Jump to content

JBL 2451/41 + Truextent Be + Jabo KH 55


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

sve cestitke za kompoziciju!bilo bi super kada te ne bi mrzelo da izmeris 2441 sa originalnom alu membranom, ako je imas.inace je taj odziv 2441 too good to be true. ravno ko lenjir do 300hz. jel ti pise nesto u papirima, kolika je cut off frekvencija te horne, da li znas. i jel to 55 iz naslova zapravo 55cm u precniku, deluje dosta vece od tog 15" tannoya.greota to terati kroz aktivnu skretnicu, my 2 cents.

Sada sam premerio, precnik je 53 cm. Nije mi bas najjasnije koja je razlika izmedju KH53 i KH55. Mozda je onda ova moja KH53???Mislim da mu je preporucena frekvencija do 350Hz.Nazalost ja nemam Al dijafragme za 2441, imam samo titanijumske. To ce Zeljko morati da odradi :)Probao sam i sa aktivnom skretnicom ali ubija onu prirodnost, tyako da sam se vratio na pasivu, za sada ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A evo i merenja.Plava boja je JBL 2441, a crvena je 2451.

Bravo za lepo uradjen "posao". Ono sto je neocekivano za mene je da se 2441 u odnosu 2451 tako razlikuju ( licno sam ocekiva skor identicno ponasanje), i to u oba krajnja dela frekv. opsega. Naravno bilo bi lepo videti i kako izgledaju odzivi na nesto vecem rastojanju od 'usta ' horne, gde je polja nesto pribliznije onome sto stigne do slusaoca, a posebno bi bilo interesantno videti kako to izgleda na uglovina od 10-20-30 stapani izvan ose horne. Ako ti vreme i volja dozvole lepo bi bilo da se ova merenja i time upotpune.Samo kao dodatka, evo merenje 2450 (NESKORu znane) sa JBL D16R2450 Ti - membranom (crveno je bez 'zagladjivanja krive') ,sa hornom 2311 i lensovima 2308, na rastojanju 1m od lensova ( nizi deo spektra ograncen na 500Hz). Nagli pad odziva je na oko 13.5kHzPozdravivica

post-1080-0-72260300-1341212099_thumb.gi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...