Jump to content

NESTO OKO Calor-a


scope

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 71
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovaj sajt morate otvoriti u Internet Exploreru 5 (ili noviji) i rezoluciji ekrana 800x600 da bi videli sve! U drugim pretrazivacima neke stvari nece biti vidljive!!!

E... onda neću. Em ne koristim IE, em mi je rezolucija 1440x900, em neću da se registrujem... Em ovaj moj Arcam skroz dobro sviri... Al' vi navalite... :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istina malo mu je site u komi. Ali mogu kazati da je Bora OK, uvijek mi je bio na usluzi, a sa napravljenim pojačalima (Techno (Modus) i Theta) sam jako zadovoljan. Znam da ima nekih animoziteta na forumima, ali ja mogu samo opjevavati hvalospjeve o Bori. Calor sam pogledao shemu, A klasa, čini se dosta klasična shema sa interesantnim načinom biasiranja.Računajte s tim da za A klasu treba dobro potrositi na hladila i elektrolite, otprilike (prema snazi) oko 500 eura. Trafo, kutija, izaći će to lijepa suma. Ali A klasa je A klasa, kad tad audiofili zavrse na tome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel ovo reklama?posto istovetno ima na fifiju.

Nije reklama. Nema nikakve potrebe za reklamom. Ja sam postavio i na fifi neznajuci za vase seme i razloge i za ovaj forum. I ono na fifi je u stvari postavito za vas. Kako sam ja daleko i neinformisan sta se tamo desava mozete mi i napisati pp i dati malo vise informacija.Ovo je samo moja zelja da vam obezbedim nesto po povoljnim uslovima koji nece biti dostupni drugima. Vise o pojacalu mozete citati na Borinom webu. Pojacalo je u A klasi, 45W. Koliko je meni poznato sema nece biti objavljivana na forumima. Ovo sto vam ja nudim su plocice i uz plocice uputstvo sa semom. To je dio kita koji ce Bora uskoro nuditi. Ako zelite i kriticne komponente nece biti problema sto se mene tice. Da naglasim da ovo radim na svoju ruku i bez dogovora sa Borom.E sad, ako sam nesto pogresio ne zamerite, bilo je u najboljoj nameri. Ako mislite da ne treba da bude ovde neka glavni gazda brise celi post.(btw, ko je glavni?)Nekad se desava da se i u najboljoj nameri iz neinformisanosti :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......Nekad se desava da se i u najboljoj nameri iz neinformisanosti :msn-rofl:

sta je bilo na fifi forumu apsolutno nije bitno u odnosu tebe i nas ( postavljam takvu relaciju samo zbog geografije ;) )s druge strane - nikakvih problema nije bilo ni izmedju Bore i bilo kog drugog iz Samogradnje , bar za moje znanje .za animozitete koje je Dio pomenuo - ne znam .ako ih i ima , misim da ne treba da se postavljeju kao prepreka tvojim najboljim namerama .P.S. ni gazda nije bitan . svi smo mi Tito ! ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto si na kraj sela, mislim srca...http://bas.elitesecurity.org/calor.html - otvaraj cime hoces

Ma znam, nego zekim. To je nekada možda i bilo važno, danas nije. Što se tiče samog pojačala, imam tri komada F5, malo li je na ovu skupoću? :msn-rofl: (a stigla i prinova za igranje... Arcam α8 .... Sad, dal' je P ili R nisam još dokučio ali ima dana...) Ondak, tu je i Stradivari... Tube buffered Gainclone...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:msn-rofl: Sad vidim da je misterizna sema koju ja nemam u stvari na Borinom webu. ;)

Meni je na toj semi misteriozno sto je za ulazni stepen i veliki deo naponskog pojacanja stavljen OpAmp koji strasno lici na NE5534 a pri tom se radi o "novom dizajnu fantasticnog 40W/8oma izlaznog pojacala u klasi A" ?

Mislim, nekako mi to ne ide zajedno, OpAmp-ovi ne rade u A klasi.... Jel' pravio to neko osim Bore?

Pominjao je zbotic neki Borin amp "Theta" koga nema na Borinom sajtu - jel ima to neke veze s ovim, ili...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je na toj semi misteriozno sto je za ulazni stepen i veliki deo naponskog pojacanja stavljen OpAmp koji strasno lici na NE5534 a pri tom se radi o "novom dizajnu fantasticnog 40W/8oma izlaznog pojacala u klasi A" ?

