Jump to content

Thorens TD 166Mk2 + WTA


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 101
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dodao bih još nekoliko hiperlaprdarija na temu. Pošto imam verovatno najviše iskustva u samogradnji upravo ovog tipa ručice, planiranje je od vitalnog značaja, isto toliko važno kao i sposobnost improvizacije u trenutku i prepoznavanja traženih oblika u nekim drugim stvarima. Naprimer... Posudica... Ne mogu se koristiti poklopci od spreja. Ali ništa zato, ima mali milion drugih stvari koje mogu da odrade posao. Ako bude kako sam planirao, ja ću ih sam pripremiti u firmi od cevi i poklopca koji se fantastično lepo može zavariti na DIY robotu (rotacioni sto za zavarivanje TIG postupkom, bez dodavanja materijala) Potom, treba napraviti stub, što ću takođe da proverim u firmi... Ali ne bih sada o tome. Radije bih nekoliko reči o važnijim detaljima. Ožičenje se, kao što već rekoh, može izvesti od one tanke žice koja se skida sa feritne antene AM prijemnika. Dakle, lopate u ruke i pretraga za starim AM radiom koji je svoje odsvirao. Veći problem je terminacija krajeva. Malene navlake za pinove na kraju kabela koji ide na zvučnicu su nedostupni u prodavnicama i to je jedan od detalja koje treba rešiti. Ja sam srećom bio pametan pa sam malo cunjao još pre i dobio jedan stari granafor sa kojeg je valjda jedino vredelo poskidati ožičenje ručice. Neki stari ELAK, full automatik, flimzi ručica, lagan tanjir, keramička zvučnica, ali savršeno dobri kablovi iz jednog komada, od zvučnice pa sve do terminala za spoj sa interkonektom. To obavezno treba uzeti i tražiti, ili pak, rizikovati i improvizovati što ne bih preporučio...Teoretski, može se i kupiti, recimo, ovde ima neka solidna ponuda:http://www.hifi-phono-house.com/Phono-Accessories/Headshell---590_597.htmlhttp://www.hifi-phono-house.com/Tonearm-cable/Tonearm-Inner-Cable---1306_1515.htmlhttp://www.garage-a-records.com/products.php?cat=131

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ту жицу не ваља одмотавати, након тога није низашта, а камо ли за ручицу.Мој предлог: само нова!Пинови за прикључивљње су одавно решени на бар 10 Форума.стоН_Колд

Daj onda konkretna rešenja sa jednog od tih deset foruma... Makar jedno... :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To kod tebe cena ili cena na Internetu? Ja imam i dodatno rešenje, a to su male spojke na elektronskim napravama. Recimo, slično konektorima na PC napajanjima ili gde se na pločicu grupno vezuju grupe žica, 4 ili više zajedno. Samo treba nabosti pravu dimenziju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Samo treba nabosti pravu dimenziju...

:cheers:само толико!Пречник пина на самој глави је 1,2 мм.Испробао сам бар 30-так врста женских пинова.Или су са веома малим унутрашњим пречником, или је превелики.Цена оних пинова је са сајта који си ти дао, а само сам додао ПДВ19%.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao što rekoh, ja sam to rešio veoma lako, žrtvujući stari Rizov ELAK zarad pet žičica... Sve je spomenuto zarad drugih koji bi se drznuli da sami sagrade ručicu. Posle niko neće sesti i gorko plakati jer nije bio pripremljen...Za razliku od ove sa golf lopticom, moja izvedba će biti sa tegom maksimalno primaknutim kadici, da se smanji kretna masa sistema. Evo jedne sličice kako je kablaža sprovedena na Amadeusu...post-13-125831263642_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao što rekoh, ja sam to rešio veoma lako, žrtvujući stari Rizov ELAK zarad pet žičica... Sve je spomenuto zarad drugih koji bi se drznuli da sami sagrade ručicu. Posle niko neće sesti i gorko plakati jer nije bio pripremljen...

Ма нико неће ни да прави.Живи били па видели.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ту жицу не ваља одмотавати, након тога није низашта, а камо ли за ручицу.Мој предлог: само нова!.......стоН_Колд

:coffee: .....da bi bio konstruktivan - ili kazes gde ima nova , ili napises da svakom ko krene da pravi sam rucku , poklanjas sa tog fabrickog kotura koji imas .......ovako - em je dokazano da ta odmotana sa MW/LW/SW ferita radi posao , em nisi dao komplet info ....a propo pravljenja - ja sigurno necu napraviti WTA , al'zato ocu onu iz drugog threada (al' nije Schroeder) :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...