Jump to content

JBL 2451/41 + Truextent Be + Jabo KH 55


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sadasnji izgled sistema.Gore Fostex T90a, u sredini JBL 2451 sa adapterom na Jabo KH55 horni, a dole ( privremeno) Tannoy 15" Monitor Gold.Rezne ( privremene) frekvencije su na 10Khz i 800Khz.

post-72-0-07041100-1341039503_thumb.jpg

post-72-0-05578500-1341039509_thumb.jpg

post-72-0-44497900-1341039514_thumb.jpg

post-72-0-68278500-1341039523_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JBL 2441 je nekako mek i nezan za moj ukus, mnogo mi bolje lezi 2451 jer je dosta ostriji. Merenja su me malo zbunila jer sam ocekivao da ce biti obrnuta situacija od izmerene.Izgleda da su stari ljudi znali kako da naprave dobar drajver ;)Ovo je do sada najbolji zvuk koji sam imao u svom sistemu :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

on axis, na otprilike 30 cmprobao sam i blize i dalje ali rezultati nisu nesto drasticno razliciti

pa zbog toga te i pitamblize horni su mnogo veca izoblicenjau principu mozes ici i na 1 metar ili vise ali koristi windowingrecimo koriguj pocetke na grafu impulsa na pocetku i na kraju impulsatako ce se na spl grafu pojaviti "realnije" merenjebez refleksija.daj neki link za te membranice, jako lepo izgledaju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radi HOLMimpulse. To Neskore :) Samo predlog... U options imaš frequency smoothing. Idi na 1/6 ili 1/12. Biće ti mnogo lakše da uporediš.I meni je poslednja dva dana samo sweep u ušima :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radi HOLMimpulse. To Neskore :) Samo predlog... U options imaš frequency smoothing. Idi na 1/6 ili 1/12. Biće ti mnogo lakše da uporediš.I meni je poslednja dva dana samo sweep u ušima :D

Namerno sam izostavio smoothing, jer sa njim izgleda suvise dobro :DMislim da je bez smoothing-a realnija slika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JBL 2441 je nekako mek i nezan za moj ukus, mnogo mi bolje lezi 2451 jer je dosta ostriji.Merenja su me malo zbunila jer sam ocekivao da ce biti obrnuta situacija od izmerene.Izgleda da su stari ljudi znali kako da naprave dobar drajver ;)Ovo je do sada najbolji zvuk koji sam imao u svom sistemu :oke:

E odlicno, sad si dostigao plafon sa tim drajverima. Nego, je li lako cujna pozitivna razlika u zvuku u odnosu na prethodne membrane?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E odlicno, sad si dostigao plafon sa tim drajverima. Nego, je li lako cujna pozitivna razlika u zvuku u odnosu na prethodne membrane?

Kao da je jos jedan sloj skinut ;)Nije to neka nebo i zemlja razlika, ali je vise nego primetna.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve cestitke za kompoziciju!bilo bi super kada te ne bi mrzelo da izmeris 2441 sa originalnom alu membranom, ako je imas.inace je taj odziv 2441 too good to be true. ravno ko lenjir do 300hz. jel ti pise nesto u papirima, kolika je cut off frekvencija te horne, da li znas. i jel to 55 iz naslova zapravo 55cm u precniku, deluje dosta vece od tog 15" tannoya.greota to terati kroz aktivnu skretnicu, my 2 cents.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...