Jump to content

Interkonekt od desetak metara?


InSides

Preporučeni Komentari

Овог викенда сам прешао на моноблокове од стерео појачала, и одједном немам довољно простора за све компоненте између звучника, па морам да премештам један од rack-ова.Имам два rack-а, од којих један за аналогију, један за дигиталију. Идеја је била да оставим аналогни rack између звучника, а поместим дигиталију позади негде. Ово свакако условљава мало дужи интерконект између дигиталију и преампа [преамп остаје близу моноблокова].Е тај дужи интерконект би био око десетак метара. Немам намере да плаћам 500+ЕУР за brand-name интерконекте те дужине, па хтедох да питам искусне чланове форума око опција. Да пробам да структуирам питања:1. Колики би, по вама, био проблем са премештањем дигиталије, и постављањем интерконекта од десетак метара?2. Веза је небалансирана, и мада то подразумева мало већи noise, би ли било бенефита коришћењем балансираног кабла?3. Помислио да употребим балансирани микрофонски кабел [Tasker C286 ми се лично свиђа, а и користио сам га са великим успехом између ручица и грамофонских претпојачала].Хвала свима.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Наслов теме написан Латиницом, због лакше претраге!

Едит стоН_Колд

Таскер је одличан кабл!

Користио сам га у једној дискотеци као веза миксете и активних монитора на бини( Стејџ мониторинг ).

Дужина кабла цца 20так метара, много расвете и контролера, осим нормалног нивоа шума брума није било!

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Дужина кабла цца 20так метара, много расвете и контролера, осим нормалног нивоа шума брума није било!

То би рекло да у домаћoј атмосфери не би требало бити проблема? Мислим... C286 није скупи кабел [око 1ЕУР/метар] али се ту ипак ради од двадесетак метара за оба канала, па рекох да питам прије него експериментирам.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobar den!Najlogicnije bi bilo da su ti mono blokovi sto blize zvucnicima (sto kraci zvucnicki kabel) a kabel od pretpojacala dug koliko god treba da bi kablovi od izvora zvuka ostali kraci. Pretpojacala bi trebalo da su potentnija da "teraju" kablove i do 10m (bez eventualnih gubitaka) od recimo CD plejera i sl. Ovako bi ja radio da imam mono blokove.Ali s'obzirom da ces da koristis ultra jeftin kabel - reskiraj tih 20ak eura za pa isprobaj i tu tvoju varijantu... Ako te zadovolji to je to. U svakom slucaju pravila nema te je dozvoljeno sve sto smatras ispravnim.Ne znam da li ti ovo ista pomaze ali eto to je prosto moje misljenje.Pozdrav!:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je u redu ako je signal balansiranako nije - bolje gledas da produzis noge ili da stavis nove baterije u daljinske ;10m RCA veze je dovoljno dobro samo za fifi , ali za ozbiljne sprave nije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene je plan da se u nekoj budućnosti izvori svi smeste nadomak ruku. Daljinski je super stvar ali ne menja CD ploče i zarad još nekih razloga, dva pojačala su tik uz zvučnike a kablovi od aktivne skretnice poduži, oko 5 metara svaki. Kada namestim konačnu konfiguraciju, aktivna skretnica ide bliže pojačalima a kabel od predpojačala će da bude malo duži do skretnice. Tako se radi i u profesionalnim sistemima, mali signali su svi pod rukom rukovaoca a izlazna pojačala blizu zvučnika. Produženje oklopljenih kablova sa nekih 50-75cm na 5 metara nije dovelo do problema ili kvarenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма могу да ставим балансирани кабл једино ако одвојим CDP од излазног степена [описан овде у теми Digital] јер је то једина балансирана веза коју имам у систему.Онда је дигиталија опет далеко, а грамофон и RIAA-е су на пола метра од претпојачала, које је опет на по метар и по од сваког моноблока.Тако ми фали једна полица [ако желим обе RIAA-е истовремено повезане]. :buehehe:Ал боље него да кварим укупан утисак.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То би рекло да у домаћoј атмосфери не би требало бити проблема? Мислим... C286 није скупи кабел [око 1ЕУР/метар] али се ту ипак ради од двадесетак метара за оба канала, па рекох да питам прије него експериментирам.

Заборавио сам да напишем да је излаз из миксете био асиметричан ( не балансиран ), значи на једном крају РЦА конектор а на другом ИксЛР повезан у асиметричан мод.Једноставно било је то у иностранству а продавнице нису биле близу, јер по њиховом закону дискотеке не смеју да буду у центру града.Тако да сам био приморан да направим везу са оним што сам у том тренутку имао.Сад кад се присетим кабл је био дугачак око 23 метара.Мислим да сам бар мало помогао, са  личним искуством.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno Деда , svako ko je bio u poslu imao je i priliku i nuzdu da gura nebalansiran signal na 10 , 20 , 30 metara ;ali - ako se moze izbeci - to stvarno nije za sistem visoke klase

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno Деда , svako ko je bio u poslu imao je i priliku i nuzdu da gura nebalansiran signal na 10 , 20 , 30 metara ;ali - ako se moze izbeci - to stvarno nije za sistem visoke klase

Ја колико сам схватио колегу он и хоће асиметричну везу, а систем му је баш високе класе и то асиметрично повезан!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја колико сам схватио колегу он и хоће асиметричну везу, а систем му је баш високе класе и то асиметрично повезан!стоН_Колд

Ја бих преферирао асиметричну везу зато што тако не губим полицу, могу да угурам обе RIAA-e и да се концентришем на аналогни део напред. И онако више од 80% времена слушања се проводи на виниле.Видим да ми нема друге но да пробам обе ствари и јавим.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...