Jump to content

externa zvucna karta ?


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 40
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

.......

U prvom postu napisao si da je svrha - rip vinila i cilj - bolje od PCI Audigy 2, nisi pominjao da hoćeš i da prepravljaš uređaj za konverziju.

po cemu prvo iskljucuje drugo ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po cemu prvo iskljucuje drugo ?

Ne isključuje. Samo je po meni jednostavnije kupiti A/D konvertor iz više klase, odraditi prebacivanje vinila, pa prodati konvertor za iste novce, nego se bakćati sa SRC2496 od 125 € oko upgrade i nikada ne dobiti taj kvalitet kao što ima pomenuti uređaj od 1.200 €. Gubljenje vremena i novca, sa mogućim ishodom lošijih ripovima. Ako je u priču uključeno zadovoljstvo upgrade-om uređaja, pa još posle taj uređaj ima i druge svrhe i namene nakon ripovanja vinila, to je već druga stvar.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1.200 € za koji ADC .......... i koji se posle moze relativno lako prodati u Srbiji ili malo sire ?

u sferi digitalije je najveci dijapazon cena , a ne bih rekao da kvalitet ima nesto mnogo logike sa samom cenom .....

no , obrati paznju na naslov teme - externa zvucna karta - ne trazi se studijski procesor od 800E navise

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je u priču uključeno zadovoljstvo upgrade-om uređaja, pa još posle taj uređaj ima i druge svrhe i namene nakon ripovanja vinila, to je već druga stvar.

Мислим да си у потпуности у праву, ко зна шта је у питању.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1.200 € za koji ADC .......... i koji se posle moze relativno lako prodati u Srbiji ili malo sire ?

u sferi digitalije je najveci dijapazon cena , a ne bih rekao da kvalitet ima nesto mnogo logike sa samom cenom .....

no , obrati paznju na naslov teme - externa zvucna karta - ne trazi se studijski procesor od 800E navise

Lepo piše u mom prvom postu: polovna RME Fireface 800 je 850e. Ne znam za koliko vremena može da se proda, ali je u toj klasi najpoznatija i kod nas i outside, pa bi se samim tim verovatno prodala najbrže. Tražena među profesionalcima.

Zatim sam dao predlog i za jeftiniju varijantu TC Electronic Konnekt 6 (firewire eksterna zvučna). Po svim testovima je zvučno klasu-dve iznad poznatijih E-MU 0404 USB, M-Audio Fast Track Pro i Tascam US-144.

Nisam imao prilike da uporedim vinil rip dobijen preko karte od 1.200e i one od 250e, pa da mogu da komentariše da li vredi toliku razliku, ali biće da tu ima nešto, inače se ne bi pravili i prodavali skuplji konvertori.

Zato je nadasve korisno raspitati se kod kompetentnijih, koji se time bave svaki dan. I na rumski forumu i kod onih koje znaš da se na dnevnoj bazi bave snimanjima u studiju.

Link ka Artistu za TC Electronic Desktop Konnekt 6: http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=4952

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ту РМЕ картицу има ММилована а и Профет. Ако је ММ-у који се тим послом бави професионално та картица одлична, онда....... Иначе на једном окупљању где је и дорична картица слушана сам ММ је рекао да је пробао сијасет картица и ни једна не ради посао као та. Е у чему је кеч то једино да питамо дотичне који је имају.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, peace... Da ja imam 1200 evra za zvučnu kartu, ne bih je kupovao samo da bih je kasnije prodavao. Dakle, nije stvar u davanju 1200 evra, nego u davanju 1200 evra za zvučnu kartu koja će imati privremenu funkciju. Zenu je verovatno sijaset puta lakše da moduje Behringera i dobije vrlo dobre rezultate nego da ispljune 1050 evra više i dobije odlične rezultate. Boki, to bi bilo kao da ti ja dam neke, recimo, studio monitore sa vrhunskim komponentama koje imaju očajnu skretnicu. Ti ćeš, napravivši novu skretnicu da dobiješ zvuk od 1000 evra (jer si procenio da ti kvalitet midbasa i tweeter-a to dozvoljavaju), a kutije su koštale 300. Sa puno znanja i malo novca si došao do skoro vrhunskih rezultata. Ako ti to možeš sa zvučnicima da uradiš, zašto misliš da Zen ne može sa AD/DA konvertorom ? Njemu je to verovatno isto poznato koliko i tebi skretnice. Osim ukoliko neko od učesnika ne želi da mu pozajmi taj novac da kupi tu karticu, samo dok ne digitalizuje vinile i ne proda tu istu karticu kasnije, pa će odmah da mu vrati novac. Evo, vraća sigurno Ja garantujem :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki, to bi bilo kao da ti ja dam neke, recimo, studio monitore sa vrhunskim komponentama koje imaju očajnu skretnicu. Ti ćeš, napravivši novu skretnicu da dobiješ zvuk od 1000 evra (jer si procenio da ti kvalitet midbasa i tweeter-a to dozvoljavaju), a kutije su koštale 300. Sa puno znanja i malo novca si došao do skoro vrhunskih rezultata. Ako ti to možeš sa zvučnicima da uradiš, zašto misliš da Zen ne može sa AD/DA konvertorom ? Njemu je to verovatno isto poznato koliko i tebi skretnice.

Nije ti dobro poređenje. Jednostavno je to sa zvučnim jedinicama i DAC čipovima drugačije, i ne mogu se vući analogije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ti dobro poređenje. Jednostavno je to sa zvučnim jedinicama i DAC čipovima drugačije, i ne mogu se vući analogije.

