Jump to content

Pojačalo 2x100W?


Makso

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 49
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U kom smislu zezam ljude, iskopo sam neku šemu pa da čujem savjet da li to valja ičemu a i to pojačalo mora nečim da se napaja a viđao sam da se stavlja torusni trafo a ja imam jedan od 60 ampera????

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoje samo dve moguce opcije:1. Doticni se pravi pametan i zajebava2. Po postavljenim pitanjima se moze zakljuciti da ne bi znao da poveze sijalicu i prekidac a zeli da pravi pojacalo bez imalo ulozenog truda u osnovno predznanje, mere, velicine itd.Sta bi mu odgovorili da je na nekom kulinarskom forumu postavio pitanje tipa treba mi recept za pitu da se kore razvijaju trouglastom oklagijom a imam i rernu od pola metra kubnih, posto podrazumeva se ta pita treba u necem da se ispece...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za razliku od tebe ja se bavim klasičnom elektronikom godnama, a sa pojačalima nisam radio a hoću jer me to zanima.

Polako, ne moj da se zestis bez potrebe...Ako te to zanima, vec sam ti rekao sta da gledas... Idi na Borinu stranicu i pronadji Standard pojacavac. Imas kompletnu dokumentaciju kako da sve to privedes kraju. I nemoj taj travo od 60A, prejako je to za taj amp...Tutorijale obavezno procitaj tamo na stranici.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za razliku od tebe ja se bavim klasičnom elektronikom godnama, a sa pojačalima nisam radio a hoću jer me to zanima.

Eto vidiš onaj kaže trafo 100A-100W, al već sam reko hoće li moći takva dva pojačala na ovaj moj trafo??

malo mi je ovo vise nego kontradiktorno

takvim pristupom se neces jos dugo baviti .......... ni elektronikom ni bilo cime drugim

salu na stranu - svi smo bili pocetnici nekada , ali se od pocetka moralo znati da rad sa mreznim naponom mora da bude poduprt osnovnim znanjem , inace se zavrsava ili u bolnici ili na groblju

rad na bilo kakvom uredjaju koji se napaja mreznim naponom - pocinje sticanjem svesti o tome

dakle - ne moras nikome nista da dokazujes - da li znas ili ne znas ; bitno je da udjes u celu pricu bez tripova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...