Jump to content

Uparivanje tranzistora


Glogov_Kolac

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Za samograditelje je najbolje GB. A ako nema GB onda je bolje kuopiti uparene jer treba izdvojiti gomilu para da bi se uparili. Iz iskustva: kada sam hteo da uparim 2SK170 i 2SJ74 kupio sam po 100 komada od svakog. Raspon izmerenih vrednosti je bio od 100 do 170, naravno u sredini je bilo najvise ali kada se uzme u obzir da od 100 tranzistor adobijemo 70 razlicitih vrednosti onda je tesko naci 2 koja imaju istu vrednost. Nakon toga sam kupio jos 600 komada i ostalo mi je jos neuparenih na krajnjim vrednostima. Sredina nije bila problem. Posto su 2SJ74 imali manje vrednosti nego 170-ke kupio sam jos 200 komada (ili 300 ne secam se vise) 170-ki GR pa sam dobio nize vrednosti da uparim sa preostalim 74-kama. I na kraju mi je ostala gomila 170 ali cu zato smisliti proizvod sa nima i sve ih utrositi. Kao sa onim delovima sto sam prosle godine kupio pa zbog krize otpao posao. sad smisljam uredjaj koji bi mogao na trziste sa tim delovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo teme o tome kako kupiti,nabaviti i upariti tranzistore za pojacala. Da li kupovati vecu kolicinu pa vrsiti uparivanje ili kupiti vec uparene, ukoliko ima da se kupe.

Ако си мислио на излазне транзисторе, и то на количину за један појачавач, боље купити упарене :).стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da je bolje kupiti uparene ali GDE i KAKO? Sigurno se finansijski vise isplati jer je 100 komada mnogo pogotovu za tranzistore koji su po 4e...

У Београду продавница Силкен.Газда хоће да изађе у сусрет и да упари транзисторе и наравно незнатно више наплати!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je ikako moguće, najbolje bi bilo da sa još nekolicinom kupiš veću količinu(vredi malo se potruditi za to), od npr. 100kom. (dobijaš značajan popust na količinu), pošto cena uparenih tranzistora može ponekad da bude i do 10 puta veća od takve nabavne. Tako dobijena krajnja cena neće biti preterana, a imaćeš za te pare i rezervne (i to još i uparene); i samo uparivanje će biti jedno korisno iskustvo(da lakše "pređeš na Ti" sa njima), ako nisi imao prilike do sada nešto slično raditi.

Uostalom proguglaj malo po neti pa uporedi cene uparenih sa cenama tih tranzistora za veće količine; videćeš onda i sam šta se (naj)više isplati u konkretnom slučaju.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene konkretno interesuju izlazni tranzistori jer su skuplji za kupovinu na 100 komada i radi se o velikim strujama pa je testiranje unimerom neadekvatno. Treba mi pre svega kao izlazni stepen za JLH,Hiragu ili druge A klase koje bih eventualno pravio ili zbog eventualne zamene...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene konkretno interesuju izlazni tranzistori jer su skuplji za kupovinu na 100 komada

Postavljena slika ... ko te je to slag'o ?

... radi se o velikim strujama pa je testiranje unimerom neadekvatno.

e upravo sam ti zbog ovoga što si napisao i preporučio da uparivanje tranzistora sam radiš Postavljena slika; da ne budeš više na Vi sa njima Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Напоменуо си ЈЛХ ту могу да ти помогнем јер имам 300-нак комада 2Н3773, оригиналних Моторола.За остале је већ мало теже, ал не и неостварљиво.Срећа твоја те не намераваш да правиш Бабела, за њега су потребни фетови :).стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Recimo:BD 249/BD 2502SA 1216/2SC 29222SC 3264/2SA 12952SC 5200/ 2SA 1943

BD neces naci nigde Philipsove vec samo lose kopije pa zaboravi.Tesko ces naci i 1216 i 2922 da valjaju i to zaboravi3264 i 1295 se mogu kupiti ali su skupi5200 i 1943 se mogu pronaci i po 1 evro na vecu kolicinu a moje novo otkrice je 5198 i 1941 koji su u drugom kucistu sa malo manjim naponom i strujom ali se mogu pronaci po 0.6-0.7 evra.Kad vec Zeon spominje tranzistore, meni trebaju MJE3055 Motorola.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impulse evo 3055 motololinih : http://www.limundo.c...I-GRATIS-579318Ostaje samo problem koliko komada je porebno kupiti od NPN i PNP tranzistora da bi se oni uparili i kako izvrsiti uparivanje. Steta sto nema da se kupe vec upareni ;o(((

Мали је број комада за упаривање!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da je uparivanje veliki, mozda i najveci problem prilikom samogradnje pojacala. Kako se ustvari vrsi uparivenje izlaznih tranzistora ako recimo imamo po 10-ak komada od svakog?U zadnjim brojevima casopisa Infoelektronika je dat projekat pojacala u A klasi sa izlaznim tranzistorima MJ21193/21194 gde se oni navode kao najbolji komplementarni par na svetu ali nigde se ne kaze da trebaju biti upareni osim toga da se mogu kupiti u Farnell-u!Znaci li to da su vec fabricki upareni ili da su im k-ke veoma slicne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je projekat iz SiliconChipa (australijski casopis). Australijanci su kako kazu konstruisali pojacalo u A klasi od 20W sa najmanjim izoblicenjem. Kompletan projekat se vec provlaci u 3 broja casopisa. Pise sve i svasta a o uparivanju tranzistora ama bas nista,samo da treba da budu kvalitetni odnosno od ON semiconductors-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...