Jump to content

JBL 4430


neskor

Preporučeni Komentari

pa to ti je vrlo slican zvuk kao sto si slusao kod mene u sobi. nesto bolje, nesto gore, ali generalno to je to.gedlee summa je prepakovana JBL-ova prica o konstatnoj usmerenosti u dvosistemskoj izvedbi koja je upravo na 4430 dozivela vrhunac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 55
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Koliko se meni čini u pitanju su uglavnom veliki zvučnici , pa onda izjave nije to ništa ako nije studio monitor ......uglavnom veliki bas zvučnik radi daleko bolje od malih / ima i tema / , pokrene veliku količinu vazduha i to je to / priča o akustičnoj snazi gde mali zvučnici prave takozvani magareća leđa dijagram /.....koncepcijski gledano nije problem sa drugim zvučnicima dobiti sličan ako ne i bolji zvuk . Sad kad bi neko seo i napravio po koncepciji sličnu kutiju , zvuk ako ne bolji nikako ne bi smeo biti ni lošiji ....normalno sa drugim zvučnicima , recimo TAD ....PS Konstantna usmerenost je filozofija koju koriste u tim sistemima i nema ništa loše u tome i to je samo jedan u nizu parametara koji se koristi pri projektovanju .....ono što se malo zna i piše o tome je da ta zona gde se ukršta većina tih sistema ustvari zona koju naš sistem percepcije posmatra kao prelazni i ne može jasno da utvrdi prelaz sa nivoa na faze ....radi se o delu koji pokriva jedno par stotina herca i gde i najizvežbanije uvo vrlo teško može da primeti gde je rez ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Npr. ovaj moj 4345 bas ima "veliki" zvuk. Lepo kazu Big JBL Studio monitors for BIG sound :) A sto se TAD ili Altec tice mmmm :) Jedino sto je u Srbiji to sve u sferi maste!

Koliko se meni čini u pitanju su uglavnom veliki zvučnici , pa onda izjave nije to ništa ako nije studio monitor ......uglavnom veliki bas zvučnik radi daleko bolje od malih / ima i tema / , pokrene veliku količinu vazduha i to je to / priča o akustičnoj snazi gde mali zvučnici prave takozvani magareća leđa dijagram /.....koncepcijski gledano nije problem sa drugim zvučnicima dobiti sličan ako ne i bolji zvuk . Sad kad bi neko seo i napravio po koncepciji sličnu kutiju , zvuk ako ne bolji nikako ne bi smeo biti ni lošiji ....normalno sa drugim zvučnicima , recimo TAD ....PS Konstantna usmerenost je filozofija koju koriste u tim sistemima i nema ništa loše u tome i to je samo jedan u nizu parametara koji se koristi pri projektovanju .....ono što se malo zna i piše o tome je da ta zona gde se ukršta većina tih sistema ustvari zona koju naš sistem percepcije posmatra kao prelazni i ne može jasno da utvrdi prelaz sa nivoa na faze ....radi se o delu koji pokriva jedno par stotina herca i gde i najizvežbanije uvo vrlo teško može da primeti gde je rez ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To bi bila vrlo dobra definicija ' veliki zvuk' .....svi koji su nekad stajali pored bubnjeva znaju koji je to zvuk , i što je vrlo interesnatno uopše se ne radi o niskim frekfencijama ......ceo štos je u velikim površinama , prvo one koje stvaraju zvuk a zatim i one koje prenose ......jednostavno ....... Ma TAD sam spomenuo onako .....Altec ....svojevremeno je pokojni Mika Honda držao disko za 1000 ljudi sa njima i pojačalom od 2x 30w iz Rim -elektonicc-a .... OFF ja sam već najavio da je najavljeno da će jedna nova italijanska revija raditi na rekonstrukciji starih mitova ajenda sa novim zvučnicima .....mislim da će biti interesantno za neke nove klince da mogu da urade kutije koje , kako je najavljeno , treba da obnove i duh i filozofiju tih kutija ..... Za sada jedni drugi autori / tvorci CLIO-a / pokušavaju da rekonstruišu ls 3/5 , tako da je izašao interesantan članak o merenjima tri kopije originalnih verzija sa nekim novim kandidatima , za sada testiraju midbasove :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posedujem model 4313B iz ove "profi monitor" serije i jedino sto mogu da kazem da ga jamo d830 sije za bar 2 duzine.Da napomenem , zvucnici su u losem kozmetickom stanju (moja ocena 6.5) i u fabrickom stanju sto se tice drivera.Koristim ih jedino za decije rodjendanske zurke. Slika je sa neta , cisto da se stekne uvid o kojim kutijama pricam,Moj utisak je da jedino srednjetonac odradjuje korektno posao , bas mulja nesto a visoki vriste ko svinju da koljes.

post-127-0-55398200-1318197267_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posedujem model 4313B iz ove "profi monitor" serije i jedino sto mogu da kazem da ga jamo d830 sije za bar 2 duzine.Da napomenem , zvucnici su u losem kozmetickom stanju (moja ocena 6.5) i u fabrickom stanju sto se tice drivera.Koristim ih jedino za decije rodjendanske zurke. Slika je sa neta , cisto da se stekne uvid o kojim kutijama pricam,Moj utisak je da jedino srednjetonac odradjuje korektno posao , bas mulja nesto a visoki vriste ko svinju da koljes.

Реши се муке и поклони их мени :whistle2::wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posedujem model 4313B iz ove "profi monitor" serije i jedino sto mogu da kazem da ga jamo d830 sije za bar 2 duzine.Da napomenem , zvucnici su u losem kozmetickom stanju (moja ocena 6.5) i u fabrickom stanju sto se tice drivera.Koristim ih jedino za decije rodjendanske zurke. Slika je sa neta , cisto da se stekne uvid o kojim kutijama pricam,Moj utisak je da jedino srednjetonac odradjuje korektno posao , bas mulja nesto a visoki vriste ko svinju da koljes.

'oćeš deci sluh da pokvariš , aaaa :buehehe: ..............pa opšte je poznato da jeJBL nastao u vremenu onih čuvenih motociklista .......lepo ljudi rezonovali ...posle one buke od motora , niko pametan ništa ne čuje i može da prođe sve .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Posedujem model 4313B iz ove "profi monitor" serije i jedino sto mogu da kazem da ga jamo d830 sije za bar 2 duzine.Da napomenem , zvucnici su u losem kozmetickom stanju (moja ocena 6.5) i u fabrickom stanju sto se tice drivera.Koristim ih jedino za decije rodjendanske zurke. Slika je sa neta , cisto da se stekne uvid o kojim kutijama pricam,Moj utisak je da jedino srednjetonac odradjuje korektno posao , bas mulja nesto a visoki vriste ko svinju da koljes.

Jeste da je to ista firma = JBL, ali znacajna razlika u odnosu na nesto vecu "bracu" serije 434x,narvno za one kojima kompresioni drajveri i pripadajuce horne nisu nesto sto je nepodnosljivo za slusanje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...