Jump to content

M.C. trafoi - da li bi bilo interesenata ?


Preporučeni Komentari

posto sam usao u svet trafoa, interesuje me da li bi bilo interesenata zaM.C.trafoe - permalloy i amorphous core, fenomenalnog kvaliteta.naravno, zelje bi bile ispunjavane - 1:10; 1:15; 1:20 ili sta god vec.pa sad ...nastavak, kao i slike, sledi. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 83
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

posto sam usao u svet trafoa, interesuje me da li bi bilo interesenata zaM.C.trafoe - permalloy i amorphous core, fenomenalnog kvaliteta.naravno, zelje bi bile ispunjavane - 1:10; 1:15; 1:20 ili sta god vec.pa sad ...nastavak, kao i slike, sledi. :cheers:

Никад довољно MC трафоа. Али интересује ме - шта подразумева "феноменални квалитет"? Локално мотани? Питам зато што ме је власник једне од познатијих српских фирма за трафое 'ладно одбио када сам га упитао је ли би икад радио MC трафое. Наводно - превише труда за премало добитка - и као тражило доста мајсторије.Не бих знао - ја би да их употребљавам, а не да их мотам.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slike cu postaviti uskoro. od ponedeljka ce biti 2 prezenta (2 para)sa slikama i naravno sa slikama sa osciloskopa. jedan podatak :donja frekvencija je ispod 20Hz, gornja ide do 50k. tako se pokazaopar prototipa, ali buduci komadi ce biti bolji.naravno, obavesticu sve na vreme, sta kako i koliko.nastavak sledi. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam zainteresovan za kupovinu vrhunskog, ali zaista vrhunskog, srpskog mc trafoa. Verujem u izreku "kupujmo domaće", a posebno ako je za isti kvalitet cena višestruko niža od konkurencije iz Japana ili Danske. Eto, nedavno sam čvrsto rešio da se u pogledu vina okrenem isključivo domaćoj ponudi, a na to me je ponukala emisija "Put vina", nedavno emitovana na TV Studiju B. Za elektriku znam da imamo pameti i kvalitetnog bakra, još samo da se realizuje.Samo da pitam: da li neko od prisutnih zna da je na domaćoj hi-fi-diy sceni do sada bilo sličnih uradaka? Dakle, ne mislim na različite prerade i budževine, već baš ovo što sax nudi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

postoji i ovakva varijanta, naravno sve zavisi od zelje.komadi koji ce biti za probu su samo transformatori.kazem samo za probu. finalni (za prodaju) ce biti naravnooklopljeni i moci ce u zavisnosti od zelje da imaju zobel. :cheers:

post-357-0-79691100-1307384845_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da pitam: da li neko od prisutnih zna da je na domaćoj hi-fi-diy sceni do sada bilo sličnih uradaka? Dakle, ne mislim na različite prerade i budževine, već baš ovo što sax nudi.

lemic je prijavijivao neki vrhunski MC step up motan ovde koji je radio bolje od AN. e sad, AN ima jedno 7 verzija i iteracija svojih stepupova pa to "radio bolje" moze svasta da znaci, a da budem iskren, malo je bilo i preterivanja sa time da svaki malo pametniji kazandzija moze domalim prstom da namota ono o cemu japanci sanjaju, sio mi ga djura. nije mala zarada razlog zasto se mnogi tesko hvataju MC trafoa nego tezina problematike. naprotiv, gramofondzije su i dalje najortodoksnija sekta i rado placaju bezumne novce za nesto sto zaista valja. najjeftiniji AN trafo kosta 600 evra a najskuplji 15000, a nesto se plasim da se na ovom drugom malo zaradjuje. stvarno ne bih da komentarisem pomenutog "domaceg" proizvodjaca posto on ne ume da napravi ni ono sto danas desetogodisnjaci motaju po sweat shops fabrikama u kini, maleziji i slicnim a to je trafo za 2A3 koji je ozbiljno decija rabota u poredjenju sa SUT tematikom. znaci kiselo grozdje. kao sto rekoh, prvi cu da se otvorim ako taj proizvod valja i kosta razumno, a za probu i poredjenje mogu da doniram denon au320 koji je jedna ajd da kazemo skromna sprava i korektan benchmark za ulaz u taj svet. nazalost nemam vise haufe trafoe koje sam jedno vreme trosio.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stvarno ne bih da komentarisem pomenutog "domaceg" proizvodjaca posto on ne ume da napravi ni ono sto danas desetogodisnjaci motaju po sweat shops fabrikama u kini, maleziji i slicnim a to je trafo za 2A3 koji je ozbiljno decija rabota u poredjenju sa SUT tematikom.

Ето видиш како одмах знаш о коме говорим. :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako ne bi znao, bas smo pominjali taj njegov uradak u jednom ozbiljnom drustvu nedavno. ceo zivot mislim da sam se utripovao i lose cuo ili da je bas kod mene dosao falican uradak na probu a onda naletim na nekog ko je jos za sve to veselje i platio, kukavna mu majka, pa posle svega nije mogao da proda ni za trecinu cene to sokocalo. i onda ce da pravi SUT, trt malo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kolega anubis ce prvi probati trafoe. :cheers: a sto se tice tematike, na primer jensen ima dobre trafoe, koji nisu papreno skupi.radilo je dosta firmi trafoe, i low budget i $$$, desavalo se i to da neke firme, da neimenujemprave trafoe $$$ a nisu nista posebno. na primer nisu permalloy ili bolje. sramota, a kostaju$$$. ne mora trafo da bude papreno $$$ skup da bi bio fenomenalan, ali ne moze da bude nidzabe. po meni treba da bude normalna cena, e sad u srbiji normalno ... relativan pojam.e sad, nadam se da mi nece niko zameriti sto spominjem jensen, nije da ih izdizem na tron,ali su stvarno dobri. e sad, ako na primer trafo X kosta 200e, a trafo Y 10.000e, a bolji je od ovogprvog 20% (vise je nemoguce) gde je tu rezon ? ali dobro, u fifi-ju i ne treba da trazimo rezon za nekestvari, treba da uzivamo. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da su ovo stvari koje ne bi trebalo da budu obmotane sa sedam velova misterije. Ne znam zbog čega, ali kod nas je često tako. U svakom slučaju, raduje me da probam neki domaći proizvod kada bude finiširan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvinjavam se zbog kasnjenja. imao sam puno obaveza, pa nisam stigao ranije.evo slika 2 modela M.C. trafoa, P i F, kao i slika sa osciloskopa. a podaci, bicekasnije objavljeni.slike 1,2 i 3 su 20Hz, 1kHz i 41khz, a 4 i 5 su F i P model.izvinjavam se na kvalitetu. morao sam da smanjujem zbod max. velicine atachment-a. :cheers:

post-357-0-50270400-1307741245_thumb.jpg

post-357-0-73721100-1307741306_thumb.jpg

post-357-0-03714300-1307741315_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...