Jump to content

USB zvučne karte - najbolja podrška za Win7 ?


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Da li se neko bavio istraživanjem na temu koje jeftinije eksterne zvučne karte imaju najbolju podršku što se tiče drajvera?Većina ih ima solidnu podršku i dobro rade pod Win XP, ali su stvari malo komplikovanije kada je Win7 u pitanju. Čudno je i to što Win7 nije baš toliko svež. Imali su svi bar 2 godine da to ispeglaju, ali u praksi situacija nije baš sjajna. Bar meni tako izgleda. Stvar je u tome što, ako se USB zvučna koristi sa nekim novijim modelom netbook računara, dolazi se u situaciju sa bi bilo dobro da se na njega instalira Win7 jer proizvođač compa za nove modele ima najbolju podršku za Win7 dok je za WinXP slaba ili nikakva jer je Microsoft prestao da razvija bilo šta za WinXP. Sa druge strane imamo lošu podršku za Win7 od strane proizvođača zvučnih karti.Da bude lakše, evo primera, šta na šta. Acer D257 sa Atom procesorom, 10" ekranom i Win7 32&64-bit, i na njega treba prikačiti neku jeftiniju USB zvučnu, kao: M-Audio Transit, M-audio Fast Track II, Lexicon Alpha, Tascam US-122 ili US-144, E-MU 0202 ili 0204, ESI U24 ili U46XL..... (dodajte još...)Bilo bi dobro da oni koji su koristili navedene ili slične eksterne zvučne navedu svoja iskustva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

pmanic doneo emu0202,

Po onome što sam ja uspeo da pretresem po netu, po reakcijama, postovima po forumima itd., utisak mi je da E-MU ima najbolje drajvere za Win7. Prilično tema i problema sam pronašao vezano za M-Audio i ESI modele a da su instalirani pod Win7. Trenutno je malo nezgodno što se radnja Artist selila, pa nemaju ništa od eksternih E-MU karti, tu mislim na 0202 i 0204, a i malo je čudno na sajtu napisana cena 85e a kada sam pitao telefonom 0202 košta 11k din. i pri tome je nema. :buehehe: ....za 0204 ni ne znaju šta je to, što će reći, ako je nabave, koštat će više od 0404. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po onome što sam ja uspeo da pretresem po netu, po reakcijama, postovima po forumima itd., utisak mi je da E-MU ima najbolje drajvere za Win7. Prilično tema i problema sam pronašao vezano za M-Audio i ESI modele a da su instalirani pod Win7. Trenutno je malo nezgodno što se radnja Artist selila, pa nemaju ništa od eksternih E-MU karti, tu mislim na 0202 i 0204, a i malo je čudno na sajtu napisana cena 85e a kada sam pitao telefonom 0202 košta 11k din. i pri tome je nema. :buehehe: ....za 0204 ni ne znaju šta je to, što će reći, ako je nabave, koštat će više od 0404. :lol:

Ма у Артисту је расуло.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto ce reci: pozajmi, probaj, ako radi kupuj od preko ..prosto

U pravu si. :good2: ...izvinjavam se za (pre)velika slova koja slede. :)Daklem, potrebna jedna E-MU 0202 (ili 0204) USB zvučna na pozajmicu na dan-dva. :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, E-MU 0202 je isprobana na Win7 64-bit i na XP-u 32-bit, i to sve radi relativno dobro. Nakon što je stavljen običan USB-B ---> USB kabel od rootera.

U startu sam imao problem sa puckanjem i to što je viši sempling rate veća je "gustina" puckanja bila.

Pišem to jer je problem bio u kabelu, pa bih hteo da upozorim da se pripazi kada se pravi kabel u domaćoj radinosti da li se o toj tematici dovoljno zna. Ja ne znam dovoljno o tome.

Stanoviti kabel je dugačak 3 m i ima i prsten na kraju koji se, koliko se sećam, stavlja na strujne kabele. Ne bih mogao da pišem o tome šta može da pođe naopako kod više ili manje proizvoljnog pravljenja kabela za digitalni prenos, i šta bi moglo da stvara probleme, interference na određenim frekvencijama, itd.

Postavljena slika

Možda je ovo dobra prilika da se prozbori po koja reč o tome kako i kakav kabel ovakve namene bi trebalo praviti a da je urađen full po PS-u, i da je van spoljinih uticaja kao i unutrašnjih problema koji bi mogli nastati iz različitih razloga vezanih za funkcionisanje povezanih uređaja (u ovom slučaju compa i eksterne zvučne).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Pišem to jer je problem bio u kabelu, pa bih hteo da upozorim da se pripazi kada se pravi kabel u domaćoj radinosti da li se o toj tematici dovoljno zna. Ja ne znam dovoljno o tome.Stanoviti kabel je dugačak 3 m i ima i prsten na kraju koji se, koliko se sećam, stavlja na strujne kabele. Ne bih mogao da pišem o tome šta može da pođe naopako kod više ili manje proizvoljnog pravljenja kabela za digitalni prenos, i šta bi moglo da stvara probleme, interference na određenim frekvencijama, itd.

Izgleda ni ja ne znam dovoljno o tome. :sarcastic_hand:Konj ga zna, izlemljen po uputstvu sa net-a, feritni prsten na kraju ima i orginalni kabl od kartice (dugačak malko preko metar). Obučen u skin za razvlačenje kojekuda i gaženje na patosu. Meni do sad nije pravio problem, al kad je zakazao ide u recicle bin. Dosta je i služio. Taman da obučem interkonekte...Boki, praštaj za izgubljeno vreme.

predugacak kabel...

Može bit... :dubbio:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod kabla je bitno da bude 2.0 ispostovan standard a 1.1 nije za prenos zvuka....2.0 standard + - (data signal) je sirmovan, + - (napon) sirmovan sve zajedno sa data kablom...1.1 najobicnije 4 zice bez oklopa...Pravio sam dodatni kao kvalitetniji (neotech) kabal od ovog sto dolazi uz zvucnu (0404usb) nikakvu razliku nisam primetio...Pravu/primetnu razliku sam cuo/primetio koristeci spdif kao transport via X-fi (modovana) Nisam je probao na 7 jos sam na xp a i emu je kilav sa driverima previse a i ovako je trenutno koristim kao dac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2.0 standard + - (data signal) je sirmovan, + - (napon) sirmovan sve zajedno sa data kablom...1.1 najobicnije 4 zice bez oklopa...

Da li sam dobro skapirao. Data vodovi širmovani, pa sve to zajedno sa napojnim još jednom širmovano?Mislim da u tom čuču grmi zec. Ovaj moj "svemirski" kabal ima unutra samo četiri žičke sve zajedno u širmu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...