Jump to content

DIY power cable


Impuls

Preporučeni Komentari

Jos jedna tema nakon gomile na netu nece biti na odmet. Pored Lapp kabla koji su mnogi pravili ja sam se odlucio za varijantu KŠN ili ko sta nadje. Do ruku mi je stigao kabel sa starih Ei-Bull ili Haniwell racunara 3x2,5mm i gust sirm. Mrezni utikac je Kopp za 250 dindzi a euro uticnica je sa kabla od generatora signala kupljenog pre 19 godina. Euro uticnica za kabel koja ima da se kupi u ITC-u za 40 dinara nije ni blizu ovoj staroj.Kabel sam oblankovao sa oba kraja i proverio da li moze da naidje uvodnikpost-15-125916903191_thumb.jpga zatim navukao termobuzirpost-15-125916915224_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Na strani kod mreznog utikaca situacija je malo drukcija. Vod od uzemljenja se spaja sa sirmom kabla.post-15-125916946433_thumb.jpgi zajedno na prikljucak uzemljenja na utikacu.post-15-125916952619_thumb.jpgI kabel je gotov.Napomena: kod sistema sa integrisanim pojacalom ovaj kabel nece praviti nikakav problem. Kod sistema sa predpojacalom i pojacalom, ako je predpojacalo uzemljeno, vod uzemljenja na strani pojacala to jest u euro uticnici ne treba spajati jer ce doci do brujanja u sistemu uvek istog intenziteta bez obzira na polozaj potenciometra.postoji situacija i kada na integrisanom pojacalu stvara brum a to je kada Vam je na pojacalo vezan i DVD koji je istovremeno spojen sa tv-om. Zasto se ovo desava? kablovski sistemi su uzemljeni i samim prikljucenjem signalnog kabla dolazi do duple veze uzemljenja. U ovom slucaju se primenjuje varijanta bez uzemljenja na strani pojacala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

На тему уземљења и спајања шасије уређаја са земљом мреже.Има и оно али што квари забаву код уземљених нула+убацивање негде у неком уређају РЦ филтера,де он стави потенцијал масе на 110В. Е онда се добро неко почеша по глави.Да не поменем класичан случај "ударања струје" из уређаја а он је уземљен.По мени шасија на земљу само у случају укопаног бојлера поред куће...Но то су моја сагледавања ствари,у сваком случају занимљив комад кабла(имам ја и онај са кончаном оплатом од старих пегли) :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

jedan dodatak na uradjeni kabel. Kabel nije prosao na testu laptop+amp. U zvucniku je prstalo, zujalo, krcalo i zavijalo, ne znam kako da opisem. Kada laptop radi na bateriju ovog svega nema. Problem je resen odsecanjem uzemljenja sa kutije ampa. Kakve to veze ima nemam pojma kad mi do laptopa dolaze samo dve zice za napajanje. Pretpostavljam da te probleme stvara onaj kond izmedju sekundarne strane i primara u ispravljacu laptopa jer sam slican zvuk imao na Onkyo DX6750 sa kondom koji je bio vezan na kuciste sa mase.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedan dodatak na uradjeni kabel. Kabel nije prosao na testu laptop+amp. U zvucniku je prstalo, zujalo, krcalo i zavijalo, ne znam kako da opisem. Kada laptop radi na bateriju ovog svega nema. Problem je resen odsecanjem uzemljenja sa kutije ampa. Kakve to veze ima nemam pojma kad mi do laptopa dolaze samo dve zice za napajanje. Pretpostavljam da te probleme stvara onaj kond izmedju sekundarne strane i primara u ispravljacu laptopa jer sam slican zvuk imao na Onkyo DX6750 sa kondom koji je bio vezan na kuciste sa mase.

Сличан проблем сам имао када сам хтео да повежем рачунар са појачалом каблом од 8м.користио сам ТАСКЕР микрофонски балансирани кабал у квази балансном споју,обрни окрени брум убија,извадим кабал из рачунара нема брума....и онда кренуо из почетка,скинуо "земљу" са кућишта рачунара,уштеко и амп и комп у исти штекер у зиду...и на крају оставио укључен комп и амп и вадио из продужног остале уређаје,брум је нестао када сам исчупао монитор и штампач.Дакле брум је долазио преко масе тј.уземљења и то са монитора и штампача.проблем решен једноставноузео кинески лопов(онај који не успева да издржи 2 сијалице)који на(у) себи нема извод за уземљење и преко њега прикључио монитор и штампач.Кад мало боље размислим сав тај брум долази од којекаквих RLC мрежних филтера у самим напајањима уређаја.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

koristim mac lap top i nema bruma sa chasis groundom spojenim na masupojavio mi se samo u slucaju kada sam koristio interstage trafo...tada sam morao da prikljucim gnd na shuko i nestao brum....Problem je stio su svi uredji u sistemu spojeni sasijama na gndonda imamo koliko kutija toliko i ground loopova i brimova....samo jedan uredjaj treba spojiti na shuko pin i to preampi trebalo bi probati 51ohm 10nF/500V serijskiod audio ground do shasis ground...u svakom slucaju prekidac ground lift je OK...tipicno brkanjegnd-aje kod gramofona gde je tipicnomasa rucke koja je inace pravi audio GND (jer u sustini je kod vecine glava izlaz balansiran)spojena sa chasis groundom pa sve zajedno ide preko one crne zice na preamp...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...