Jump to content

Čime lakirati brezovu šperploču


Koja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 54
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja sam radio sa vodenim lakom i on je u neku ruku Ok, ali posto sam radio sa cetkom razmazao mi je bajc,koji je bio na nitro bazi. Ja sam uvek za poliuretanski lak, i ja ga nabavljam u firmi koja se nalazi ispod Bogoslovije, prekoputa salona Komnenovic u ulici Dragoslava Srejovića, a lakovi su firme AkzoNobel.Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala,ali zar nije poliuretanski ono sto daje stetna isparenja? Ili sam ja nesto pobrkao. Ali koliko vidim i ovi vodeni imaju poliuretanske primese, bar mi se cini da sam video tako nestoZaboravih da dodam: ono sto sam prvo smirglao pa nakvasio pa smirglao opet, pa onda to bajcovao, posle bajcovanja se opet podiglo malo tj postalo neravno. Izgleda da mi je dzabe to prvo kvasenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala,ali zar nije poliuretanski ono sto daje stetna isparenja? Ili sam ja nesto pobrkao. Ali koliko vidim i ovi vodeni imaju poliuretanske primese, bar mi se cini da sam video tako nestoZaboravih da dodam: ono sto sam prvo smirglao pa nakvasio pa smirglao opet, pa onda to bajcovao, posle bajcovanja se opet podiglo malo tj postalo neravno. Izgleda da mi je dzabe to prvo kvasenje.

Dlačice će da se dižu svaki put. Poenta je da sačekaš da se redovno osuši. Za to, treba čekati toliko, da sva vlaga ispari iz drveta. Računaj bar 24h na sobnoj temperaturi. Rekoh već, trebaće mnogo strpljenja. Dlačice će se prestati podizati kada konačno toliko natopiš drvo da je naneti sloj što bajca, što laka, homogen i "zapečen" tj potpuno suv. svaka nestrpljivost i žurba, završiće veoma verovatno neželjenim posledicama po estetski izgled...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad ne razumem nista. Da li treba da cekam da se dlacice spuste? Kako mislis da sloj vode bude suv? Kako mislis da natopim drvo?

Ubajcuješ i ostaviš da se osuši. Skroz. Poplašiš šmirglom, mažeš ponovo. Sve dok ne dobiješ nijansu koju si želeo da dobiješ. Onda kreneš sa lakom. Dakle, proces je redom: bajcovanje - sušenje - šmirgla. Potom ide lak na potpuno suvu podlogu. Posle laka, sušenje, brušenje, novi sloj laka, sve dok se podižu dlačice...Zato preferiram lak na uljnoj bazi, on ne razređuje prethodno nanešene slojeve koji su na vodenoj bazi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubajcuješ i ostaviš da se osuši. Skroz. Poplašiš šmirglom, mažeš ponovo. Sve dok ne dobiješ nijansu koju si želeo da dobiješ. Onda kreneš sa lakom. Dakle, proces je redom: bajcovanje - sušenje - šmirgla. Potom ide lak na potpuno suvu podlogu. Posle laka, sušenje, brušenje, novi sloj laka, sve dok se podižu dlačice...Zato preferiram lak na uljnoj bazi, on ne razređuje prethodno nanešene slojeve koji su na vodenoj bazi.

Hvala, sad razumem sve. Tako sam i radio. Za sada deluje ok. Za lak imam jos nekoliko sati da se odlučim. A bogami i za menjanje boje. Najbolje kad bih sa svakom mogao da ofarbam probnu daščicu i izlakiram :DMada 400 dinara nije ni skupo za probu, ali mi nekako zao da bacam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio sam poliuretanski lak, satin sjaj, za enterijer. Neki grchki, verovatno je budjav ali me je mrzelo vise da razmisljam.I jos mi djavo ne dade mira, nekako mi mnogo vintage deluju tamnobraon zvucnici, hteo sam crvenu, nije bilo, i na kraju uzeo hrast, to je neka svetla boja drveta. Sad cu da probam :)A onaj glet gde sam gletovao rupe za srafove je katastrofa, probao sam malo na probnoj daschici, nista ne upija boju. Moracu nekako nekim flomasterom da probam ga da obojim :) Zajebah se sto nisam lepio kutiju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A onaj glet gde sam gletovao rupe za srafove je katastrofa, probao sam malo na probnoj daschici, nista ne upija boju. Moracu nekako nekim flomasterom da probam ga da obojim :) Zajebah se sto nisam lepio kutiju...

E, a da nisam rekao... (eng: Told you so....) :tongue10:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije losh izgleda lak. Mislim, lak ko lak.A ova druga boja sto sam kupio, nekako je zlatnjikava, mada nije losa, zuta... Problem je sto izgleda malo slabije istice prirodne share drveta. Videcu kad nanesem tri sloja kakva ce biti. Pa onda koja mi se od te dve vise svidi, farbam zvucnike i u p.m.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...