetu Tasiću koji nas je nedavno nepovratno napustio. Reč je o garnituri koju čine kutije koje je Pile svojeručno izradio, furnirao, lakirao, pa čak i doneo do mene. Uz to, par Vifa XT25 visokotonaca koje sam još pre toga istrgovao sa Banetom u nekoj menjaži i Vifa PL18wo09 midbas iz Premium Line serije, koje mi je takođe Bane preporučio uz postojeće kutije. Visokotonci su potpuno novi, a basovi kupljeni od Dejana Dobrina (Dayens) po nešto nižoj ceni jer je Dayens prestao da radi 4-omske kombinacije pa je ovaj par zaostao na lageru. Ovu garnituru mogu da pojačam skretnicom od 12dB koja možda jeste dobra, možda bi mogla da se doradi, ali nije bitno. Sve ovo, ustupio bih ispod cene koliko je mene koštalo, prvenstveno zbog činjenice da mi je žao da stoji, a i zato što su mene u menjaži visokotonci izašli malo jače, oko 70€ komad. Zvučnici su još uvek upakovani, 4-omski a kutije prašnjave, mada sam već više puta pravio spremanje Postavljena slika..."

Cena za ovaj komplet je 400€

(prašina se redovito briše sa pakovanja i kutija)

PP ili 0600 432 379

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dodao bih da sam voljan da se deo cene kompenzuje na neki način. Na primer, u winwin-u ima 27" monitor koji se može kupiti na više mesečnih rata a cena je oko 29.000 dinara. To bi mi bilo recimo, zanimljivo u kompenzaciju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 9 months later...
  • 8 months later...

Koliko se sećam, pokojni Bane (AKA Pile) je ove kutije pravio u periodu od nekih 6 meseci. Ne odu li u skorije vreme, sklopiću ih ja, svakako sada spremam i raščišćavam, završio sam sa amplifikacijom, sledi gramofon a potom šta god je ostalo... Ovo spada u to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Kutije više nisu aktuelne (prodato) a ostala su dva Vifa midbasa Vifa PL18 WO 09 koji su osim činjenice da nisu novi jer nisu kupljeni u skorije vreme, u svakom drugom pogledu (kao) novi.

 

Specifications:

• Power handling: 100 watts RMS/300 watts max

• VCdia: 1-1/2"

• Le: 0.56 mH

• Impedance: 4 ohms

• Re: 3 ohms

• Frequency response: 37-4,000 Hz

• Fs: 37 Hz

• SPL: 89 dB 2.83V/1m

• Vas: 0.88 cu. ft.

• Qms: 2.53

• Qes: 0.33

• Qts: 0.29

• Xmax: 4 mm

• Dimensions: Overall diameter: 7-1/8", Cutout diameter: 5-3/4", Depth: 3-1/4".

 

Mogu se upotrebiti u raznim projektima, npr http://ampslab.com/vifa62.htm ili http://www.troelsgravesen.dk/PL18XT.htm (a ima toga još...)

 

Uz zvučnike bih "uvalio" i par kutija od 19mm mediapana spoljašnjih gabarita 25x28 (osnova) i 40cm visine - kutije su bez ijedne rupe, bočni ćoškovi zaobljeni u radionici gde su i kutije izrađene.

Kupljeni su onomad kod Dayens-a za tada veoma povoljnih 120€/par.

 

Voljan sam da razgovaram na temu cene - opcijama da se menjamo nešto - stvarno je velika šteta da stoje neupotrebljeni.

 

PP ili 0600 432 379

 

Ne proizvode se više pa je teško naći relevantni okvir cene - na Europe-Audio stoji cena od oko 85€ za komad sa 8 oma impedansom, ovi su 4 omski... http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=3694

post-13-0-80968500-1389521697_thumb.jpg

post-13-0-12886600-1389521700_thumb.jpg

post-13-0-74130200-1389521701_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...