Obrazloži to ako ti nije problem. Osim ako se ne razumeš u DAC čipove i topologije AD/DA konvertora koliko i u zvučnike pa možeš da doneseš takav sud, u tom slučaju - mea culpa. Slično tome što si napisao bih i ja rekao za pojačala do pre par godina, a onda dođem ovde i vidim da postoje ljudi koji prave pojačala da zvuče onako kako oni zamisle, a u odnosu na topologiju i delove koje koriste. Dakle ne dolaze do tog zvuka procesom trial and error već iskustvom. Jednostavno, mislio sam da je to nemoguće, koliko i ti sada misliš da je nemoguće da neko zna šta može ili ne može da izvuče iz nekog uređaja, a u odnosu na komponente koje su unutra kao što ti znaš šta možeš ili ne možeš da izvučeš iz nekog zvučnika.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ehem ajd da ne ostane prica nedovrsena ; Igor me pritiso da se neke ploce transkribuju , a ja standardno i ne znam gde udaram ; imam Audigy 2 kao neki zaostatak iz starostavne proslosti , gomilu iskustva sa Sound Forge , radom na istom u radijskoj produkciji , sto je ukljucivalo sve od ripa vinila do produkcije epp-a . ono sto je brzo i kuso je da spakujem Igoru SL1200 i neku od glava koje imam kuci , pa da nosi isti u toplinu doma svog i reze direct na velikodusno pozajmljen Steinikin CD rezac ; za isto to vreme da ja ponesto ripujem sa EMT-a i originalne RIAA ili nabrzaka Xono/Pearl/Pacific/whatever , pa na Audigy , ili neku trazenu jeftinu a ipak bolju externu muzicku ; sta god danas uzeo , nije tesko da bude bolje od vremesne A2 ono sto je sporije i manje kuso je da se nateram da jednom napravim odsanjanu cevnu RIAA sa LR EQ , pa da turim neki taman posten MC na EMT , pa ili u malo doterani SRC ili u posteno doterani SRC ; ono sto je kod pominjanog ogranicavajuci faktor nije digitalni deo , nego sva skalamerija okolo - prvenstveno ulazna analogna sekcija ( aktuelna za predmetnu rabotu ) , zatim napajanje iste , a tek na zadnjem mestu napajanje digitalije . prednosti i flaws ulaznog analognog stepena su iste kao i kod izlaznog stepena svih slicnih jeftinih procesora , a u to sam pomalo i upucen , zahvaljujuci Vladi i prepravki njegovog Behringera u nesto drugo . e , ta prepravka u nesto drugo se svede na to da od uredjaja od 200E dobijes zvucno uredjaj od ihaj E , ulazuci nesto malo jos E ( iako trafoi nisu jeftini ) i nesto puno E u rad . jes da se moze kupiti , nije da ne moze ........ al' mene davno prosao momenat da kupujem bilo sta gotovo , sem alata . sve sto kupim gotovo odmah gledam sta da prepravim ..... i onda i prepravim :rofl: ( istina , davno je to bilo kad sam zadnji put kupio nesto novo , sem zv. jedinica ) tako da - poenta jeste uraditi (predmetni) posao , ali se i zabaviti pomalo ; moj posao je da prepravljam , igrajuci se topologijama , a ne da pljunem pare (koje vrlo cesto i nemam) ne bi li punio dzepove celom lancu koji prodaje samo malo manju maglu od Marantz/MA konfekcije :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ili u malo doterani SRC ili u posteno doterani SRC ; ono sto je kod pominjanog ogranicavajuci faktor nije digitalni deo , nego sva skalamerija okolo - prvenstveno ulazna analogna sekcija ( aktuelna za predmetnu rabotu ) , zatim napajanje iste , a tek na zadnjem mestu napajanje digitalije .

Verovatno ne malo doterani već pošteno doterani SRC. Zato sam pisao što sam pisao. Andrics se (kada stigne) bakće sa tim. Ima tu dosta posla, i to baš to što si opisao, možda i još koječega. Ne bi bilo loše da malo pročavrljaš i sa njim na tu temu. Ja sam na to malo gledao iz ličnog ugla, jer mi se ne bi dalo da se zaglavim u tu močvaru (a i realno ne znam oko toga), sa ne sasvim izvesnim krajnim ishodom, pa mi je kao bolja solucija delovao npr. polovni TC Electronic Konnekt 6 (polovan, ako se nađe, 120-150e). Ta sprava je dedicated za snimanje na 2 kanala i sve je na njoj upregnuto za tu namenu. Voleo bih jednom, makar iz radoznalosti, da uporedim EMU 0404 USB sa SRC2496 i sa Konnekt 6.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi - za prave profi uredjaje nemam novce , a ni potrebe ; mada bi bilo lepo da neko od brace cigana iz Austrije donese polovan lexicon , EMT , Studer ili slicno , a da ja naletim i otkupim za 30 ojra :rofl:

i taj TC , koliko i nov kosta , ima mediokritetnu analognu sekciju ; jednostavno - godine serviserskog iskustva mi ne daju da pomisljam drugacije , uzimajuci u obzir rang cene .

no - za cenu polovnog , kako navodis , valljalo bi ga uporediti sa "obicnom" USB muzickom ili SRC-om

glede prepravki - smisao i jeste samo u extenzivnoj topoloskoj prepravci , sve manje od toga je gubljenje vremena .

hehe - prigodna slika ......... primer Hammershlag-a kako ga ja volem

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukoliko se radi o ozbiljnom poslu digitalizovanja analognog zapisa treba ići na DSD format umesto PCM-a. Jedna od raspoloživih varijanti za ove marifetluke je: http://www.korg.com/mr2000s Mogu se pronaći po našim studijima i verovatno iznajmiti ( u ovo drugo nisam siguran). Što se EMT gramofona tiče zanimala bi me cela postavka: od igle do lokomotive i phono-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...