Mislim, nekako mi to ne ide zajedno, OpAmp-ovi ne rade u A klasi.... Jel' pravio to neko osim Bore?

Pominjao je zbotic neki Borin amp "Theta" koga nema na Borinom sajtu - jel ima to neke veze s ovim, ili...

Theta nema ama ba
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već sam rekao pa ću ponoviti. Da si se potrudio i sam bi pronasao. Dakle, Theta je zero global feedback topologija + Hawksford error corection. Kada bi vidio shemu, pretpostavljam da bi je s gnusanjem odbacio. :) Ima svega, pa čak i opampova, gomila tranzistora, četverostruki darlinton, dakle, smeća ko u priči. :diablo: No poštedjet ću te muka i neću je objaviti.Ako je manji broj dijelova prednost (u duhu dosadašnjih rasprava), onda će Calor raditi barem duplo bolje od Thete. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već sam rekao pa ću ponoviti. Da si se potrudio i sam bi pronasao. Dakle, Theta je zero global feedback topologija + Hawksford error corection. Kada bi vidio shemu, pretpostavljam da bi je s gnusanjem odbacio. :) Ima svega, pa čak i opampova, gomila tranzistora, četverostruki darlinton, dakle, smeća ko u priči. :diablo: No postedjet ću te muka i neću je objaviti.Ako je manji broj dijelova prednost (u duhu dosadasnjih rasprava), onda će Calor raditi barem duplo bolje od Thete. :)

Izvini, stvarno se nisam potrudio da tragam racunajuci na to da si ti to vec napravio pa se moze cuti komentar iz prve ruke.Ne odbacujem ja nista a priori, pogotovu stvari koje ne poznajem a kazes da je relativno nepoznata topologija u pitanju (2 promila...)Ako ne zelis da objavis svoj/Borin rad, i to je OK...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"sipi-Meni je na toj semi misteriozno sto je za ulazni stepen i veliki deo naponskog pojacanja stavljen OpAmp koji strasno lici na NE5534 a pri tom se radi o "novom dizajnu fantasticnog 40W/8oma izlaznog pojacala u klasi A" ?Mislim, nekako mi to ne ide zajedno, OpAmp-ovi ne rade u A klasi.... Jel' pravio to neko osim Bore?Pominjao je zbotic neki Borin amp "Theta" koga nema na Borinom sajtu - jel ima to neke veze s ovim, ili... """Sipi, nisam ja mislio "misteriozno" ovako kako ti intepretiras. A nije mi bas ni da budem advokat pa da branim. Ako ti na prvoj slici nesto lici na NE5534 na drugoj ce da lici na LME49710. Ne mislim da sviraju topologije a jos manje slike.A nije ni bitno. Neku Thetu je mislim pile pravio pa moze vise reci, a i nemora. Najbolje je kad sam napravis pa slusas.Sipi, i ti si napravio nesto "misteriozno" pa sam te pitao na temi o Alephu. Posalji "pp" ako moze.Zen,Mislio sam da brises sve :diablo: a ne samo prvi post. Al' ajde mozda se ovako odluci neko da pravi pa da cujemo kritike. A i ovako be se moglo znati sta treba ocekivati. Nisam naisao ni na jednom forumu da je neko napisao da neko Borino pojacalo nevalja. Za Thetu, oni sto su culi ili pravili svi kazu :) Ko napravi Calor pricace. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..........Zen,Mislio sam da brises sve :diablo: a ne samo prvi post. Al' ajde mozda se ovako odluci neko da pravi pa da cujemo kritike. A i ovako be se moglo znati sta treba ocekivati. Nisam naisao ni na jednom forumu da je neko napisao da neko Borino pojacalo nevalja. Za Thetu, oni sto su culi ili pravili svi kazu :) Ko napravi Calor pricace. :)

scope - generalno mislim da ne valja brisati threadove , pa cak ni na zahtev OP ;to vazi za sve , jer u svakom threadu obicno ne bude samo jedan participant .znam da nisi direktno meni uputio ostatak quota , al' da ja odgovorim - skorasnji Borini projekti se - za moje znanje - prave sirom sveta , i sa njima nije zadovoljan samo onaj ko ne ume da napravi ili podesi .toliko o tome ...... a da li neko voli takvo i takvo pojacalo , to je sasvim druga stvar - pitanje ukusa koje ne moze podvoditi pitanje kvaliteta .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...