Jump to content

Transformer MC Step-up...


Preporučeni Komentari

Ево сликица за почетак, без пуно речи:

post-47-0-06390300-1305407534_thumb.jpg

Ради! :crazyrocker:

Ради се о dual-channel трафоу добијен љубазношћу једног од зелених овде. :) Повезао сам га по својој идеи у конфигурацији где могу уз помоћ jumper-а бирати HI/LOW gain, као и паралелно са два 8-пинска подножја како бих могао лако мењати отпорнике и утаначио loading.

У моменту, свира на LOW GAIN моду у комбинацији са 68k Beyschlag Precision отпорницима за 210ohm на страни звучнице. Звучница је Ortofon Kontrapunkt B у FVP5 клоном са руским варијантама ECC88.

Интересантно свира, мада није за изложбу. :)

П.С. А да, прерачун loading-а је овде - Cartridge Loading.

П.П.С. Нећу вам показивати доњу страну, срамим се. А што се тиче оне беле жице, то је chassis ground, неповезан [floating] тренутно.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

A tu kao nema preslusavanja kanala?

А што - факт да су оба трафоа у једној кутији би аутоматски значило преслушавање канала? Мислим - не знам, зато и питам.Преслушао сам тек 4 стране. Још се играм са позицијом и локацијом маса да приметим преслушавање - можда за неколико дана?

:Viannen_loungelizard:

:sporty095_2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema sanse da se preslusavaju - koliko se secam - svaki ima outer static shield usput - neophodno je povezati vod shielda na gndmislim da ce za to najbolji biti poseban vod do gnd na phono sekcijia kad se izigras , ako odlucis da im je mesto gde sad jesu - prebacuj ih cim blize samoj rucki ........ i lemi zicke od rucke na izvode trafoa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da bi bili sigurni da nema preslusavanja ubodite jedan kabel od zvucnice u trafo a drugi kanal izlaza iz trafoa prikljucite na pojacala i poslusajte. Tako cete skinuti sumnju.

Хвала на идеји, пробао сам јутрос. Не могу да чујем никакво преслушавање ни на звучницима, ни на слушалицама.Оно што ме мало мучи је мали брум после 12 сати на контроли гласноће, али:1. Обично не слушам толико гласно.2. Прилично сам сигуран да је мој недостатак вештине лемљења крив за то.Мислим да ћу, ако ово свира баш задовољавајуће у овој комбинацији, уградити трафо и плочицу унутар кутије phono-а, и дати тај задатак неком ко има искуства - ономе дечку који ми је радио F1. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:Viannen_loungelizard:

BTW, Зенe, оно што још не знамо је - ако је HI-GAIN 1:11.5 [претпостављам], колико је LOW-GAIN? Имајући у виду да ми се LOW-GAIN више слаже у систему, било би лепо знати да бих могао извести праве прорачуне за отпорнике и loading.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izmerim i javim juce bejah sprecensutra cu biti u prilici si spojio shield na masu ?

Нисам, свира и овако, а касно увече летим у Лондон на неколико дана, па када се вратим...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svira i tako , ali zato i bruji :Viannen_loungelizard:

Да се ја уверим да ми причамо о истој ствари, ти мислиш да ја требам повезати ground од трафоа [црна жица/извод која је залемљена на кућиште трафоа] на масу од преампа?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да се ја уверим да ми причамо о истој ствари, ти мислиш да ја требам повезати ground од трафоа [црна жица/извод која је залемљена на кућиште трафоа] на масу од преампа?

Да
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да се ја уверим да ми причамо о истој ствари, ти мислиш да ја требам повезати ground од трафоа [црна жица/извод која је залемљена на кућиште трафоа] на масу од преампа?

Обавезно!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

si spojio shield na masu ?

Да

Обавезно!

Спојио, нешто је боље, али није потпуно решење. Мора да негде нисам добро полемио, али добро... права евалуација следи тек кад се "Зен-ифицира" онај FVP5 клон. Чекам само Silver Mica за RIAA-у и идемо, па тек након тога експериментирам мало више са спрежним кондовима.

izmerim i javim juce bejah sprecensutra cu biti u prilici

И? Јеси премерио? Све нешто мислим да је low-gain 1:11.5, али можда грешим.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

......И? Јеси премерио? Све нешто мислим да је low-gain 1:11.5, али можда грешим.

input :orange-red , A=12,5xbrown-red , A= 8xbrown-orange , A=5xout u svim slucajevima : brown-yellow
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

input :orange-red , A=12,5xbrown-red , A= 8xbrown-orange , A=5xout u svim slucajevima : brown-yellow

Ау! Никада не би искомбинирао orange-red - морам сада да преработим све, и да опет прерачунам отпорнике. Значи, за глупе... A=12,5x значи 1:12,5?Одакле онда на оној страни податак 1:11,5?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes' ..... x means putacifre su odokativne - kako sam video na ekranu osciloskopanisam bas bio analan u merenju jer i sam znas da je varijacija pojacanja ( zavisna od loadinga ) veca od greske ocitavanja odokativnom metodom :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam bas bio analan u merenju jer i sam znas da je varijacija pojacanja ( zavisna od loadinga ) veca od greske ocitavanja odokativnom metodom :sarcastic_hand:

Знам да јесте, али и овако је боље дефинисано него прије.Кад си већ споменуо осцилоскоп, решио сам да мање/више узмем ово...DSO Quad...не треба ми за ништа друго осим да повежем грамофон L/R дирекно на њега и пратим тонове са тест плоча ради лакшег подешавања, упоређавајући оба канала истовремено. Шта мислиш - ради посао?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne treba da uporedjujes oba kanala , nego treba da gledas razliku istihto se radi tako sto povezes scope na dva istorodna leg-a , recimo na oba plusa .zavisno od probe/glave/scope-a to mozes direktno na signalu glave , ili na izlaznom signalu sa phono pre.podrazumeva se da pri takvom diferencijalnom merenju ta dva izvora moraju imati common gndsvidja mi se taj scopicedit - naravno da merenja mozes obaviti i standardno dvokanalno , ali uvek moras prethodno izvrsiti uporedjenje kanala sa jednim signalomako nista drugo - ponovis merenje sa sondama preseljenim na suprotni kanal one jesu i najkriticnije - medju njima se najcesce javlja razlika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...