Jump to content

Cessaro horn


milovan1963

Preporučeni Komentari

Osim basnoslovne cene njihovih modela,koju je i Romy dobro popljuvao,( ali se ipak slozio da dobro sviraju), upade mi u oci par stvari...Naime, bas od 16" u BLH dim. 84x54 dubine i oko 45 sirine...Zar ide toliki bas u takvu ne bas preveliku hornu?Drugo, kompresioni od 2" je dole presecen, pre basa je ubacen low-mid, niski srednji, ne daju reznu ali je int.,da je on papirna membrana.Sta dobijaju takvom kombinacijom i time sto ne spustaju TAD- jer su sve oni, nisko do basa?Trece-sto onako debeli drveni "lavori" ako se zna kakav je oris, goto (tanki i lagani )I, da li neko ima semu, sliku BLH za bas 12" (popr. presek, izgled i duzina tunela ) ili se to pravi tek kad se zna koji je bas u pitanju...Dosta vala...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Back loaded Horn sistem se satoji od komore neposredno iza drivera + horne koja se nadovezuje na komoruSvi parametri sistema zavise od drivera. Postoji vise razlicitih oblika same horne. Pure exponential, Hiperbolic, itd itdVazan parametar je povrsina grla horne i u korelaciji je sa povrsinom usta horne.Takodje St sa rezonantnom frekvencijom, od koje zavisi duzina, primarno odredjujei velicinu horne..Primer ispravno projektovane horne, sto se tice uglova savijanja, globalne velicine u odnosu na driver jeYamamura Dionisio horn sa 6.5 in driverprimer nepavilno izvedene horne, lowther acousta de lux (bio vlasnik primerka, kratka mala P usta itd).Horn sistem zahteva veci damping faktor pojacavaca to jest manji EQ otpor generatora, posto je otvoreni tip kutijeto znaci da za pogon cevnim pojacalom izlazni tragfo mora biti veoma QV za potpuni potencijal hornepod uslovom da je sve ostalo u najmanju ruku pristojno.Vecina horni je kratka ima mala usta i nepravilno savijena..korisna LitreturaBeranekOlsonLeach

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Bass: Eight backloaded 16" bass horns with TAD Alnico drive units, the entire bass section is driven by two special solidstate power amps with a hugh 1200w transformers each.To su oni šifonjeri iza zvučnika2. Low Mid: Spherical solid wood horn with a bespoke papercone driver with Alnico magnets.3. Midrange: Spherical wood horn with a 2" TAD compression driver with beryllium diaphragm.4. Treble: Spherical wood horn with a 1" TAD compression driver with beryllium diaphragm.5. Super-treble: Cessaro modified TAD compression driver with cobalt magnet and beryllium diaphragm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam siguran da Cesaro ima BLH mislim da su to front loaded horn bez komore ispred sa kabinetom izanije tipicna front loaded shema?

Mislio sam na model Alfa 1, kod njega je sve zajedno: BLH na basu- mislim da to pise,a gore je FLH na mid-u + visoki, ove sto prophet pominje su veci model sa odvojenim basovima, u posebnim kutijama, od FLH na srednjem- midu i low midu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

model alpha 1

Jarkarta_Alpha_I1.jpg

.

jeste to je BLH na 15 in driveru, sa ustima horne nesto malo vecim nego sto je sama povrsina drivera

KOd horn sistema velicina jeste tesko resiv problem, i tu najcesce dolazi do kompromisa

U suprotnom bi se broj kupaca sveo n promile...

Ali ne mora da znaci da je rezultat los

Recimo takve "skracene" horn koncepcije sasvim dobro rade kod zivog izvodjenja

gde takodje "size matters" - zbog konstantnog transporta i brze montaze.

Tako da u donjem delu spektra ne treba ocekivati nesto epohalno od najnizih F ali one ispod 100

pa do recimo 60-70 su sigutno OK. Medjutim vise od opsega kakvoca tog reprodukovanog materijala

ima primarni znazcaj. To je jako spontano, direktno, zivi materijal zvuci jos bolje sve je prisutnije itd itd

i vezuje se logicno na sledeci isto tako horn sistem.

jos jedan podatak moze biti od znacaja

navedeno je da se koriste pojacavaci sa mreznim trafoima od 1.2KW

to znaci da su to jako velike jedinice, a dalje implicira na to da je zica jako debela, iz cega priozilazi

da je unutrasnji otpor napajanja jako mali, a to doprinosi i boljem ponasanju pojacavaca koji je opterecen horn sistemom...

.

Vise mi recimo ako tako mogu reci smeta to sto nije navedeno

koji su tiopvi horni korisceni za srednji i visoki deo?

samo je receno = sperical iz prophetovog copy-ja

ako vec nisu hteli da otkrivaju naucno dostignuce susretnih Fo

mogli su eksplicitno navesti koji je flaer horni i koji je cut-off tih horni.

.

neverovatno

Pa naravno da je spherical nismo valjda toliki mentoli da zaljkucimo da je nesto drugo...

:unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Osim basnoslovne cene njihovih modela,koju je i Romy dobro popljuvao,( ali se ipak slozio da dobro sviraju), upade mi u oci par stvari...Naime, bas od 16" u BLH dim. 84x54 dubine i oko 45 sirine...Zar ide toliki bas u takvu ne bas preveliku hornu?Drugo, kompresioni od 2" je dole presecen, pre basa je ubacen low-mid, niski srednji, ne daju reznu ali je int.,da je on papirna membrana.Sta dobijaju takvom kombinacijom i time sto ne spustaju TAD- jer su sve oni, nisko do basa?Trece-sto onako debeli drveni "lavori" ako se zna kakav je oris, goto (tanki i lagani )I, da li neko ima semu, sliku BLH za bas 12" (popr. presek, izgled i duzina tunela ) ili se to pravi tek kad se zna koji je bas u pitanju...Dosta vala...

mogu ja da probam da ti odgovorim.low mid koji je ubacen je da rastereti taj TAD drajver na svom donjem ekstremu koji je verovatno postignut pre rezonancijama nego cistom reprodukcijom - zdravo razmisljanje - isto vazi i sa druge strane, na HF spektru, ne znam rezne frekvencije ali pretpostavljam da se radi o podrucju tipa od 250-300 do recimo 1000-1500, taj papirnjak je verovatno supravox posto je on radio OEM za cessaro. pored toga nemacka gospoda znaju koliko se oktava realno i bez zrtvovanja moze terati preko jedne horne pa su to u aplicirali, 4-way je minimum pristojnosti jedne beskompromisne realizacije u svetu horni (mada ovome se moze dosta dlaka u jajetu naci)....teska, masivna, drvena horna - estetika, solidnost, manje rezonancija nego sa plastikom. siguran sam da je estetski benefit u prvom planu, sam izgled te horne i nekoliko TAD drajvera pokusava da opravda cenu od 40.000 evra.BLH da pravis za bas nemoj, to je jedno od najgorih bas resenja u univerzumu. kazi koji opseg koji hoces da pokrijes pa ce neko pametan da te posavetuje. ili folded horna ako je sub, ili onken, VOTT i slicno ako nemas ambiciju da pokrivas prvu oktavu a hoces da imas lep mid bass.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...