Jump to content

Squeezebox Touch service


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Touch povezan greškom na 12V i .....Crko naravno.Na prvi pogled eksplodirao C117, nabubreo IC U26 (oznaka 0B2K) možda nastradao i R190 u blizini. Shemu nemam a podatke o 0B2K nisam našao nigde na netu.Da li neko zna vrednosti za R190, C117 i šta je U26? Shema ili service manual bi takodje pomogli.Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 45
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Došo kod mene taki. ( Taki se rodio - kažu u Niš) Ne znam ko ga je spalio. Kakve veze ima čiji je?

Pomislio sam da si ga konacno nabavio za sebe i da si mu odmah sjebo znanje, posto stalno nesto experimentises.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nisam tolko blesav da ga spržim. Experimenti sa ROKU i AirPortom odlično uspeli. Hteo sam da vidim gde je u toj konstelaciji Squeezebox. Forumaš koji ima sprženi SB mi je dao da probam da opravim i poslušam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako skontas na sta je prikljucen , mozda mu i skontas f-ju , pa i k-ke .obicno pomaze ako ilustrujes pitanje - za one koji nemaju squeez , a mozda bi imali ideju sta je .nadji nekog ko ima squeeze da ti izmeri napone na pinovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Рекао бих да је неки спец фет са сенс улазима, а и што кажеш можда је неки регулатор.Ево неки форум за вас сквизовце, па се учлани и питај:http://forums.slimdevices.com/index.php

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li grešim ili sam u pravu?Ako pretpostavimo da je nepoznati chip neki DC-DC konvertor ( naravno treba saznati koji je njemu izlazni napon) ,dalje uz pretpostavku da je i neki od 3,3V regulatora oštećen takođe,i ako počistim sa PCBa sve te sumnjive regulatore, napravim pošteno externo linearno napajanje za sve zahtevane napone za Touch ( neophodan je service manual, dakako) i te napone dovedem direktno na PCB touch,da li ću popraviti Touch? I čak unaprediti ( ako je bolje napajanje)?Dakle Service manual ( šema) wanted!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Знајући те сигурно ћеш унапредити. Ма ко зна зашто су баш тај да га тако назовемо регулатор ставили?Ја се убих тражећи али нигде СМ-а к'о кафе за време Милке Планинц.Почисти све изгорело са штампе и опери штампу алкохолом па укључи. Мери напоне на она два која су претекла.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...