Jump to content

Farbanje mesinga u crno?


grau.

Preporučeni Komentari

Nemate masin-bravarsku sekciju na forumu pa pitam ovde, iako pretpostavljam da nema posebne veze sa analogijom sem sto je igrom slucaja u pitanju deo gramofonske rucice.

http://kad.si/kuzma/images/editor_pic/docs/KUZMA%20Stogi%20S%2006.pdf

Elem, potrebno je mesingane delove - zvono unipivota (potapa se delimicno u ulje) i kontrategove (komada 2) - iskljucivo iz estetskih razloga ofarbati u crno.

Ne razumem se itch u tematiku i zanima me da li postoje prepreke za farbanje mesinga u crno. Takodje, ko bi to mogao trajno kvalitetno da uradi u Beogradu ili blizoj okolini?

Hvala unapred.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Nemate masin-bravarsku sekciju na forumu pa pitam ovde, iako pretpostavljam da nema posebne veze sa analogijom sem sto je igrom slucaja u pitanju deo gramofonske rucice. Elem, potrebno je mesingane delove - zvono unipivota (potapa se delimicno u ulje) i kontrategove (komada 2) - iskljucivo iz estetskih razloga ofarbati u crno. Hvala unapred.

Pre svega jedno pitanje, jesu li ovi delovi već zaštićeni nekom vrstom laka?Koliko znam Kuzma prska mesingane delove i pretpostavljam da je to lak ili neko sredstvo koje sprečava oksidaciju i tamnjenje mesinga.Ako ovo jeste slučaj, treba prvo ovaj sloj ukloniti. Zatim dobro očistiti od masnoće i oksida ako ga ima makar malo.Delovi trebaju biti čisti i ne zamašćeni.Onda upotrebiš ovaj preparat http://www.metalionl...a_za_bakar.htmlJa sam koristio istu stvar ali od drugog proizvođača, radi posao kako treba.Dobijena crna boja je mat, ne otire se jer se hemiskom reakcijom veže za metal, nema debljinu jer nije sloj boje na površini.Mislim da ovo može biti dobro rešenje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otkad je umro onaj mašin-bravar 80-tih , ne može se naći ništa pošteno , svi nešto fušuju ......ebem ti sunce , ono je bila radnja :welding:

Zato mi danas Švajsujemo, seci uši - krpi dupe.

Ima u ovoj zemljici mnogo dobrih ako ne i jako dobrih majstora, samo je preovladao trgovačko-muljatorski esnaf... vole leba bez motike, što bi neki kazali.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato mi danas Švajsujemo, seci uši - krpi dupe.

Ima u ovoj zemljici mnogo dobrih ako ne i jako dobrih majstora, samo je preovladao trgovačko-muljatorski esnaf... vole leba bez motike, što bi neki kazali.

.

Ех, шта да се ради. Сви постали Ташна-Машна стручњаци.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato mi danas Švajsujemo, seci uši - krpi dupe.

Ima u ovoj zemljici mnogo dobrih ako ne i jako dobrih majstora, samo je preovladao trgovačko-muljatorski esnaf... vole leba bez motike, što bi neki kazali.

.

OFF ajde ti objasni današnjoj deci da treba da rade kad i ti sam i ona sama vide da od motike nema leba i da neki drugi mnogo bolje prolaze .......mada onako mislim da nam je motika jedina realna izvozna mogućnost ....mislim poljoprivreda , tj izvoz hrane
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...