Jump to content

Ništa spektakular


Preporučeni Komentari

Ete još jedan sistemćić...

Postavljena slika

Postavljena slika

GRUNF 8400 MKII - u gornjem levom se vidi klok, njegovo zasebno napajanje i filter na euro konektoru, na izlazu nundorfi i srebrno ožičenje u zero over, itd...

Postavljena slika

Na ovi komad sam posebno ponosni baš ja, još nije ugradjen selektor zbog neodlučnog opet ja i mnoooogo dobro sviri.

Postavljena slika

Uglađeni gospodin Priboj...

Postavljena slika

...KT90 u njem i...

Postavljena slika

...DIY terminali.

Već pomenuh Neotech i Siltech 4/56 interkonekt sa Siltech FT-12 ribon zvučničkim kablovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

То сам и Ја хтео да питам јер видим да су веома танки а не као они моји као црева за заливање баште :sarcastic_hand:

Siltech FT-12 ribon.....fama kaze medj Siltech fanovima,jedan od njihovih najboljih iz starije generacije..nisu bas jeftini,cudi me malo koncepcija..jeftini zvucnici-skupi kablovi :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za zvučnicima se traga ali kod ovih Bowera koje sam imao je kompletno ožičenje zamenjeno sa neotechom, novi visokotonci i urađene nove skretnice pa je zvuk daleko od onog s početka kada sam ozbiljno razmatrao lansiranje u kontejner.

Kablovi jesu FT-12 i sviraju zaista odlično, ali Siltech ima i daleko ljućih nažalost po cenama koje su za mene trenutno prevelike.

Zvuk koji ovaj sistem daje je iznenađujuće prostoran i kompletan prostor iza i oko zvučnika je ispunjen po svim osama, trenutno nema tepiha i stora ( proljetno čišćenje ) što svakako utiče na prenaglašenu visinu pa je na prilično snimaka vokal ošo skoro u plafon.

Vidim da vam se sviđa moje air-matic ogibljenje pojačala, kad ga već nemam na automobilu.Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

,cudi me malo koncepcija..jeftini zvucnici-skupi kablovi :to_become_senile:

I ja sam se iznenadio da se u opisu sistema nigde ne pominju zvučnici. Vidim sa prve slike nešto maleno ćiri, ali nisam uspeo da pogledam full size, jer banana ne radi. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Siltech ima i daleko ljućih nažalost po cenama koje su za mene trenutno prevelike.

nemo mnogo da se sekiras zbog toga,vise puta izreceno da ako je nesto novo/novije+skuplje,nije cigurno da je bolje od starijeg..to sto su navukli fancy carape,svetlucave dzidzabidze na krajeve kablova i spakovali u kufere je samo moderan trend..znam par fanatika iz ergele JBL/Levinson koji bi :matrix002: za te FT-12-ke :hot:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još jendared izvinjenje zbog propusata oko zvučnika, model je B&W DM 310 iz '91, nabavljen pre deset godina.

Zajedno sa novim visokotoncima, odličnom DIY skretnicom i ožičenjem zaista je u pitanju jeftin pazar ali je problem što svira bolje od prilično skupljih komada,

a to znači da će njegova zamena biti moja najskuplja investicija do sada. Postavljena slika

Verovatno do kraja godine ide u pemziju, šta će ga zameniti još neznamo, svaki predlog je dobrodošao! Postavljena slika (uglavnom se sluša klasika)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još jendared izvinjenje zbog propusata oko zvučnika, model je B&W DM 310 iz '91, nabavljen pre deset godina.

Zajedno sa novim visokotoncima, odličnom DIY skretnicom i ožičenjem zaista je u pitanju jeftin pazar ali je problem što svira bolje od prilično skupljih komada,

a to znači da će njegova zamena biti moja najskuplja investicija do sada. Postavljena slika

Verovatno do kraja godine ide u pemziju, šta će ga zameniti još neznamo, svaki predlog je dobrodošao! Postavljena slika (uglavnom se sluša klasika)...

Ne znam bi li se moja preporuka uzela u razmatranje, jer konačno, govorim iz svog ćoška odakle gledam na svet, ali bih toplo preporučio razmatranje mogućnosti da se u igru uvedu elektrostatici... Home brewed, home made, for home use... Ovi moji (novi) nisu čak ni posebno zahtevni prema amplifikaciji... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka prepuruka je dobro došla, elektrostate sam imao prilike slušati u nekoliko navrata ali nisam bio zainteresovan zbog dimenzija, moj sobičak je 4.5 x 4.3.Isčitah pisanije oko Soltanovih elektrostata (ako sam dobro kazo) koji po dimenzijama a i ceni odgovaraju ali nisam siguran da to moje pribojče mere izgurat!Elektrostati su verovatno najzahtevniji po pitanju snage pa me interesuje koja je minimalno prihvatljiva aždaja za njih?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka prepuruka je dobro došla, elektrostate sam imao prilike slušati u nekoliko navrata ali nisam bio zainteresovan zbog dimenzija, moj sobičak je 4.5 x 4.3.Isčitah pisanije oko Soltanovih elektrostata (ako sam dobro kazo) koji po dimenzijama a i ceni odgovaraju ali nisam siguran da to moje pribojče mere izgurat!Elektrostati su verovatno najzahtevniji po pitanju snage pa me interesuje koja je minimalno prihvatljiva aždaja za njih?

