Jump to content

Pokušaj poređenja LP i CD...


zika

Preporučeni Komentari

Gledajuci link vidim da je uradjen Digital remastering.Licno ne preferiram digitalno remasterizovane LP-e i moguce je da je zato "zmagao" CD u toj "tekmi".Ovo je moje licno misljenje.Jedan od analognih primeraka ovog dela koji je za preporuku ( licno posedujem )http://www.discogs.c...t/master/266771

Nije bitan konkretan primer.Promasio si poentu - pogledaj dinamiku koju moze da postigne najkvalitetnija ploca pa je uporedi sa dinamickim opsegom digitalije.Napisi sta si otkrio, pa onda mozemo da pricamo dalje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 60
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Nije bitan konkretan primer.

Promasio si poentu - pogledaj dinamiku koju moze da postigne najkvalitetnija ploca pa je uporedi sa dinamickim opsegom digitalije.

Napisi sta si otkrio, pa onda mozemo da pricamo dalje...

Ne vidim razlog za ovakav ton.

Govorio sam o licno mojem misljenju zvucne prezentacije i utiska za digitalno remasterizovane analogne materijale u odnosu na cisto analogne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vidim razlog za ovakav ton.

Govorio sam o licno mojem misljenju zvucne prezentacije i utiska za digitalno remasterizovane analogne materijale u odnosu na cisto analogne.

Sorry, nije mi namera bila da neko shvati da sam pregrub u diskusiji.

Moja diskusija je bila generalnog tipa (pogledati poslednju recenicu u postu # 41).

Vasa se odnosi na "zvucne prezentacije i utiska za digitalno remasterizovane analogne materijale u odnosu na cisto analogne."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledajuci link vidim da je uradjen Digital remastering.Licno ne preferiram digitalno remasterizovane LP-e i moguce je da je zato "zmagao" CD u toj "tekmi".Ovo je moje licno misljenje.Jedan od analognih primeraka ovog dela koji je za preporuku ( licno posedujem )http://www.discogs.c...t/master/266771

Mislim da je u pitanju Digital Recording a ne Remastering.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne utice, i meni masa remastera zvuci grozno... Cim neko prcka po originalnom snimku, to je njegovo vidjenje kako bi nesto trebalo da izgleda.Ma ne volim cak ni rimejkove filmova, kad smo vec kod toga.

Da krenemo redom, ne volim ni reinkarnaciju :shinymj5:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, sa zvukom instrumenta sam se upoznao na svojoj *prvoj* CD ploči. Rabih Abou-Khalil, "Nafas". Zanimljivo što mi je ta CD ploča visila na zidu našarafljena na mehanizam sata prve dve godine jer nisam imao CD player :) Eno je u kolekciji, i dan-danas je skroz ok, svira bez problema...

Ima se može se, ha! Dok drugi skupljaju za cedeje on ih šarafi po zidovima kao pločicu da drži sat! Tc-tc-tc-tc... :buehehe:

Da krenemo redom, ne volim ni reinkarnaciju :shinymj5:

Ne vjerujem ni u reciklirani papir, a kamoli u reinkarnaciju! :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...