Jump to content

BC tube preamp


revox

Preporučeni Komentari

može li biti da je "tovar" od koga sam uzeo ovaj preamp metnuo ecc82 umjesto ecc83 u stabilizaciju i da to ima taj efekat da tri puta manje svijetle i ko zna kao rade.ovo pitam jer 82 ima pojačanje 20 a 83 100

Nima ti to veze jedno sa drugim. Stabilizator visokog napona je jedna stvar a krug grijanja sasvim druga. Tome da lampe razlicito svitle je najcesce banalni uzrok, oksidacija ili sporkica na kontaktima podnozja onih koje slabije svitle i to se uglavnom rjesava nekoliko puta lampu van i unutra uz malo ciscenja pinova lampi i kontakta podnozja izopropanol alkoholom.Moze doduse bit i nec gore ali to je manje virovatno. Npr ostecenje mreznog trafa (mada bi se eventualno poviseni napon grijanja tribal odrazit na sve lampe)Moze bit i greska od pocetka. Ima konstrukcija di neki vezu sva grijanja u seriju pa ako netko stavi npr poneku lampu od nekog drugog proizvodjaca dsi se da takva ima donekle razlicitu struju grijanja pa se desavaju razliciti padovi napona na grijacima.Provaj se prisitit je li takvo stanje oduvik ili se mozda nedavno to pojaviloNista, ocisti to sa alkoholom a ako i dalje bude isto tribat ce voltmetrom provjerit napone grijanja na podnozjima lampi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 52
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sad viđeh da to nisam napisao

dakle u međuvremenu sam kontaktirao Bobana i on mi je reako da nema šemu ?

ali mi je rako da po fotkama koje sam mu poslao amp radi ovako

[*]"phono" - sekcija radi u sistemu pasivne RIAA ekvilizacije i sastoji iz dva stepena pjačanja.

prvi stepen pojačanja je lampa ECC83 ili ekvivalenti: 12AX7, E83CC, 7025, 5687, ECC803S i tako dalje.

drugi stepen je lampa ECC 82 ili ekvivalenti: 12AU7, E82CC, ECC802S.

napomena:

Čujnu promenu bi donela zamena lampe ECC 82 sa lampom 12BH7 za čvršći i tvrđi zvuk ili E80CC za lepršaviji i za nijansu mekši zvuk ali sa boljim prostorom.

[*]“line” - trća sekcija je rađena sa lampom ECC82 odnosno njenim evivalentom: 12AX7, E83CC, 7025, 5687, ECC803S i tako dalje.

napomena:

Čujnu promenu bi donela zamena lampe ECC 82 sa lampom 12BH7 za čvršći i tvrđi zvuk ili E80CC za lepršaviji i za nijansu mekši zvuk ali sa boljim prostorom

[*]“stabilizatori anodnog napona” - Mislim da su dve centralne lampe (veća nazad a ispred nje manja) stabilizatori anodnog napona i da se radi o lampama EL84 /6005/ veća i ECC83 manja.

napomena:

Molim te to uzmi sa rezervom a tačno mogu da ti kažem tek kada bih to predpojačalo video ispred sebe na radnom stolu.Indentifikaciju ove dve lampe sam ti rekao da ti ne bi palo na pamet, tebi, ili nekome drugome, da stavlja odnosno menja lampe "napamet"jer može doci do pregorevanja predpojačala ili do velikih oštećenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nima ti to veze jedno sa drugim. Stabilizator visokog napona je jedna stvar a krug grijanja sasvim druga. Tome da lampe razlicito svitle je najcesce banalni uzrok, oksidacija ili sporkica na kontaktima podnozja onih koje slabije svitle i to se uglavnom rjesava nekoliko puta lampu van i unutra uz malo ciscenja pinova lampi i kontakta podnozja izopropanol alkoholom.

sve je to urađeno očišćeni i pinovi i podnožja finom polir šmirglom 1000 izduvano alkohol 97%

Moze doduse bit i nec gore ali to je manje virovatno. Npr ostecenje mreznog trafa (mada bi se eventualno poviseni napon grijanja tribal odrazit na sve lampe)

trafo radi ok ne grije i to radi evo godinu dana bez greškeBoban reče da to nije originalni trafo već da ga je neko mijenjao kao i da je neko ubacio neku trandžu koju on originalno nije imao u kostrukciji

Moze bit i greska od pocetka. Ima konstrukcija di neki vezu sva grijanja u seriju pa ako netko stavi npr poneku lampu od nekog drugog proizvodjaca dsi se da takva ima donekle razlicitu struju grijanja pa se desavaju razliciti padovi napona na grijacima.Provaj se prisitit je li takvo stanje oduvik ili se mozda nedavno to pojavilo

ovako radi od prvog dana od kad ga ja imam mada pošto je neko prije mijenjao trafo može biti da je on nešto prepravljao
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nima ti to veze jedno sa drugim. Stabilizator visokog napona je jedna stvar a krug grijanja sasvim druga.

dobroajde da sad zaboravimo grijanješta ako je umjesto 83 stavljena 82 ili neka druga, pošto se na ovoj ne vide oznake, u stabilizacijujer druga lampa je definitivno pentoda 6005?šta se dešava?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovako radi od prvog dana od kad ga ja imam mada pošto je neko prije mijenjao trafo može biti da je on nešto prepravljao

