Jump to content

1000W trafo 220/110VAC


Pigy

Preporučeni Komentari

Imam trafo 1000W koji pretvara 220VAC na 110VAC.Trafo je uzet od nekog ruskog projektora.U resetkastom kucistu je,ima rucku za nosenje i izlazni kabal.Nisam slikao da vidim prvo dali je neko uopste zaynteresovan.Moze i dogovor za neki uredjaj na primer tuner ili pojacalo, ili eventualno nesto od delova: trafo,kondenzatori,hladnjaci.Zainteresovan sam i za AD161/162,znam da ih Zeon ima....:-)Pozzz!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Imam trafo 1000W koji pretvara 220VAC na 110VAC.Trafo je uzet od nekog ruskog projektora.U resetkastom kucistu je,ima rucku za nosenje i izlazni kabal.Nisam slikao da vidim prvo dali je neko uopste zaynteresovan.Moze i dogovor za neki uredjaj na primer tuner ili pojacalo, ili eventualno nesto od delova: trafo,kondenzatori,hladnjaci.Zainteresovan sam i za AD161/162,znam da ih Zeon ima....:-)Pozzz!

Обећао сам ти као поклон али тебе нема па нема.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ина већ један такав у огласима, али није гитарошки.

Ima, samo vlasnik je u nedoumici šta da radi sa svojom skalamerijom na 110 Volti. Za probu mi je jedan trafo obećan! :) Pigy, nisi napisao ni orijentacionu cenu ya transformator!?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogla bi i neka slicica jer sam pomalo zainteresovan ! Ps : Jesi li siguran da je to 220 V/ 110 V TRAFO ? Da nije mozda neki Autotrafo u pitanju ? Daj neke njegove detalje precizno : debljina zice primara , sekundara , kvadratura i oblik gvozdenog jezgra , tezina .... itd . Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogla bi i neka slicica jer sam pomalo zainteresovan ! Ps : Jesi li siguran da je to 220 V/ 110 V TRAFO ? Da nije mozda neki Autotrafo u pitanju ? Daj neke njegove detalje precizno : debljina zice primara , sekundara , kvadratura i oblik gvozdenog jezgra , tezina .... itd . Poz

nema potrebe za doktoratom. dovoljno je da izmer jel ima omsku vezu izlaza sa ulazom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Izvinite, ja i zaboravio na oglas, ovog vikenda se selim, pa od ponedeljka cu da slikam i da okacim slike.Znam da je na kraju tog kucista debeo kabal ko za sporet i izlaze tri uticnice,nesto kao za onu uticnicu u kupatilima za bvrijaci aparat. Pa valjda ako je auto trafo on treba da ima i regulaciju napona.Videcu dali ima jos neki podatci.Ako sta mogu da ispitam vi recite,kako da ispitam galvansku vezu,pojasnite mi?Pozzz Cenu nisam formirao jer stvarno neznam koliko moze da kosta, recimo 2500 dinara,nadam se da je realno?Pozzz!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinite, ja i zaboravio na oglas, ovog vikenda se selim, pa od ponedeljka cu da slikam i da okacim slike.Znam da je na kraju tog kucista debeo kabal ko za sporet i izlaze tri uticnice,nesto kao za onu uticnicu u kupatilima za bvrijaci aparat. Pa valjda ako je auto trafo on treba da ima i regulaciju napona.Videcu dali ima jos neki podatci.Ako sta mogu da ispitam vi recite,kako da ispitam galvansku vezu,pojasnite mi?PozzzCenu nisam formirao jer stvarno neznam koliko moze da kosta, recimo 2500 dinara,nadam se da je realno?Pozzz!

ako je autotrafo onda su primar i sekundar spojeni (sekundar je izvod na primaru) i rečeno ti je da bez mnogo filozofije uzmeš unimer i izmeriš otpor između bilokojeg priključka sekunda prema primarovim kontaktima, opet svejedno bilokoji.ovo uz uslov da su ako postoje u uređaju osigurači ispravni. ako zapišti ili pokaže malu omažu, onda je to neizolovani klasični autotransformator a ako nemaš pokazivanje prima-sekundar onda je trafo.znači 2 sekunde ometrom i znaš šta nudiš.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa netreba mi,a verovatno bi neko trebao da ga premota ako mu ne odgovara napon sekundara ,,110V.Evo zavrsio sam preseljenje pa ovih dana cu da ga slikam i da ga ispitam instrumentom.Pozzz!.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...