Stariji primerci su znali da oznoje svakojake skalamerije koje sam bio kupovao pa potom u pola cene poklanjao. Novi (ESL150) o kojima je Sipi načeo i temu u HiFi sekciji su sada u mom posedu (jedan par) i juče sam izvršio početni eksperiment, Gainclone sa LM3886 vs ESL150. Radi, bez problema. Pošto sam samo sve sklepao, a danas na žrtvenik doneo dva seta shottky dioda i spremio jedan, za ovu priliku pripreman trafo, sledi pokušaj izvlačenja maksimum muzikalnosti iz pojačalceta od nekih pedesetak wati, dakle, snaga nije obavezni kriterijum za kombinaciju. Naravno, SE cevaš sa 3W nema šta da traži u ovoj priči, ali Priboj (vidim, debelo prerađen - moj je bio origigi i završio protestnim samozapaljivanjem) sa nekih, koliko beše 50W, mislim da na 4 omskim izvodima može da se sasvim lako iznese sa ovim novim panelima :) Naravno, savetujem, poslušati pre kupovine. Ako u blizini nema nikoga, u Subotici se može izvesti nepristrasan slušni egzibicionizam, doneti svoje pojačalo, eventualno omiljenu muziku, a mi ćemo već nešto da ulovimo, da ne sedimo gladni :)Edit: Zoltanov sobičak nema ni po dijametralnom dijagonalitetu 4 metra, i tamo svira izvrsno, baš kao i u mom potkrovlju koje je oko 10x7metara... (ujedno, bez pregradnih zidova) :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno do sada nisam obavljao kupovinu bez slušanja i veoma sam zainteresovan za ove sprave, ako sam dobro pročitao cena je u rangu od 1200-1500.

Unapred hvala za gostoprimstvo, ako se odlučim dojahati što može biti izvesno obzirom da imam vrlog prijatelja koji često ide do svojih u Subotice, a i tvoj par će biti već "uhodan".

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno do sada nisam obavljao kupovinu bez slušanja i veoma sam zainteresovan za ove sprave, ako sam dobro pročitao cena je u rangu od 1200-1500.

Unapred hvala za gostoprimstvo, ako se odlučim dojahati što može biti izvesno obzirom da imam vrlog prijatelja koji često ide do svojih u Subotice, a i tvoj par će biti već "uhodan".

Postavljena slika

Moj par je Ex-Demo iz nekog Beogradskog salona, u razloge povlačenja iz ponude u tom salonu ne želim da iznosim svoja saznanja koja su više rezultat "rekla-kazala" nego direktnih saznanja pa bi bilo nekorektno da o tome laprdam, a i nije tema. Htedoh reći, ako uopšte postoji potreba za uhodavanjem, tj tzv "usviravanjem", to svakako Zolika (Soltanus papa & mama) uradi u procesu kreiranja proizvoda. Tek nakon što svaki pojedinačni primerak zadovolji prvo merne, potom i slušne kriterijume, napušta dom kreatora. Ovo je jedna od stvari koja ne može da se proizvede i plasira na tržište u hiljadama primeraka, samim tim, troškovi manufakture nisu ni najmanje naivni, a u probirljivom i nadasve osetljivom tržištu audio opreme, svaka, pa i najmanja greška se veoma skupo plaća, obično završava tako što proizvođač baci sve četiri uvis (što je grubi prevod od "belly up" - što znači propast) a Zoltan od ovoga izdržava sebe, suprugu i troje male dece. Svaka neozbiljnost bi mu se itekako osvetila. Zadovoljni vlasnici su najbolja reklama i preporuka, ali svakako je reč o ukusima, pa ostaje i dalje pravilo da se degustira pre konzumacije ;)

Dodao bih još jednu meni veoma simpatičnu opasku od strane novog vlasnika mojih "starih" panela: (parafraziram) "Otkako ih imam, primetio sam da više ne slušam uređaje, nego muziku" ... Kod mene to već funkcioniše odkako sam postao ovisnik o ES panelima... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao bih još jednu meni veoma simpatičnu opasku od strane novog vlasnika mojih "starih" panela: (parafraziram) "Otkako ih imam, primetio sam da više ne slušam uređaje, nego muziku" ... Kod mene to već funkcioniše odkako sam postao ovisnik o ES panelima... :Viannen_loungelizard:

Šta starac može nego da lupi tako nešto. Pusti Ti starca, nema on pojma... Pitanje je šta on, uopšte, i čuje... Ušla mu je, ladna, voda u uši...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta starac može nego da lupi tako nešto. Pusti Ti starca, nema on pojma... Pitanje je šta on, uopšte, i čuje... Ušla mu je, ladna, voda u uši...

75 " I opomenu se Petar riječi Isusove što mu je rekao: Dok pijetao ne zapjeva, tri puta ćeš me se odreći. I izišavši napolje, plakaše gorko. "

Ako je Isus znao da će ga Juda izdati, zašto ga je do kraja zadržao u krugu svojih bliskih prijatelja?

:whistling:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...