Jump to content

SOIC-8 na DIP-8


ZZZ

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 140
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako vec pravite adaptere evo jos priloga: dva jednostruka na mesto dvostrukog. Varijanta sa dip osam ima vodove samo sa donje strane dok je za smd varijantu pozeljno da je dvostrana stampa i da su vodovi sa gornje strane da pinovi koji se leme ne smetaju smd kolima. Oba adaptera su pogled od gore, sa strane elemenata

post-15-0-10103600-1309554503_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jučer mi stigli samplovi iz Maxima. Najnoviji opampovi. Najprije sam razmišljao zašto su mi poslali praznu kuvertu, a nakon detaljnijeg proučavanja sadržaja ustanovio san da su opampovi ono što bih trebao gledati mikroskopom. Najmanje upola manji od klasičnog SOIC-a. Više ni adapteri ne pomažu. Samo roboti.:dubbio::doh::buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za lakše praćenje koja oznaka šta znači...http://www.intersil.com/design/packages/Iza svake skraćenice je link sa stranom gde su svi aktuelni tipovi i oblici kućišta sa pratećim PDF...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jučer mi stigli samplovi iz Maxima. Najnoviji opampovi. Najprije sam razmišljao zašto su mi poslali praznu kuvertu, a nakon detaljnijeg proučavanja sadržaja ustanovio san da su opampovi ono što bih trebao gledati mikroskopom. Najmanje upola manji od klasičnog SOIC-a. Više ni adapteri ne pomažu. Samo roboti.:dubbio::doh::buehehe:

To su verovatno msop, kao ovi moji... Prvo, kad sam ih video, sam razmishljao chime uopste da ih uvatim i izvadim iz kutije :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su verovatno msop, kao ovi moji... Prvo, kad sam ih video, sam razmishljao chime uopste da ih uvatim i izvadim iz kutije :buehehe:

He he he. Preoptimističan si...:good2:Ovo su MAX9632ATA i MAX9633ATA i dimenzije su označene kao 8 pin TDFN, ali ovi manji u priloženom linku. http://www.siliconfareast.com/tdfn.htmMislim, ni sada mi iz datasheeta nije jasno o kojoj se dimenziji radi, ali kada sam vidio što je stiglo, samo sam se nasmijao. BTW radi se o vrhunskom opampu, ali na svu sreću dobio sam i jedan paket MAX9632 ASA koji je klasični 8 pinski mini SOIC. To je već upotrebljivo.... A i s ovim prije ću se poigrati pa što bude. Javim rezultat....BTW šteta što jučer nisam poslikao pločicu u Rotelu RSP1098 u kojem sam zamijenio pedesetak takvih mini SOIC opampova. Uglavnom radeći na balkonu, pod dnevnim svjetlom i uz pomoć povećala. Sve za HI-FI :crazyrocker:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW šteta što jučer nisam poslikao pločicu u Rotelu RSP1098 u kojem sam zamijenio pedesetak takvih mini SOIC opampova. Uglavnom radeći na balkonu, pod dnevnim svjetlom i uz pomoć povećala. Sve za HI-FI :crazyrocker:

3 х 3мм, чиме си лемио ако није тајна?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lemilo, klasika, 20W sa vrlo tankim i zašiljenim vrhom, žica za lemljenje Stannol 0,5 mm (Sn60Pb39Cu1), čišćenje lemila nakon svakog dodira (sa žicom za ribanje u domaćinstvu), a za otpuhivanje viška lema zrak u spreju pod tlakom.Za skidanje opampova, što je mnogo teži dio posla, koristio sam improviziranu bakrenu čeljust, koju sam sam osmislio i kao takvu ubacio umjesto klasičnog vrha u lemilo.Ruku je pri radu potrebno dobro fiksirati tj namjestiti dobar oslonac iznad pločice.Strpljenje i rutina....Ide to jer su nožice takvih opampova već tvornički pripremljene za lemljenje (pokositrene). Dovoljno ih je samo kratko, čvrsto i precizno dotaknuti vrhom lemila.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He he he. Preoptimističan si...:good2:Ovo su MAX9632ATA i MAX9633ATA i dimenzije su označene kao 8 pin TDFN, ali ovi manji u priloženom linku.

Uf, ti si izvukao jack pot :) Poznato mi je to pakovanje... Sva ta pakovanja bez bocnih nozhica su zajebancija... Predvidjena za mashinsko montiranje pa se snalazi :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1.pronasao juce eagle za maca2. napravio footprintove3. postavio sch i povezao pin to pin4. napravio board5. expotrovao kao tiff monochrome6. invertovao boje7. umnozio na A4 plavu foliju... :angel0:

post-96-0-21713900-1309695472_thumb.png

post-96-0-25598000-1309695574_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...