Jump to content

Zamena fabričkog auto radia (Renault)


stein

Preporučeni Komentari

Možda neko zna, a ja ne znam gde da turim ovo pitanje...U Twingiću (ćera je već prekrstila u "Lilo" zbog boje) je došao autoradio sa kasetofonom. Tuner radi a kasetofon nemam čime da hranim niti imam nameru da se vraćam na tu stranu. E sad... Kod ženinog Twinga je to sve klot i nije ni dobila muziku kada je auto kupljen pa je stavljen jedan Blaupunkt i to je to. Kod "Lilo" je situacija drugačija, kod volana ima kao i Laguna set dugmića za odabir/promenu stanica, promenu glasnoće itd što navodi na zaključak da postoji neka vrsta dodatne remote control konekcije sa uređajem i pretpostavljam da ne mogu da stavim bilo kakav auto radio a sačuvam komfor kontrole nad istim. Po gradu nije problem, stavim na tuner i drnda nešto, međutim ako budemo išli u Makedoniju za praznik rada i slično, ne bi bilo zgoreg da može nešto da svirka i kada izađemo na otvoreni put. Da li sam osuđen da nađem adekvatnu zamenu (drugi specijalizovani uređaj za Renault vozila) ili ima neki način da se kontrolni dugmići kod volana povežu sa autoradio uređajem koji nije izvorno namenjen za ugradnju u Reno vozila? Za sada nisam u mogućnosti da izvlačim i čupam radio da snimim spojeve sa zadnje strane što znam da bi olakšalo, pa se oslanjam na eventualno iskustvo kolega na forumu... I nije hitno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Na daleke pute idi Lagunom.

lepo kaze covek, idi kolima na daleki put, a ne decijim kolicima :msn-rofl:sto se tice radija, mislim da ima na KP ili slicnim oglasnim tablama, da se nadju originalni Renault kompakt CD playeri. Trebalo bi da rade konde za "volume" i "search" na radiju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ta daljinska komanda je pain in the ass, iz razloga da je svaka džudža napravila svoj standard...I moj Clio ima te komande a turio sam u kola neki Pioneer CD, pa sam hteo da ih osposobim. Adapter Renault na Pioneer 40-100e (kako gde) samo za daljinsku komandu :girl_devil: Pride i kod renoa postoje dva standarda izgleda, pa se komande na volanu ne gađaju kod modela sa board kompujterom i bez....Trenutno sam na poslu, videću šta imam od šema, naguglao sam bio dosta toga... ...i digao ruke.EDIT: Da li Lilo ima board komp, onaj displej iznad radiona sa temperaturicom, stanicom i to...

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine, pitanje je sasvim dobro locirano - ovde se pise o jeftinim fabrickim andrmoljama... :DInace, sto ljudi vec rekose, nisam siguran da ce tvingic tako olako da dobaci od Sabatke do Macedonije, ja ga ne bih mucio tim zadatkom :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EDIT: Da li Lilo ima board komp, onaj displej iznad radiona sa temperaturicom, stanicom i to...

Mislim da nema ništa sofisticirano (a la Laguna Privilege) jer nema ni automatsku klimu nego ili duva ili ne, 2002 godište je a na displeju (centralnom) ima pokaz brzine kretanja, kilometraža (total/pređeni put) - časovnik, stanje goriva.Nije mnogo važno, ali eto...Sam radio ima svoj display (digitalni) sa prikazom frekvencije/stanice i reč je o klasičnom formatu auto radija, nije ona "polica" kao u Laguni. Utoliko me više iznenadila prisutnost remote opcije kod volana...

Steine, pitanje je sasvim dobro locirano - ovde se pise o jeftinim fabrickim andrmoljama... :DInace, sto ljudi vec rekose, nisam siguran da ce tvingic tako olako da dobaci od Sabatke do Macedonije, ja ga ne bih mucio tim zadatkom :scratch_head:

Ne se brini, išli smo ženinim na Tasos i nazad, bez ikakvih problema ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa vi ste onda pravi avanturisti, hrabri i odlucni - svaka cast ! :DU tom slucaju mozda da pogledas neki od onih adaptera koji se zabodu u otvor za kasetu a na njih se kaci neka MP3 svirajka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa vi ste onda pravi avanturisti, hrabri i odlucni - svaka cast ! :DU tom slucaju mozda da pogledas neki od onih adaptera koji se zabodu u otvor za kasetu a na njih se kaci neka MP3 svirajka...

