Jump to content

Dvokanalni subwoofer


COOLic

Preporučeni Komentari

Imam jedno prosto pitanje, imam dva dvokanalna subwoofera koji su 2x4 oma a meni treba konacni otpor od 8 oma, posto je snagas koji imam u mono rezimu stabilan na minimum 8 oma (barem tako pise pozadi na njemu a u pitanju je NAD 2400) Da li ja mogu da vezem samo po jedan kanal od svakog zvucnika, pa u seriju i eto 8 oma, da li se to moze tako vezati bez ikakvih gubitaka ili da redno vezem svaki woofer ponaosob, pa oba u paralelu i to mu na kraju ispadne 4 oma sto bas i ne znam koliko je pametno i preporucljivo raditi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

ja iz objasnjenja nisam shvatio kako si to zamisliosta ti je cilj - monosub , za koji bi koristio NAD u bridge ........... ili sta vec ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam jedno prosto pitanje, imam dva dvokanalna subwoofera koji su 2x4 oma a meni treba konacni otpor od 8 oma, posto je snagas koji imam u mono rezimu stabilan na minimum 8 oma (barem tako pise pozadi na njemu a u pitanju je NAD 2400) Da li ja mogu da vezem samo po jedan kanal od svakog zvucnika, pa u seriju i eto 8 oma, da li se to moze tako vezati bez ikakvih gubitaka ili da redno vezem svaki woofer ponaosob, pa oba u paralelu i to mu na kraju ispadne 4 oma sto bas i ne znam koliko je pametno i preporucljivo raditi?

Sve sam se ustezao od prve poste na forumu, ali eto... prilika. :)

Prosto pitanje? Daaa....

Koloko sam ja shvatio;

2 komada Dual-coil (2x 4oma) najverovatnije automobilski zvucnici

1 komad Stereo NAD 2400 snagas

Zaboravi na bridzovanje NAD-a, nista time ne dobijas osim komplikacija i rizika.

Vezi kalemove u seriju ali samo po jednom zvucniku. Znaci, {-}:{+-}:{+}

Ako nekim slucajem nemas obelezeno + i -, testiraj koristeci 1.5AA bateriju. Membrana ce ili da "gura" ili da "vuce" zavisno od polariteta.

Rezulatat: 2 komada 8oma zvucnici sa neokrnjenim BL (Motor Strength)

1 Zvucnik po NAD kanalu, gotova prica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 kom NAD 24002 komada Dual-coil (2x 4oma) wooferaTo se treba vezati da se izvuce maximum iz svega. NAD u stereo modu ima 2x100w na 8 oma i 2x200w na 4 oma ili 1x400w na 8 oma u bridzu. Ne razumem sto je problem bridzovati ga, on ionako dobija mono signal iz subout izlaza na pojacalu? Ali ako nije dobro bridzovati, onda treba da se izvuce tih 2x200w na 4 oma. To se jedino moze dobiti ako se veze samo po jedan kanal od svakog woofera, ali ne znam da li tada postoji neka opasnost po zvucnik, da li manje trpi snage ili sta vec? Ako vezujem woofere u seriju NAD ce raditi na pola snage i cisto sumnjam da ce valjano drmati woofere koji su deklarisanji da trpe 500w rms po komadu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pisalo i na tarabisamo ti njih vezi u seriju da dobijes 8oma i po jedan zv po kanalucetvorostruka znaga u bridzu je samo teoretska , a taj trafo unutra ne moze da da milion ampera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drmaće taj i komšiluk, ne samo woofere, ma koliko lenji bili...Ja bi uradio kao što je napisao fdlsys, a na oba ulaza ampa isti signal...Preteče me Zen. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nije u bridzu snaga nista veca nego kad se zvucnici vezu po kanalu, u bridzu ima 1x400w na 8 oma, a u stereo modu ima 2x200w ali na 4 oma. U onoj NAD brosuri pise da NAD radi i na 2 oma po kanalu, ali ja sam nesto skeptican po tom pitanju... Jer ja ove zvucnike mogu da vezem ili na 8 oma po komadu ili na 2 oma po komadu i sad ne znam sta da radim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...