Jump to content

Sakura RS-A1


Beli

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 117
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo ovako...Za pokretni deo ručice kod zvučnice, matematika daje čistu računicu:Pomeranje levo-desno pod uglom od 6 stepeni, zahteva 1.3mm prostora pod uslovom da se meri na 6mm od tačke rotacije. To bi sa 12mm dugim komadom cevi 18x2mm dalo dovoljno prostora za bilo kakvu vrstu ležaja i dilatacije. Teoretski, širina tela ručice na kraju bi trebala da bude 14-1.3= 12.7mm u dovodimenzionalnoj ravni, nešto manje kako raste debljina materijala.Kada definišete tačnu debljinu materijala u kraju ručice (ako se radi pravougaoni poprečni presek materijala gledano od napred) reći ću vam koja vam je širina potrebna za hod od +/-6 stepeni levo i desno u odnosu na ravnu poziciju (nula stepeni odstupanja po osi.) Ako se kraj ručice obradi sa radijusom koji je isti ili manji od radijusa unutrašnjeg prečnika prstena ili se dužina cevi smanji ili poveća, rekalkulacija sledi. Ovo je samo primer kako se može izvesti. Treba da se postigne konsenzus oko potrebne dimenzije cevi, a to prvenstveno zavisi od zbira visina šiljka i ležajeva. Imam i pun materijal od 18mm aluminijuma pa se može raditi bilo koji odnos unutrašnjih i spoljašnjih prečnika.post-13-125848222318_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Jednostavno: Uđe se kod čika satara, lepo se kaže dobar dan, i u par rečenica se objasni da treba nešto kao što je osovinica sa dva šiljka i dva mala vijka koji imaju upuštene rupice za šiljak. Onda, ako je čika satar redovan, izvadi kutijicu sa delovima za popravke i pokaže ovako nešto i pita da li će odgovarati. Posle se samo reši cena, pa sad, ili će biti deset deka kafe, flaša vina ili čokolada za unuče, stvar procene... U najgorem, može da se ponudi da se plati sa uslugom ugradnje što bi možda izašlo na deset deka čokolade i deset deka kafe...

Mene je koštalo da kupim ćerkici čokoladu pošto ga je šarmirala svojim nezaustavljivim trtljanjem kako je ona tatina glavna pomagačica :coffee:

PS. Obavezno, ako je čika satar starija osoba, reći da treba za samogradnju gramofona, za crne ploče... Sentimentalna karta u ovakvim igrama, nepresušno je oruđe u borbi za delove

Nije mi jasno kako mi je promakao ovaj Steinikin post, jer upravo mi je ovo nedostajalo da počnem ozbiljnije da razmišljan o realizaciji ovog projekta ... nažalost još uvek nisam u mogućnosti da se posvetim Postavljena slika, al' sad imam jasnu sliku u glavi kako bi to mogao napraviti ; sad tačno znam šta mi treba i mogu krenuti u skuplanje delova ... fala vi gos'n Stein

evo i slike koja mi je otvorila oči

post-7-094405100 1282295493_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok nisam video sliku u Stenikinom postu, nisam ni znao na si mislio, kad si pominjao sajdžijske ležajeve.Postavljena slika

Btw, reče mi zuzi sa Audiofil foruma, da tih ležajeva ima u (starim) INSA budilnicima, u mehanizmu koji pokazuje sekunde ... pa sad, ako neko ima takih bLudilnika po kućama ... Postavljena slika

Ma sad mi čak ni ona Altmanova ručka ne izgleda više tako blesavo, naravno, pod uslovom da se i zanatski to uradi kako treba ... možda jednu varjantu RS-A1 i napravim od drveta.Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta nije to ništa komplikovano, može to svako uz adekvatnu pripremu... (razumevanje problematike, nabavka materijala) a sama izvedba nije toliko zahtevna koliko možda na prvi pogled može da se čini. Schroeder ručica je ampak tut zakomplicirovaličnaja... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
Da, lepetrična ručica. Ono što sam ja zamislio je zverka koja ne pije vodu na istom izvoru.Elem, da se vratimo na tematiku. Od 15x15x1.5mm aluminijuma, prateći crtež Sakura ručice, došlo se do ovoga:post-13-0-73308300-1292534090_thumb.jpgProverivši na komadu profila od 3 metra dužine, vaga ne može da prikaže razliku u odnosu na težinu koju dobijam u SW, stoga ću smatrati da sve težine koje dobijam u SW jesu merodavne. (vaga prikazuje razlike u koracima od po 5 grama) Ovo parče, ako se uradi po nacrtu, biće teško tik ispod 31 grama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...