Jump to content

Koje pojacalo za 2X Ei Akustika AS-803?


COOLic

Preporučeni Komentari

Kao sto naslov kaze, sta uzeti da se izvuce maximalno iz ovih zvucnika? Imam jedan par ovih kutija i uskoro cu uzeti i drugi, pa je originalna ideja da se povade drajveri i skretnice i napravi jedan par kutija, ili da se jednostavno ostavi tako kako je (ako mi se posvidja ta opcija kako radi). Ja se ubih od citanja foruma sta i kako i naravno nikako da dodjem do valjanog zakljucka pa rekoh da ovako pitam :)Ono sto sam ja zakljucio, i ono cega ima u prodaji ovde kod nas je Sony taf-500ES (ili neki ES u tom cenovnom rangu) Yamaha a-720, Denon pma-920, Philips fa-960, Aiwa xa-950 ili nesto slicno sa 4 tranzistora po kanalu, dobrom filtracijom napona, kvalitetnom i stabilnom radu na 4 oma, nekih 120w po kanalu na 4 oma i naravno, da nije padanje u nesvest od cene :) Jel ja dobro razmisljam ili ne i sta mislite da bi bila najbolja kupnja od svega ovoga navedenog, ili mozda imate neki bolji predlog za te zvucnike?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 42
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ti zvucnici bas nesto i ne oprvdavaju trud oko bilo kakvog izbora , narocito ne sa fabrickim skretnicamadakle - biraj pojacalo samo po sebi , u skladu sa novcanikom , a zvucnike ces i onako menjati kad ti porastu apetiti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je originalna ideja bila kupovina HSR zvucnika, ali posto su HSR-i sa dva basa od 40w po kutiji, ja sam odmah kontao da je bolje ispazariti 2 para ovih AS-803 jer su tu basovi po 80w, a ostali drajveri su identicni ko u HSR-u koliko ja znam. Ne znam zasto, ja sam stvarno zadovoljan kako rade ti nishki zvucnici, zato sam ih i kupio. A sto se tice skretnica, jel se tu moze odraditi neki upgrade ili ih zameniti nekim boljim kada bude bilo para?Znaci sto se tice pojacala, nece tu biti nekih bas primetnih razlika od svih ovde koje sam nabrojao i sva ona bi trebalo dobro da poteraju ove kutije? Jel ima neko da se izdvaja po necemu, ja nisam neki veliki znalac, znam samo da hladnjaci, kondenzatori i tranzistori trebaju biti sto veci i mnogobrojniji, u pratnji sa masivnim napajanjem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Coolik pre svega Dobro dosao ! NAD3020 ili neka novija NAD varijanta istog integralca jeste relativno dobar izbor gledajuci odnos cene i slusajuci kvalitet dobijenog zvuka , cenim da je to NAD pojacalce sasvim OK za upariti ga sa tvojim EI Akustika 803 zvucnicima . Sa druge strane imas ovde na forumu prezentovane Odlicne ( Vrhunske !!! ) DIY Tranzistorske pojacavcke projekte ! , koji u odnosu ulozenih novaca i dobijenih zvucnih performansi jesu Superiorna naspram prosecne ponude sa recimo Kupujem/Prodajem sajta . Pozdrav !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze neki link tih projekata? Ja se ne razumem mnogo kao sto rekoh, valjali bi dobri predlozi, a i ne patim od kompleksa i firmiranih stvari vec trazim najbolje za ulozeni novac, verovatno kao i vecina ovde...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neki specijalan link ti i ne treba , jer se svi ti Odlicni projekti nalaze u nasem DIY odeljku zvanom Solid State .Moje licno misljenje jeste da je Sipi-jev projekat pojacala snage zvan `` Svaja`` jeste to pojacalo koje u odnosu ulozenih novaca i dobijenih zvucnih performansi jeste sam HI End Vrh ! , + uopste nije komplikovano za naparaviti ga kada je u pitanju prosecno u materiju upucen DIY audiofil .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos ko klinac sam se odusevio zvukom, svaki put kad ih cujem prijatno me iznenade, uvek rado odlazim kod ortaka na slusanje istih i to na nekom budjavom CAT pojacalu idalje sviraju za mene odlicno. Jeftini su, ako nesto rikne ima recona ili nepopravljanih drajvera u prodaji uvek i td :) Jos samo da im nadjem adekvatan amp jer ih trenutno slusam preko nekog LG stuba i jako se nerviram :) Ovo sto sam video u DIY sekciji je stvarno bezobrazno dobro, iznutrice pojacala izgledaju jako ozbiljno. Jel ima nekog ovde ko tako nesto prodaje za neke povoljne novce, znaci treba pogoniti 2 para zvucnika iz naslova sto znaci da treba dobro raditi na 4 oma? To ne bi trebalo biti specijalno zahtevno valjda :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za kupiti neko gotovo sklopljeno DIY Tranzistorsko pojacalo zalepi tvoj konkretan zahtev u odeljku Oglasi , ili procunjaj tuda , jer tamo po pravilu uvek neko nesto interesantno ponudi za pristojne novce .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram imati 10 posta da bih postavio oglas... Aj da doguram do te cifre, cisto da pitam. Koja je cena jednog korektnog DIY pojacala koje ce meni zavrsiti poso oko ovih zvucnika? Citam ovde po forumu Hiraga, F5, Babelfish i td. a ja jadan veze nemam sta to znaci :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nece da moze da gura 2 para kuteja - 4 oma po kanalubar ne ovih kuteja

za te pare može do post-38-0-12360500-1328050344_thumb.jpg da napravi lampaša i da mu pretekne

imam blagi utisak da ne moze , bar ne samja licno kulturnog lampasa ne bih pocinjao da pravim za manje od 300E za ruke , kao apsolutni minimumpricam o ukupnom radu , od samog pocetka za ovu namenu mislim da amp bez 40W/ch/4R ne pije vode , bio pesak bio ceve
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mozes da ocekujes da ces bog-zna-kakvim pojacalom popraviti zvuk kutija od 30evra, sto su ti ostali i rekli. A za te kutije ni ne vredi stavljati neko posebno pojacalo.Ima neko staro pravilo: kakve kutije stavis - takav ces zvuk imati. Tako da,ako ti nije mnogo skupo, kupi neko od tih pojacala koja si nabrojao, i uzivaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo jos ovo pitanje i prestajem da davim... :)Ima li kakve bitne razlike izmedju Sony taf-500ES i taf-550ES? Na papiru su isti sa snagom, verujem da su iznutra jako slicni ako ne i isti, samo ovaj 550 ima malo drugaciji prednji panel. Jel razlika samo u panelu ili...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...