Jump to content

Preporuka za DAC


Koja

Preporučeni Komentari

Kod mene ne toliko često, ali oće da zapne foobar iz čista mira... I to što je zanimljivo, kad ništa ne radim na kompu... Ali meni je muzika sa PC-a nužno zlo i ništa više od toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Meni foobar nikad nije radio bolje od AIMP 2 plejera.U kompu je Win7/32, zv. karta Juli@ na integralac Akai.AIMP 2 plejer niti krcka niti sam pauzira, ima jednostavne i pregledne play liste a bolje reprodukuje muziku od foobara ( koga isto imam inst.).Probajte, možda je to rešenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh, ja sastavio novi komp, stao moj STX unutra lepo, ali sad na svakih 10ak minuta u proseku (po gausovoj raspodeli :D) muzika zastane na pola sekunde - sekund, bez obzira iz kog programa se pusta... pizdim. Ne znam do cega je a nisam nista ni uspeo da izguglam. A taman sam mislio da cu moci da odustanem od DACa :D

Problem može biti i u drajverima za zvučnu. Probaj da pustiš nešto preko integrisane zvučne - ako sve radi kako treba, onda je problem do drajvera za STX. Ako imaš problem i sa integrisanom, onda treba da se poigraš sa OS-om (za početak ovo što ti je Prophet preporučio).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni foobar nikad nije radio bolje od AIMP 2 plejera.U kompu je Win7/32, zv. karta Juli@ na integralac Akai.AIMP 2 plejer niti krcka niti sam pauzira, ima jednostavne i pregledne play liste a bolje reprodukuje muziku od foobara ( koga isto imam inst.).Probajte, možda je to rešenje.

dok je radio ssdac i meni je bilo svejedno, aimp ili fubar (mada sam vise voleo fubar) cak i winamp sa asio drajverima mi je radio kao fubar.medjutim, od kada imam d-09 razlika se cuje u korist fubara. nije to nesto tipa wow, ali ipak ima razlikefubar ima i onaj plagin kojim se menja juzer interfejs pa stavim pola ekrana sliku omota a pola ekrana plejlistu i to mi se mnogo svidja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Foobar sam probao sa Weiss Minerva dac-om i nisam našao nikakvu zamerku što se zvuka tiče. Seckanje se može javiti ako Foobar nije dobro podešen, ako su procesor ili memorija preopterećeni, ako postoji virus... Ukoliko se Foobar podesi da se fajl učita u memoriju onda su procesor i hard bez opterećenja pa je samo memorija u pitanju. Kod mene radi sa W7 SP1 na 3G RAM-a bez seckanja. Treba instalirati i odgovarajuće drajvere i odabrati ih u Foobar-u. Napomena: Najnoviji Fidelizer 2.0 kod mene isključuje WASAPI u Foobar-u Probao sam JPlay i to radi zaista dobro. WAV i AIFF zvuče odlično. Primetna je razlika u njihovu korist u odnosu na FLAC. Ovu razliku sam primetio i sa Weiss-om u sistemu. Sa njim preko Foobar-a najbolje su zvučali originalni Hi-Res fajlovi (FLAC od 24/96, 24/174 i 24/192), WAV (16/44) i AIFF (24/88). Kod mene JPlay radi samo na 16/44.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukoliko se Foobar podesi da se fajl učita u memoriju onda su procesor i hard bez opterećenja pa je samo memorija u pitanju

Gde to da podesim? Naime nije mi problem seckanje ali hocu da probam tako jer mi nekad neke (uvek iste) pesme pusta usporeno i to samo kad ih on sam pusti jer su dosle na red, kada ja kliknem uvek svira normalno. To se desava samo na jednoj verziji foobara, ostale rade dobro ali ta mi je najbolja jer sam sve podesio kako mi se svidja, i skin i rade lyrics najbolje i daljinac :) Verzija je 0.9.6.8 i skin DarkOne 1.6.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne koristim nikakve skinove. U svakom slučaju skini najnoviju verziju Foobar-a i dobro ga podesi. Za memoriju bi trebalo da je dovoljna ova slika: post-579-0-55952300-1312531773_thumb.jpg Full file buffering bi trebalo podesiti na veličinu jedno CD-a: 750000, ako secka onda smanjiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...