Zašto avanturisti? :) Auto ima 97000km, redovno servisiran, nikad u njemu cigareta nije ugašena, utegnut do eggs, tačno se vidi po interijeru da se o njemu vodila briga i da nije maltretiran i zapušten... Bolje ovako nego neka luksuzna drtina... Jest, kratki i mali auti su malkice tvrđi na putu, ali pošto se kako već rekoh, 99% vozi u gradu, a meni je baš to bila ciljana kategorija... Da ne drobim... Ideja sa kasetnim adapterom je skroz dobra! Samo da nađem negde, bilo ih je svojevremeno u svakoj trafici :)Edit: http://www.proelectronic.rs/ADAPTER-KASETA-CLP-003-ADAP-KASETA-2258.htm350 dindži :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inace, sto ljudi vec rekose, nisam siguran da ce tvingic tako olako da dobaci od Sabatke do Macedonije, ja ga ne bih mucio tim zadatkom :scratch_head:

Ma neće ništa da mu fali, ja sam išao u Pulu Peugeotom 104 starim 25 godina. :crazyrocker:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto avanturisti? :) Auto ima 97000km, redovno servisiran, nikad u njemu cigareta nije ugašena, utegnut do eggs, tačno se vidi po interijeru da se o njemu vodila briga i da nije maltretiran i zapušten... Bolje ovako nego neka luksuzna drtina... Jest, kratki i mali auti su malkice tvrđi na putu, ali pošto se kako već rekoh, 99% vozi u gradu, a meni je baš to bila ciljana kategorija... Da ne drobim... Ideja sa kasetnim adapterom je skroz dobra! Samo da nađem negde, bilo ih je svojevremeno u svakoj trafici :)

...i onda se covek zali da ga bole ledja.... A ide Twingom na odmor, pored pravog automobila
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.kupujempr...h%5D=Tra%C5%BEihttp://www.kupujempr...lter_id=5906284Renault je izgleda u ove manje automobile (clio, megane, twingo) ugradjivao slicne aparate... ima veliki izborje li tvoj radio ovakav: http://www.kupujempr...lter_id=5906284

Isti ali sivkaste-bež boje :)

Ma neće ništa da mu fali, ja sam išao u Pulu Peugeotom 104 starim 25 godina. :crazyrocker:

Ma išo 2004 ja na more sa mini morisom starim 34 godine!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto avanturisti? :) Auto ima 97000km, redovno servisiran, nikad u njemu cigareta nije ugašena, utegnut do eggs, tačno se vidi po interijeru da se o njemu vodila briga i da nije maltretiran i zapušten... Bolje ovako nego neka luksuzna drtina... Jest, kratki i mali auti su malkice tvrđi na putu, ali pošto se kako već rekoh, 99% vozi u gradu, a meni je baš to bila ciljana kategorija... Da ne drobim... Ideja sa kasetnim adapterom je skroz dobra! Samo da nađem negde, bilo ih je svojevremeno u svakoj trafici :)Edit: http://www.proelectr...KASETA-2258.htm350 dindži :)

Mozda bolje onaj sto se stavi u upaljac, pa navatas na radiju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...i onda se covek zali da ga bole ledja.... A ide Twingom na odmor, pored pravog automobila

Ej, pazi kad u Laguni upadnem u sedište i posle sat vremena moram da stanem i peglam kičmu... Twingo (bar ovi u kojima sam do sada sedeo) imaju dovoljno tvrdo sedište da me leđa ne bole ni posle višesatne vožnje, ugao donjeg dela sedišta mi mnogo više odgovara, sveukupno, nemam šta da žalim. Elem, zamisli koliko me nerviralo, kad za Lagunu nisam morao da plaćam ni gorivo a kamoli registraciju, servisiranja, gume... i pored svega toga, milije mi sve plaćati za Twinga, ali da se osećam dobro... Vredi svake pare... A sad kaži da sam blesav... Meni bolje...

Mozda bolje onaj sto se stavi u upaljac, pa navatas na radiju.

Bljak :bad::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ej, pazi kad u Laguni upadnem u sedište i posle sat vremena moram da stanem i peglam kičmu... Twingo (bar ovi u kojima sam do sada sedeo) imaju dovoljno tvrdo sedište da me leđa ne bole ni posle višesatne vožnje, ugao donjeg dela sedišta mi mnogo više odgovara, sveukupno, nemam šta da žalim. Elem, zamisli koliko me nerviralo, kad za Lagunu nisam morao da plaćam ni gorivo a kamoli registraciju, servisiranja, gume... i pored svega toga, milije mi sve plaćati za Twinga, ali da se osećam dobro... Vredi svake pare... A sad kaži da sam blesav... Meni bolje...

Razumem to u potpunosti. Moj autobus srecom ima podesavanje i nagiba sedalnog dela, i lumbalnog, a da su tvrdja ne bi valjalo. Mada sam se navikao sada da vozim ovoliki automobil, pa mi sve ostalo deluje sitno, posebno za duzi put. lep provod... in the future...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumem to u potpunosti. Moj autobus srecom ima podesavanje i nagiba sedalnog dela, i lumbalnog, a da su tvrdja ne bi valjalo. Mada sam se navikao sada da vozim ovoliki automobil, pa mi sve ostalo deluje sitno, posebno za duzi put.lep provod... in the future...

Thanks. Bajdevej, ko me ne zna, ja sam nekih 55 kila žive vage, pretpostavljam da se pošteno uhranjena čeljad mnogo bolje oseća u direktorskim foteljama koje pakuju u aute ko što je Laguna... Inače i ova ima sva podešavanja, jedino nema grejanje sedala. Džaba sve kad mene ne vole :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...