Jump to content

Restauracija, ili...


 krvimozak

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jao B&B, dje me nadje! :clapping: To mi jedan od prvih 100 mladalackih projekata (negde '82. - '83.)TIC 800 - kol'ko je mucenik zurki i svirki odradio....Na zalost, danas moze da ima samo sentimentalnu vrednost.Pretpostavljam da zelis da zadrzis napajanje (+/-50V) i hladnjake te bi bilo dobro da pogledas nesto od prosirene ponude SymAsym projekata radjenih za taj napon (diyaudio.com/solid state sekcija). Dakle, ako je to snaga koja ti odgovara i ne zelis ponovno ulaganje u napajanje i hladjenje, pojacani SymAsym (osnovni je na +/-36V) bi bio znacajan upgrade amplifikacije kod tebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jao B&B, dje me nadje! :clapping: To mi jedan od prvih 100 mladalackih projekata (negde '82.  - '83.)TIC 800 - kol'ko je mucenik zurki i svirki odradio....Na zalost, danas moze da ima samo sentimentalnu vrednost.Pretpostavljam da zelis da zadrzis napajanje (+/-50V) i hladnjake te bi bilo dobro da pogledas nesto od prosirene ponude SymAsym projekata radjenih za taj napon (diyaudio.com/solid state sekcija). Dakle, ako je to snaga koja ti odgovara i ne zelis ponovno ulaganje u napajanje i hladjenje, pojacani SymAsym (osnovni je na +/-36V) bi bio znacajan upgrade amplifikacije kod tebe.

Uze mi rec iz usta, ovo ja pravio u srednjoj skoli... radilo po zurkama i za licnu upotrebu, ali dizajn iz 1904. upamtilo balkanske ratove, al one stare!!!Pozdrav.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

К & M: Погледај ово : http://www.kupujemprodajem.com/Crescendo-II-MOSFET-342810-oglas.htm?filter_id=625549, можеш да питаш и Импулса јер га вероватно зна.Из истог су града, а Сомбор и није тако велики.

Ne bih da kvarim taj oglas ali obratiti paznju na petu sliku, tu je prikazana plocica pojacala. Dobro obratiti paznju na levi izlazni tranzistor 2SK1530, meni lici na fake tranzistor!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih da kvarim taj oglas ali obratiti paznju na petu sliku, tu je prikazana plocica pojacala. Dobro obratiti paznju na levi izlazni tranzistor 2SK1530, meni lici na fake tranzistor!

Нисам ни загледао пажљивије али ме је импресинирала количина делова на једном месту у КИТ варијанти.Мада ваљда продавац  даје и неку ганарцију.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm, da nije bilo ove provokacije, ne biste pricali sa kojim pojacalima ste zapocinjali karijeru... Nemo' se stidite, slobodno se ispovedajte, :sarcastic_hand: nije TIC800 toliko los. Iako je sema iz doba Krkobabica, moj primerak je dosta lepo radio. NIje isao na zurke, ali je prasio klasiku k'o veliki.Elem, u ono vreme (hm,hm,hm, pre cetvrt veka jel'te) slusao sam ga uporedo sa vise uredjaja.Normalno, svirao je bolje od domacih fabrikacija ali bio je bolji i od jednog Sansui risivera (ne pamtim model) i Yamahe A400.Od njega nisu svirali bolje Tecnics SU-v7, neki Pioneer, Quad 405, Quad 303 i Kenwood KA8100.NIje mogao da se meri u to vreme sa Haflerom DH200, jednim svajsovanim Bedinijem i svajsovanim Maplinom koji moj kum i dan danas cuva polusklopljen na dasci. Nit ga sklapa, nit zeli da ga proda... Dakle, TIC800 necu da bacim. Resio sam da ga prepakujem u drugu kutiju na manji napon do nekih +/-40V a izlazne stavim na manje hladnjake koji su negde u podrumu. Odnecu ga uskoro na posao kada se tamo presele i kutije od HSR140.Elem, za ovu kutiju i napajanje, ostaju kao kandidati tvikovani Quad 405 (kol'ko je bolji od originalnog?) ili nesto drugo, po moguctvu kao gotov modul. Kako vec imam pojacalo u A klasi, ne mora to da bude nista ekstravagantno vec samo neka pristojna konstrukcija cisto da se ovoliki trafo, hladnjaci, kutija i elektroliti ne bace...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

beatgoeson moze da posvedoci koliko je tweaked Q405 bolji od originalnogja mogu samo da kazem - dosta vise muzike mislim - ja volem i originalni - proveo sam mnogo sati a da je taj amp bio alat ...... i mnogo ga em volem em postujemno - ne bih pristao da mi bude main ampsa tweakovanim bih se skoro mogao i pomiriti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Identicna schema pojacavaca se nalazi i u Motorolinom design handbooku iz 70za darlington tranzistore MJ serije...Pravio sam to pre vise decenija negde posle osnovne skole koliko se secam?ali mislim da sam izbacio ono kolokoje kao sluzi za zastitu...?i mogu reci da je radilo jako simpaticnosecam se da radilo iz prve sa lakim podesavanjem off seta i biasa...imao sm negde fotokopiju te motoroline brosure?.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...