Jump to content

Horne DIY


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 77
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Daleko od toga, Radeta i njegovo znanje i iskustvo poštujem  ali sam nešto i sam uradio i naučio. :wink2:

Tell me about it... Idem da pogledam...

 

@gaggia (Forum puče, pre i posle mi ne radi quote kako valja, pa da, napokon napišem ovo, iz 100-og pokušaja)

 

Lako je Tebi, Ti i jesi mlad i živ nam bio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grešiš Rade, veliki broj obrtaja je zakon u radu sa vlaknastim materijalom kakav je drvo.

Jednoperna vidija ( Ø8 , šipka dužine 70 - 80mm ) ima i krutost i čvrstinu kada treba da radi malo više izvučena iz stezne čaure.

Jednoperac ima potpuno slobodan grudni ugao i vrlo lako se oslobađa obilne strugotine.

Na kraju krajeva kolega  za OTO oran može sam probati nekom prilikom, videće efekte.

Jel ima neki link prema proizvođaču navedene freze ? .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima, može se nabaviti preko Hahn+Kolb mreže http://www.hk-eu.com/sr/sr/proizvodi

U vrhu liste je kategorija - rezni alat i pribor, otvori pdf. koji je ponuđen. na stranama  291 - 297 ima spisak dostupnih radijus-frezera i jednopernih i dvopernih, sa kratkom i dugom drškom.

Biraj Ago šta ti srcu drago. :good2:

 

Ako neko smatra da je ovo off u temi, izvinjavam se.

 

Što se tiče horne, nemam želju da je pravim ali imam ideju za izradu, na jedan drugačiji način.

Od furnira 0,5 - 1 mm se iseku slojevi , mažu lepkom i naslažu u sendvič u stegama.

Kada se sve lepo osuši ostaje samo da se obruse male ivice stepenika međusobnih slojeva.

Mogu se  kombinovati furniri od raznog drveta, radi vizuelnog efekta.

Godovi se mogu ukrštati što će dati stabilnost na oblik gotovih blokova, drvo će biti "mrtvo"

Može se koristiti bilo kakav furnir iz restlova.

Eto, to je samo ideja za drugačiju izradu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima, može se nabaviti preko Hahn+Kolb mreže http://www.hk-eu.com/sr/sr/proizvodi

U vrhu liste je kategorija - rezni alat i pribor, otvori pdf. koji je ponuđen. na stranama  291 - 297 ima spisak dostupnih radijus-frezera i jednopernih i dvopernih, sa kratkom i dugom drškom.

Biraj Ago šta ti srcu drago. :good2:

 

Ako neko smatra da je ovo off u temi, izvinjavam se.

 

Što se tiče horne, nemam želju da je pravim ali imam ideju za izradu, na jedan drugačiji način.

Od furnira 0,5 - 1 mm se iseku slojevi , mažu lepkom i naslažu u sendvič u stegama.

Kada se sve lepo osuši ostaje samo da se obruse male ivice stepenika međusobnih slojeva.

Mogu se  kombinovati furniri od raznog drveta, radi vizuelnog efekta.

Godovi se mogu ukrštati što će dati stabilnost na oblik gotovih blokova, drvo će biti "mrtvo"

Može se koristiti bilo kakav furnir iz restlova.

Eto, to je samo ideja za drugačiju izradu.

Leonardo, ovo za hornu, zar se to ne zove sperploca ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče horne, nemam želju da je pravim ali imam ideju za izradu, na jedan drugačiji način.

Od furnira 0,5 - 1 mm se iseku slojevi , mažu lepkom i naslažu u sendvič u stegama.

Kada se sve lepo osuši ostaje samo da se obruse male ivice stepenika međusobnih slojeva.

Mogu se  kombinovati furniri od raznog drveta, radi vizuelnog efekta.

Godovi se mogu ukrštati što će dati stabilnost na oblik gotovih blokova, drvo će biti "mrtvo"

Može se koristiti bilo kakav furnir iz restlova.

Eto, to je samo ideja za drugačiju izradu.

 

jel smo sigurni u krutost i cvrstinu tog materijala? 

 

btw neko je pomenuo manu te vodjice koju je covek napravio da je upotrebljiva samo za 1 profil te horne, ja bih rekao da ti nije mana - naprotiv, daj boze da se neko ovde specijalizuje i do savrsenstva ovlada za pocetak bar jednim profilom i ponudi na polzu hornskom narodu....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel smo sigurni u krutost i cvrstinu tog materijala? 

 

btw neko je pomenuo manu te vodjice koju je covek napravio da je upotrebljiva samo za 1 profil te horne, ja bih rekao da ti nije mana - naprotiv, daj boze da se neko ovde specijalizuje i do savrsenstva ovlada za pocetak bar jednim profilom i ponudi na polzu hornskom narodu....

 

Isto kao šper veće debljine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
Da ne otvaram novu temu,

Iwata 300 i 220, jesu li stvarno dobre i konkurisu tractrix-u i ostalim, ili zavisi od drajvera, ili poljak siri trziste ?

 

iwata je tu od pocetka, koliko sam ih ja ispratio.. mislim da nije sirenje trzista u pitanju..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...