Jump to content

Kako prepraviti ovu semu?


Pigy

Preporučeni Komentari

E jebiga, RK kit od 60W - dobar pojacavac !Nije mi jasno zasto lozis coveka na budalastine - svi znamo da je to krs neopevani? To sam pravio kad sam bio 7. razred osnovne i tada nisam bio njime zadovoljan, moj (tadasnji) mono kasetofon, indijski Weston iz '77 svirao je bolje.Pigy je ocigledno resio da se pati i da ne slusa dobronamerne savete - pa neka ga, ima pravo na to, ali mislim da nije moralno dodatno ga podsticati na put u nesrecu (znanje nosi i odgovornost sa sobom).

Знајући га за њега је добар!А тај појачавач је ионако решио да набави, знајући га!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 57
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sipi, ne kaže se "Indijski Weston" nego "Indijanski..." :rofl...Imasmo i mi jedan. Loudness inc. :character13:

Svi znamo te krseve, ne razumem zasto neko insistira na djubretu - tri sheme, sve grob do groba ?Ma u pravu je Ston, treba pustiti coveka da se ulupa, pa ce sledeci put drugacije da razmislja...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Joj Sipi, sto se nerviras?Nije mi zapelo da napravim posto zato taj sa 2N3055, al ajde pomogni mi ,kao i ostali ,kazi mi buduci da imam u kompjuteru sijaset sema,kako da prepoznam koja sema bi trebalo da ima dobar zvuk, po izboru tranzistora,po tome sto je simetricno napajanje, diferencijalni pojacivac na ulazu,izvor konstantne struje u diferncijalnom pojacivacu, ajde bar pomognite mi sta bi me vodilo da izaberem dobru semu,naravno ne mogu da okacim jedno 200 sema...Evo ajde posavetujte me,uputite me direktno na odredjenu semu,koja po mojim zahtevima nema potrebe da je jaca od 50-100Wmax na 8 oma, i za pocetak AB klasa.Znam za LM3886T,TDA7294,STK4048II....itd :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein a gde da nadjem semu za Quad 405?Sto se tice one dve adrese, ja mislim da imam skoro sve seme Nelsona-a, znam da je jednom na Elite forumu bila neka raspravka o njegovim semama, i da ga je Boro ocrnio :hyper: .....Jos jedna stvar je mozda bitna da vam pojasnim drugari, ja zaista nemam kvalitetne zvucnike i to sto budem pravio bice a la SAL/RTO/Monacor, i verovatno malko kasnije Visaton/Vifa, a kad skupim pare najvise ce biti nesto od Yamahinih modela...Pa prema tome i pojacivaci bi trebalo da se uklope u taj cenovni rang,Stone,jel zaista tako mislis il me malo zekis :character13: Pozzz :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam dve pločice koje su mi zaostale... Čak bih mogao da ti dam i nešto delova, recimo, moja verzija je ona sa dva induktiviteta, onaj gabaritno veći od 3uH se namota 30 krugova Cul 1mm na burgiju ili slično prečnika 9mm, zalepi i svuče pa ostane na vazduhu a 22uH induktivitet ima fabrički... Moram da iskopam moju šemu, pošto je dorađena u odnosu na originalnu reviziju i tamo imam čak i nacrtano kako se koja žica gde vuče i sa čime se koji kontakt spaja. Tranzistor u izlazu A klase i tranzistori B klase se ne leme na pločicu već se spajaju kratkim komadima žice, meni je tako najviše odgovaralo jer sam pravio sve varijetete, od BD243 u izlazu pa sve do MJ15003...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sledeci adresu, ima dve seme quada, jedna ima op LM301A, a druga TL071,pretpostavljam da je druga validna? :hyper: Sto bi rekli odma 100W....a ciko kolko ce to da me kosta.. :buehehe: Ston,baci semu,da vidim, ododh sad kuci,pa se sjutra druzimo opet....kuci nemam ADSL.Stein a jesi li ti napravio tvoj Quad?Mnogo bi mi pomoglo ako iskopas te plocice,casticu te makedonskom mastikom i maslinama :hyper: Pozdrav! :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pigy, napravio sam ih dvadesetak. Svaki je proradio iz prve a TL071 je sasvim u redu. LM301 je stari OPamp i to u ovom slučaju nije ni bitno. Ako staviš podnožje, možeš se igrati i drugim čipovima, ja sam probao svašta, pa čak i LF351, LF356, ali na kraju, 071 ili 081 savršeno rade posao, posebno ako planiraš Visatone ili Yamaha zvučnika kao vrh vrhova... Razliku tamo nećeš čuti... A pločice i šemu ću da iskopam. To je sve iz vremena pre interneta, čak i pre nego sam i pomislio da bih jednog dana mogao imati računar... Iz vremena kad aje jedini kompjutor za koji sam znao bio HAL2000... :character13:(i mogu da kažem da me do srži kostiju prestravila pomisao da ćemo jednog dana svi imati po jedno oko koje nas posmatra... crveno ili plavo...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aman - manite se 405 u originalu ;

Аман маните се 405-це уопште.Постоји далеко више појачавача ако ништа друго модернијих.Онај појачавач из РК-а са 4 х 2Н3055 далеко боље ради од тог 405, још кад се замене са 2Н3773 :character13:, пробано!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel to misli na ovaj pojacivac......

On je sa 2N3055/MJ2955, drugo nemaju. :buehehe:

Zeon, tvoja mastika ce biti direktno donesena iz Makedonije, a ova druga iz nasih radnji,sta cu kad si mi prilegao za srce.... :hyper:

A druagri jel ova druga sema sa TDA2030A+BD911/912 u mostnom spoju za zaobilazenje ili... :hyper:

A sto se tice Quada, oce te li mi pomoci oko tih silnih kalemova, mrzim ih i kod skretnica u zvucniku....zato i planiram da pravim TRI-AMP sisteme, zato sam isao sa tako prastarim semama, jer bi jedno moglo za tweeter, drugo za mid, i trece za woofer, dok bi subwoofer bio aktivan..... :character13:

post-385-12574338528_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pločice su tu, jedino moram da prekopam par desetina kilograma papira dok nađem gde je ful šema pa da to ili skeniram ili fotografišem a odatle sledi kreiranje spiska delova koji će ti trebati, mada kada bih se napregnuo, mogao bih iz glave da nacrtam šemu, ali uvek postoji rizik da negde pogrešim, zato papir sve pamti veoma tačno... :character13:post-13-125743558367_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zeon, tvoja mastika ce biti direktno donesena iz Makedonije, a ova druga iz nasih radnji,sta cu kad si mi prilegao za srce.... :character13:

Ух најзад заврших један Ревокс, ал ово је било јаче од мене.

Пази овако Игоре, Ја сам прешао на Узојер ту твоју Мастику чекам већ две године, као и Зенову препеченицу.

Једва чекам да  :buehehe: Михаило одрасте па да му кажем нешто у вези о оцу му његовом!!

Да то је та шема, комплетан кит сам купио код Дулетове сестре!!!

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...