Ne bi uopce bilo lose da ti netko to malo pregleda i premjeri neke stvari. A dosta toga mozes i sam (Oprez - visoki napon) premjerit pa time ujedno stec i neka iskustva koja bi ti i kasnije dobro dosla. Pomalo, uz pomoc datasheetova lampi, da se puno toga na taj nacin naucit a i porjesavat eventualne probleme
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobroajde da sad zaboravimo grijanješta ako je umjesto 83 stavljena 82 ili neka druga, pošto se na ovoj ne vide oznake, u stabilizacijujer druga lampa je definitivno pentoda 6005?šta se dešava?

Odredjeni parametri i karakteristike (performanse) stabilizatora bi dozivili odredjene promjene. Da li na losije ili na bolje, tesko je rec bez uvida u shemu i vridnosti komponenti.Generalno gledano, ako je sklop dimenzioniran da dela sa ECC83 (ka pojacalm greske) onda je logicno ocekovat da bi stavljanje ECC82 koja ima manje pojacanje dovelo do pojave nec veceg ripplea na izlazu spravljaca. Ali kazem opet, bez uvida u shemu i vridnosti komponenti to je samo projekcija moguceg scenarija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odredjeni parametri i karakteristike (performanse) stabilizatora bi dozivili odredjene promjene. Da li na losije ili na bolje, tesko je rec bez uvida u shemu i vridnosti komponenti.

Dobrošemu nema ni konstruktor ali kaže da sklop radi u kombinaciji 6005 i 83Pošto u PG nemam nikoga da bi sve to pogledao i skinuo šemupostoji li rizik /logično da ne ako neko nije brbao po sklopu/ da ja stavim umjesto ove koja je sad u kombinaciji sa 6005 novu 83

Generalno gledano, ako je sklop dimenzioniran da dela sa ECC83 (ka pojacalm greske)...........

to jeste

...............onda je logicno ocekovat da bi stavljanje ECC82 koja ima manje pojacanje dovelo do pojave nec veceg ripplea na izlazu spravljaca.

a to na znači?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma shema toga se vrlo lako skine promatranjem spojeva u uredjaju. Ne mogu virovat da u Podgorici nima bas nikoga ki bi ti mogal pomoc, pa ni to selendra od dvi i pol kuce. Ako vec nikoga osobno ne poznas, obidji malo TV servise i tamo di vidis da radi netko stariji (50+), provaj ga pitat da li bi ti pogledal. Velika je virovatnost da TV serviser te zivotne dobi ima barem osnovna znanja o lampama.Nekog velikog rizika za stavljanje ECC83 omisto ove lampe koja je sada u stabilizatoru ne bi smilo bit. jako je velika virovatnost daje stabilizaor i dimenzioniran da bas ECC83 dela u njemu.Pojacalo greske je podsklop stabilizatora koji na bazi reference i nivoa napona na izlazu odredjuje koliko ce pobudit serijsku cijev u stabilizatoru da bi se odrzal proracunati nivo napona.Ripple ti je ono ca se narodski kaze brum, znaci varijacija napona (u ritmu punjenja i praznjenja filterskih elki) na izlazu ispravljaca / stabilizatora. Kod upotribe stabilizatora tribal bi bit u mV okviru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma shema toga se vrlo lako skine promatranjem spojeva u uredjaju. Ne mogu virovat da u Podgorici nima bas nikoga ki bi ti mogal pomoc, pa ni to selendra od dvi i pol kuce. Ako vec nikoga osobno ne poznas, obidji malo TV servise i tamo di vidis da radi netko stariji (50+), provaj ga pitat da li bi ti pogledal. Velika je virovatnost da TV serviser te zivotne dobi ima barem osnovna znanja o lampama.Nekog velikog rizika za stavljanje ECC83 omisto ove lampe koja je sada u stabilizatoru ne bi smilo bit. jako je velika virovatnost daje stabilizaor i dimenzioniran da bas ECC83 dela u njemu.Pojacalo greske je podsklop stabilizatora koji na bazi reference i nivoa napona na izlazu odredjuje koliko ce pobudit serijsku cijev u stabilizatoru da bi se odrzal proracunati nivo napona.Ripple ti je ono ca se narodski kaze brum, znaci varijacija napona (u ritmu punjenja i praznjenja filterskih elki) na izlazu ispravljaca / stabilizatora. Kod upotribe stabilizatora tribal bi bit u mV okviru

Zafaljujem na odgovorimaMa ima poneko ko zna no je neke teško pofatat i spradaju se kad čuju da se neko bavi lampamasvi su ti sad na iPhon-ovima i ostalim novokomponovanim drndalicama i neće da gube vrijeme sa lampomA i poneko ko zna neće da zna jer bože moj to su tajne to što znaju i ne bi ti što rekli da im dereš kožu naživoali ima jedana starina koja i dan danas radi popravke lampaških radio aparata no je mnogo star 82 godine pa mi ga je žao maltretitat da skida šemu ali viđeću sa njim da to uradimpozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...