Jump to content

Large Econowave


DamirDj

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 74
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

... ako grom (munja) udari u krov auta a ti sediš u njemu, onda svi milioni volti električnog pražnjenja ne spale ti kosu i ne pretvore te u ćevap, nego elektricitet zadrži sa spoljašnje strane lima (osim ako je auto Trabant) i spoljašnjom površinom ga sprovede ka majci zemlji gde je i krenuo da se prazni... Dakle, zahvaljujući čika Faradeju, munja te neće ubiti ako udari u auto a ti sediš u njemu... Ima još mnogo primera, ali je ovaj najilustrativniji... Uglavnom...

G. Stein Postavljena slika, fali vam samo jedna sitnica da bi se sve to što ste opisali upravo ovako i odvijalo Postavljena slika ... UZEMLJENJE ! Postavljena slika

- "NE POKUŠAVAJTE OVO KOD KUĆE, OSIM AKO NISTE ZA TO OBUČENI PROFESIONALAC ! "Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je razmatrano sa kojim će pojačalom biti uparene ove kutije ? Ja sam tek sad pročitao spec za 15-icu i vidim da je u pitanju 3" kalem. Trebaće neki "bad mother fucker" da napuni zvukom ove drajvere, pa me kopka da li će biti neko PRO pojačalo ili nešto drugo?

Ne treba jako pojacalo za ovo dosta je i 2 x 50w na 8ohm-a , ali mora imati zestko napajanje. Pojacalo koje ce to vijati je Hafler 9505 u dual mono kofiguraciji . 2x280w/8ohm-a , 2x460w 4 Ohm-a i 2x 570w na 2 Ohm-a. U sebi ima trafo 1450w i 120,000 uF 80V.

post-133-125708299113_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam razumeo o kakvom Faradejevom kavezu je reč ??? Jel to nešto na samom drajveru ili .... ???Pozdrav

Fradejov ili demodulacioni prsten je oznacen crvenom bojom. Moze biti od aluminijuma ili bakra.

post-133-125708361854_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:punk:

Znam šta je Faradejev kavez... Ne znam gde se može nalaziti na samom drajveru.

Fradejov ili demodulacioni prsten je oznacen crvenom bojom. Moze biti od aluminijuma ili bakra.

HVALA :rofl: Ja sam viđao bakarni prsten oko magnetne jezgre na nekim basićima ali nisam znao čemu služi... Sa bitnom razlikom da se prsten nalazio oko celog jezgra, a ne samo oko donjeg dela. Ne znam ni sad čemu služi u magnetu zvučnika. Ako može kraće objašnjenje, bio bih vrlo zahvalan :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

G. Stein fali vam samo jedna sitnica da bi se sve to što ste opisali upravo ovako i odvijalo UZEMLJENJE !

Nije li automobil koji se nalazi na (kreće po) podlozi uzemljen? manimo se zamagljivanja teme... :punk:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne treba jako pojacalo za ovo dosta je i 2 x 50w na 8ohm-a , ali mora imati zestko napajanje. Pojacalo koje ce to vijati je Hafler 9505 u dual mono kofiguraciji . 2x280w/8ohm-a , 2x460w 4 Ohm-a i 2x 570w na 2 Ohm-a. U sebi ima trafo 1450w i 120,000 uF 80V.

E tako treba da izgleda pojačalo :punk:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da Postavljena slika... preko gume Postavljena slika

btw, mislim da je bolje da se manemo da pišemo o onome što ne znamo Postavljena slika ... mogao bi neko i da strada Postavljena slika

Postavljena slika

http://www.boston.com/news/local/articles/2008/09/07/safe_haven_in_a_storm/

"It's not because of the rubber tires, as people often claim," said Daniel Davis, a physicist who narrates the Boston Museum of Science's famous lightning show. "You're safe riding inside the T, for example, and the T has metal wheels. You're very safe inside a plane. Most commercial airplanes are struck by lightning once a year on average and there's very little damage. They're airborne, and the rubber tires have been pulled up into the fuselage."

Cars and other metal structures are predominantly safe havens from lightning for two distinct reasons, Davis said. First, they are great conductors of electricity. Second, when cars and the like are struck by lightning, the current stays on the outermost surfaces of their metal frames. No matter where you touch inside the car, you won't get zapped.

"The charge is pushed to the outside skin of the conductor. It's called a skin effect," Davis said.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gosn Stein, dragi kolega, prijatelju Postavljena slika

da se ne bi dalje prepucavali i zagađivali ovu temu, molio bih vas pažljivo pročitate ono što je napisano i da pokušate da razumete da se komunikacija između osoba odvija na osnovu onoga što je napisano( ili rečeno), a ne na osnovu onoga što ste hteli(ili mislili) da napišete (ili kažete) ... Postavljena slika

da bi vam bilo razumljivije na koji deo vašeg iskaza se odnosi moj komentar, još u prvom postu sam vam to naznačio podebljanim slovima Postavljena slika... da ste pokušali to da shvatite umesto da se trudite da budete u pravu, do dalje prepiske na ovu temu ne bi ni došlo Postavljena slika

a ako vas zanima fenomen atmosferskog praznjenja možete slobodno da mi se obratite; stojim vam na raspolaganju i rado ću vam pomoći u težnji za boljim razumevanjem te pojave ... ali da ipak to ostavimo za neku drugu priliku i svakako neku drugu temu ... hvala Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Ima li nekog napretka na velikom ekonovejvu? Baš me zanima da vidim kako će to da ispadne na kraju...p.s. Gde se ti Hipower zvučnici mogu videti i kupiti kod nas? Google ništa ne kaže:http://www.google.com/search?q=sombor+hipower+zvu%C4%8Dnici&hl=sr&lr=&sa=2pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...