Jump to content
shuca77

Shucin sistem - pola DIY pola fabrika

Preporučeni Komentari

Ama jos ga nisam izvadio iz gepeka :)

Moram reci da sam se u vezi Alepha grdno zeznuo. Uvijek sam imao prigovore o zvuku dok ga nisam stavio u sistem koji je u njegovom cjenovnom rangu. I sada sam shvatio sta imam u kuci, ovo napolje nece ici. 

Jucer smo se pomucili i skalameriji od 46 kg odlucili da damo jos jednu sansu u dobrom setapu. Nekako ga odvukosmo kod Suce sa ne bas pretjeranim nadama, i posto popismo po par piva ukljucismo ga u sistem. 

Gurao ga je Sucin Burmester, bez ikakvih preampa, sa Essemble XLR kablom, na njegove Fokuse 360. Sto se struje tice i tu nismo stedjeli, prikljucen je na Sucin kondicioner sa egzoticnim strujnim kablom. Ovako ga nisam castio otkad je napravljen. Pravo gospodsko drustvo.

Ranije sam zivio u ubjedjenju da je Dynaudio tezak za tjeranje, ali kada sam cuo kako ga single end A klasa od 60W gura, shvatio sam da to nema blage veze sa realnoscu. Ne znam za druge modele ali ovaj je izuzetno dobar i lak za pokretanje.

I onda ukljucismo sistem. Prvo sto smo primjetili da je Aleph malo tezi za pokretanje od Accu i da mu treba malo vise gaina sa Burmestera.

I onda iznenadjenje. Kako se zagrijavao i kako smo smjenjivali zanrove i numere sve bolje i bolje. Ostali smo bez teksta. Detalji, stage, dubina i bass, sve u odlicnom balansu.  Tonalno neutralan ali sa nevjerovatnom muzikalnoscu odradjivao je posao kao od sale, i to na velikim glasnocama.  Kada smo culi glas Amire sa albuma ''Ammulete'' najezili smo se.  Posto sam znao da Aleph dominira na akustici i jazzu odlucili smo da probamo da ga degradiramo pustajuci mu nesto brze, na red je dosao ZZ top, Yello. Gitare na ZZ topu, kao i glas takodje u istoj klasi, Yello nista manje. Najvise nas je sokiralo to sto je Aleph odsvirao neke najnize bass dionice koje na Accuphaseu nismo mogli da cujemo tako dobro. I ni traga muljanju ili '' mekom zvuku''. Miran zvuk da, ali ni traga nekoj ''mekoci'' odnosno muljavosti. Deda Nelson Pass stvarno zna posao. I hvala mu sto dade za dzabe seme i uputstva i nama smrtnicima da se i mi malo pocastiimo. 

Zakljucak: 

U odnosu na Sucin Accu svira bez ikakvih tragova nervoze,( Accuphase  nije nervozan ni malo ali u poredjenju sa Alephom zvuci nijansu ostrije i manje fluidno)  Aleph takodje dominira scenom i punijim detaljima a sto se tice vokala i vjernosti akusticnih instrumenata tu mu se tesko moze parirati. To je klasa za sebe. Tamo gdje je Accu dominantniji je punch i surova kontrola u cijelom spektru. Oba pojacivaca imaju svoju pricu, pa kome sta lezi. 

Ja znam sta mi je ciniti, JBL L90 ide na dobos a njegovo mjesto zauzima neka Focus serija samo manjih gabarita. Danci stvarno znaju posao. Poslije toga ugadjanje sa izvorom i to je to. 

Suci toplo preporucujem Alephovog veceg brata, Aleph 2, 100W na 8 i oko 160 na 4ohm, mislim da je to mjera za one kutije.  I klasa pojacala ravna Burmesteru. 

Poslije ove sesije ozbiljno razmisljam da rastavim ovo moje sokocalo, dopunim sa malo hladnjaka i ja sam napravim vecu verziju. 

Suco, hvala na svemu, ono jucer je potrvda da je HI FI pun iznenadjenja. 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Soni Pro mi je u kuci, svirucka kada je prevruce, kada sam ga upario sa 1541 i cevnim analognim stageom za taj dac ne svira lose. Ne bruka se. I on je odlicno gurao Sucine Focuse, ali par klasa nize od pojacavaca o kojima smo gore govorili. Postena sprava za relativno male pare.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam poznat po tome da bez pola litre rakije ne idem u HI Fi. Ovako mi visoki zvuce ''svilenkastije'' a svaka komponenta zvuci kao da je duplo vece klase. Sa Viljamovkom je jos bolje, odmah se ulazi u HI END.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Prazna flasa rakije  :o a ono na vrhu je Deck,  Revox b 215 samo prekriven da ne bi ostao bez dugmica zbog papige Djoleta koji to mesto obozava kao najvisu tacku u sobi za sletanje  - poletanje i beskonacna timarenja

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Na snagaš sam i mislio :)

Cekaj Prpi , ja mislim da sam kod tebei video  taj Sony pro snagas sa balanserima pozadi - ili mi se cini. Kod mene je odlicno zasvirao , nije liga Alepha ali je sasvim okey , jako su posteno to odradili. Gurao je Focuse odlicno

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

UP !!!

Ja turio u sistem razdelni trafo od 2 kw .

Usput da se zahvalim i kolegi Bokioo7 sto me ovako lepo obradovao :)

Za igranje u  B sistem  pored Dy focusa 360 sviraju male ubice Acoustic Energy AE 1 ser 1 . Verovali ili ne kad im uteram 200 wati u piku  , na 1 metar razdaljine od zvucnika u pravcu dva mala bas reflex otvora gasim plamen na upaljacu :D 

ae1_front_318749.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Bem mu lebarnik stvarno dobra naprava razdelni trafo . Cvrsca  i neutralnija zv..slika , bolja dinamika. Accu ko da je dobio jos 50w vise. Cepam sad VU metre u crveno , nema da proprdi na basu ko pre :D 

Bio Kiki sa Mikijem Panjkovicem pre nedelju dana kod mene da cuju AE 1 . slusali prvih 10 min..i mislili da rade velike kutije . Ustajali da provere  sta svira :P

P1100671.JPG

P1100672.JPG

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

A de ti je AE1, nema ni odvojnog :download:

Inace, sjajni monitorcici :wub: ti AE1.

A i kokakola ti pozutela :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
19 hours ago, shuca77 said:

UP !!!

Ja turio u sistem razdelni trafo od 2 kw .

Slabachko ti to Shule jarane.

Eve nalopre sam podgrijo pasulj iz najmanje sherpe na eskpres ringli od dva ipo kilovata.

Pozdrav od FK Ovnova sa Maljen planine.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Oho hooo ooo  :) gospodine  Zlatko  , dobro vam vece .  Jel to da prihvatim kao poziv u ravnicu :D

Sad i ja imam razdelni trafo ko Vdzele :P , samo ovaj ne zuji 

On kazo da nema hi -end-a bez trafoa :lol:

IMG_20170412_210247.jpg

IMG_20170412_210501.jpg

IMG_20170412_210624.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...