Jump to content

PC glupi kvar


kan042

Preporučeni Komentari

Impuls je sugerisao mogućnost da je procesoru bio zadat radni takt na frekvenciji na kojoj neće da radi stabilno. Novije ploče su pametnije pa takav problem prijave i automatski se resetuju i prijave "overclock failed" i vrate na "default". Vađenjem baterije ili resetovanjem na kratkospojniku vrednosti se vraćaju na podrazumevane /default i sva podešavanja koja bi mogla da izbace matičnu iz ravnoteže se vraćaju u okvire nominalnih.

PC je do nedavno normalno radio, postavke nisu dirane pa nisam ni razmišljao da bi tu mogao biti problem. Sinoć je proradio ali jutros sam ga prebacio na drugi stol i sad je opet ista stvar. :0002trtum3:Za svaki slučaj, učitane optimizirane postavke-bez rezultata pa onda i Fail-Safe-također bez rezultata. U početku me je zbunilo testiranje memorije jer piše OK ali sve govori da je tu problem. Nemam trenutno druge memorijske module pa ću probati kad ih nađem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovakvi problemi se takođe dešavaju kada površina kontakata na memorijama ili unutar slota nije čista. Nekad davno, recepat za to je bio trljanje čistom gumicom za brisanje. Ne znam, baš zbog ovakvih stvari, ne bavim se računarima. Kupim komponente koje rade jedna s drugom (matična-procesor-memorija) i dok radi, radi. Posle dve ili tri godine, ide kod nekog drugog, a ja novo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovakvi problemi se takođe dešavaju kada površina kontakata na memorijama ili unutar slota nije čista. Nekad davno, recepat za to je bio trljanje čistom gumicom za brisanje. Ne znam, baš zbog ovakvih stvari, ne bavim se računarima. Kupim komponente koje rade jedna s drugom (matična-procesor-memorija) i dok radi, radi. Posle dve ili tri godine, ide kod nekog drugog, a ja novo...

Starinska procedura, naravno probano u startu. Nedostaje mi vremena i prostora inače bih sve rastavio da pogledam kontakte i lemove i vodove oko memorije. Sve je sad totalno zbrkano i jedino se uzdam u onu: "Pametniji popušta".
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam siguran da li ti ote tvoje memorije rade u dual modu, ako pokusavaju tako da rade onda nisu uparene i prave problem, pricam iz iskustva. Dakle (ako ti ploca podrzava dual chanel) probaj da nadjes memorije koje su uparene za dual mod, ubacu u slotove, resetuj bios i probaj. JOS JEDNOM, NISAM PROVERAVAO U OPISU DA LI TI PLOCA IMA OPCIJU ZA DUAL CHANEL RAM. PROVERI SAM.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta, sad opet ne radi?

Radi-ne radi, radi-ne radi :sarcastic_hand::whiteflag: Predao se, izgleda da je napokon shvatio s kakvom budalom ima posla. Rano je još da išta tvrdim ali sad radi sve u šesnaest.Nisam siguran da to ima ikakve veze ali kad sam promijenio bateriju nije poslije pravio probleme. Večeras će da promijeni lokaciju pa ćemo da vidimo. Imam i jedan modul od 2Gb pa ako opet stane staviću njega.Riješio sam i onaj zastoj tako da sam napravio Repair XP-a. Morao sam ponovo IE 8 da instaliram a nadam se da nije još nešto zbrkao. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Имам једну Абит ИЦ7 са све процесором. Исправна наравно е једино како да је пошаљем? Мада мислим да ми другар иде за Макарску па би ту могло да се нешто искомбинује. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јел да куцнем у дрво? :wink2:

Znaš da kucneš i eto. Raaaadiiiiiii! Imam sad još nekih drugih problema ali to ću sutra da vas morim.Malo se ponovilo gradivo a ponešto sam i novo naučio. Što se Abita tiče, hvala, zainteresiran sam. :hvalasvima::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:nijenormalno:Jučer sam uspio sve da sredim ali nisam nikako mogao da instaliram Juli@ karticu.XP jednostavno ne vidi novi hardver. Na kraju sam karticu probao na drugom PC i XP ju je odmah našao. Od PCI kartica bila je još mrežna kartica i kad sam u taj slot postavio Juli@ i ona je proradila.Poslije sam redom ubacivao mrežnu karticu u slotove i tek u 4. je proradila. U čemu je sad fazon?Nisam u BIOS-u našao ništa što bi mi imalo veze s tim. Nemoguće da su 3 slota, nikad korištena, samo tako neispravna. Kako to ispitati i gdje eventualno uključiti da svi slotovi rade?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

IRQ adrese su problematicne ako si uspeo sve da stavis sto ti treba , ne lupaj glavu

He he, zatvori rupe i kućište. :grino: Sad je tu sve što ima i treba ali ako se pokaže potreba za još 1 karticom biće problem. Uostalom mogu i onda da mozgam. Još jednom :hvalasvima::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...