Jump to content

externa zvucna karta ?


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 40
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

interesantno - ADC strana svrha - rip vinila cilj - bolje od PCI Audigy 2 iskustva , predlozi ?

Koliko sam ja nesto citao na Rumski forumu, SRC2496 je pristojna sprava po tom pitanju. Potrazi malo tamo, a mozes i da iscimas Stein-a da proba. Ako su rezultati stvarno dobri, neka ti pozajmi SRC-e, pa mu vrati kada zavrsis sa digitalizacijom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako neko ima veliku kolekciju ploča koju želi da prebaci u digitalni format u što višoj rezoluciji najbolje je da kupi skuplji (kvalitetniji) uređaj za konverziju, odradi tranziciju, i onda taj uređaj proda.Nešto kao RME Fireface 800 (polovno 850e) ili sličan uređaj. Materijal se svuče u 24-bit 192 kHz. Naravno, podrazumeva se da se već ima i dobro gramofonsko pretpojačalo.Relativno jeftin a dobar Firewire uređaj je TC Electronic Desktop Konnekt 6. Kod nas je nov 238e.Sad, nisam toliko upućen u materiju, pa je možda bolje pitati na www.rumski.com forumu za varijante u zavisnosti od potreba i cene. Treba se raspitati koliko utiču svi činioci u lancu, pošto sve ide preko compa: konfiguracija (ploča+napajanje), OS, drajveri za zvučnu, kao i software za konverziju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SRC2496 izgleda pretty ok trebalo bi samo malo poraditi na dekuplazi lokalnih napajanja , preskoku bal/unbal konverzije i bypass-u tu neizostavnog veznog konda kontam da je ovo dovoljno dobar ADC za to : http://www.asahi-kasei.co.jp/akm/en/product/ak5393/ak5393_f04e.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam ja čuo, na SRC2496 treba dobrano da se poradi upgrade da bi se izvukao kvalitetniji signal. Dobro deluje na papiru, dobra osnova za prčkanje, ali i mnogo posla. Da li neko hoće da se igra prčkanja po SRC2496, ili da odradi (kvalitetno) prebacivanje vinil kolekcije u digitalni format....?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SRC2496 izgleda pretty ok trebalo bi samo malo poraditi na dekuplazi lokalnih napajanja , preskoku bal/unbal konverzije i bypass-u tu neizostavnog veznog konda kontam da je ovo dovoljno dobar ADC za to : http://www.asahi-kas...ak5393_f04e.pdf

mislis komplet AD konvertor da sastavis sa ovim cipom ili samo karticu da doradis(na kojoj je ovaj cip)?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....... Da li neko hoće da se igra prčkanja po SRC2496, ili da odradi (kvalitetno) prebacivanje vinil kolekcije u digitalni format....?

kolega , morate jos malo poraditi ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SRC2496 izgleda pretty ok

trebalo bi samo malo poraditi na dekuplazi lokalnih napajanja , preskoku bal/unbal konverzije i bypass-u tu neizostavnog veznog konda

kontam da je ovo dovoljno dobar ADC za to :

http://www.asahi-kas...ak5393_f04e.pdf

Drugo i trece znam sta su i zvuci logicno da zelis da izbegnes nepotrebne komponente, ali ovo prvo !!!

Cak mi je i google izbacio "Did you mean: dekupaza"

To znam sta je ali nesto mi govori da nisi mislio na umetnicki dojam koji ce uredjaj posle obrade dekupaz tehnikom ostaviti na korisnika :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cak mi je i google izbacio "Did you mean: dekupaza"

Google u poslednje vreme sve češće pravi fatalne greške... Onomad je bila ona famozna #srch pojam: "rusenje kuca" a Google pita "Did you mean: pusenje kurca"

<_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

decoupling - dodavanje nepotrebnih prigusnica i oscona tamo gde ne treba , no je moderno :wink2:

Meni je malo jasnije, a sad će Stein da počne da balavi na pomisao :roll1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Google u poslednje vreme sve češće pravi fatalne greške... Onomad je bila ona famozna #srch pojam: "rusenje kuca" a Google pita "Did you mean: pusenje kurca"

<_<

Ne znam ja zašto bi iko kucao u google "rušenje kuća". Ko zna šta si ti kucao :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ja zašto bi iko kucao u google "rušenje kuća". Ko zna šta si ti kucao :rofl:

Ajd onda, šta možeš pametno da uradiš sa ovim na slici? (beše na susednom placu koji je sada deo mog placa)post-13-0-79084100-1311611607_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da pozoveš ljude iz emisije "Radna akcija". Oni bi od toga napravili čudo i još pride "iziđeš na televizor" :roll1:

To bilo davno... post-13-0-26891600-1311612470_thumb.jpg post-13-0-50875800-1311612486_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kolega , morate jos malo poraditi ......

Eh, na čemu bi ti sve trebao da poradiš, pa sam ja toliko puta preskočio komentarisanje...

U prvom postu napisao si da je svrha - rip vinila i cilj - bolje od PCI Audigy 2, nisi pominjao da hoćeš i da prepravljaš uređaj za konverziju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...