Jump to content

Pomoć oko popravke JBL satelita


iMario

Preporučeni Komentari

Premešten razgovor iz teme...

http://www.diyaudio.rs/topic/1617-merenja-nekih-horni-i-drivera/

Zvu...

Izgooglao sam vas tražeći namagnetisavanje magneta :)

Bratu sam sredio jedan mali satelit JBL Creaturea i serviser mi je rekao da je otišao magnet. Novi satelit bi se mogao poručiti, ali em košta 30USD + porezi, em reče čovek da bi se čekalo mesec - mesec i po dana.

Takođe mi je rekao da je imao ranije broj telefona čoveka koji je radio namagnetisavanje, ali ga je zaturio.

Pošto su ovi zvučnici svojevremeno bili poklon bratu, da li bi se taj jedan mali satelit mogao namagnetisati i da li bi neko bio ljubazan da mi prosledi broj telefona tog čoveka koji radi namagnetisavanje? :)

Hvala unapred!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

sudeci po velicini - nisam imao prilike da vidim sliku rastavljenih drivera - to bi trebao biti neki Neodymijumski magnetnije mi jasno kako se isti mogao pokvariti ?daj koju sliku rastavljenog ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kvar se manifestuje tako što je zvuk užasno tih i čuje se tek kada se nasloni na uvo.Prvo sam ga ja rastavio, da vidim da nije hladan lem, pošto nisam video ništa sumnjivo, odneo sam ga u servis, a i serviser nije našao ništa neobično, pa mi je rekao da je magnet izgubio induktivitet, tj. da se razmagnetisao.Vratio sam ih nazad za NS bratu, ali mu mogu reći da ga rastavi i ufotka ga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veća je verovatnoća da se magnet rascentrirao pa je uštinuo kalem ili da je sâm kalem "provrio". To se dešava kada se previše snage propusti kroz zvučnik, a opet nedovoljno da izgori žica. Vezivno sredstvo kojim su namotaji pričvršćeni za former se rastopi pa se namotaji ili razmotaju ili naslažu jedan na drugi i zalepe za magnetni procep. Verovatnoća da se neodimijumski magnet ili feritni FTM razmagnetisao je izuzetno mala. Hoću reći da je to gotovo nemoguće :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatnoća da se neodimijumski magnet ili feritni FTM razmagnetisao je izuzetno mala. Hoću reći da je to gotovo nemoguće :)

Тачно тако, да је магнет толико ослабио или би звучник већ изгорео или би излазни степен појачавача исто тако изгорео.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako kažem da je zvučnik pao sa 1m visine, da li to ide u prilog vašim pretpostavkama? :)

Добро је преживео! Једноставно се рацентрирао, тј. магнет није у центру или још горе корпа се уврнула а то баш и није добро.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na pomoći :)Zamolio bih da mi jos mozda na PP posaljete telefon/adresu servisa u kojem bi mi to mogli popraviti.Jos bolje ako je u NS, jer su zvucnici sada tamo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na pomoći :)Zamolio bih da mi jos mozda na PP posaljete telefon/adresu servisa u kojem bi mi to mogli popraviti.Jos bolje ako je u NS, jer su zvucnici sada tamo :)

Каko su zvučnici tamo, možda bi trebao da pogledaš u Beraru. Oni su zastupnici za JBL, a nalaze se u Novom Sadu.http://www.studioberar.com/kontakt.htmlMožda imaju rezervnih jedinica. Pozovi na ovaj telefon sa linka i dobićeš broj njihovog ovlašćenog servisa.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kontaktirao sam Berar i od njih mi i cena od 30 USD + porezi. Ako je ovo nesto sto se moze popraviti u domacoj radinosti, onda bih bio rad odneti to kod nekog "majstor Mileta" :) Ne mora NS, ja sam u Bgdu, ali kazem ako je majstor u NS, jos bolje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam kod jednog Vlade, ovde u Bgdu, servis tamo u Cara Dusana kod EFG banke, on je konstatovao razmagnetisan magnet. Mada mislim da se ovaj prezivao drugacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo, ukoliko Vlada ne uspe da učini nešto po tom pitanju, moj ti je predlog da (ukoliko ti je zaista stalo do toga kako će zvučati ti zvučnici i da brat ima lep i funkcionalan poklon od tebe :rolleyes: ) naručiš iz Berara. Ljubav boli :sarcastic_hand::buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...