Jump to content

IRF-IRFP9140N vs. Vishay IRFP9140


scope

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

ja ne cujem razliku bitnu za razlikovanje :sarcastic_hand:

Pa sad ako ti ne cujes moglo bi da znaci da mogu da upotrebim Vishay. :sarcastic_hand: E, sad ako si slab na usi :0002trtum3: Mislim da sam negde u temi o F5 procitao da Vishay IRFP9240 nije dobar za F5 pa zbog toga pitam.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW nedavno sam servisirao jednog Mark Levinsona kojemu su na jednom kanalu izlazni tranzistori Motorola, a na drugom kanalu Onsemi. Njima očito ne smetaju ovakve formalne stvari.Ali ima u njemu i puno gorih i za rad važnih stvari, ali o tom nekom drugom zgodom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

yupu zadnje vreme

"Vishayevi IRF-ovi" postoje od onog trenutka kada su kupili IRF. Znam, jer su tom prilikom dijelili samplove kapom i šakom.:Viannen_loungelizard: "IRF IRF-ovi" će postojati vjerojatno dok se zalihe ne prodaju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW nedavno sam servisirao jednog Mark Levinsona kojemu su na jednom kanalu izlazni tranzistori Motorola, a na drugom kanalu Onsemi. Njima očito ne smetaju ovakve formalne stvari.Ali ima u njemu i puno gorih i za rad važnih stvari, ali o tom nekom drugom zgodom.

Pa kada su Motorola i ONSemi jedno te isto ...Samo se radi o tome da je Motorola reorganizovala sebe tako da sada postoje formalno nezavizsne firme. Dosta nalik na ono što je i Philips uradio pre nekoliko godana, kada je nastala firma BC Components.Otkrili Ameri OOUR-e. :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Није вас Scope само то питао. Први транзистор има N, а други нема. Ту има разлике, а и ја бих да научим. Пошто сте сви ту, дискутујте мало. Нема везе што су вам стомаци преоптерећени.:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što je to za nas mladolike.:pioneer:A s obzirom da sam sada i lakši jedno 30 kila pitanje bi li me uopće prepoznao.:buehehe:

Opa, tweak-ovao si sebe? Alal vera, majstore. I ja se trenutno mučim sa time, ali slabo mi ide, previše je jagnjetine u Srbiji ... :sarcastic_hand: Ništa se ne brini, prepoznao bih te.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Није вас Scope само то питао. Први транзистор има N, а други нема. Ту има разлике, а и ја бих да научим. Пошто сте сви ту, дискутујте мало. Нема везе што су вам стомаци преоптерећени.:sarcastic_hand:

N kao N-kanalni. Možda? Kako je ovaj s devetkom ustvari p-kanalni onda nije. Uglavnom nebitno..... vjerojatno da se razlikuje od Fairchilda ili sličnih.IRF(P) kao Plastični, itd........Stvar opisa.....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U naslovu teme je sve receno: IRF-IRFP9140N vs. Vishay IRFP9140. Da li ste probali i da li je Vishay dobar za audio?

Ako smem da primetim, maltene SVAKI tranzistor je dobar za audio pod uslovom da projektant dobro zna kakav je, koje su mu mane a koje prednosti, i da ga smesti u za njega što bolji ambijent, tj. radne uslove.Naravno, postoje tranzistori koji su specifično razvijani baš za audio. Na primer, Motorola/ONsemi ima MJL 21193/21194 u plastičnom TO3-PBL pakovanju, sa rejtingom od 200W, ili MJ 21193/21194 (bez "L"), u klasičnom TO-3 metalnom pakovanju, sa rejtingom od 250W. To su zaista odlični tranzistori, sa neobično malim izobličenjima u čujnom spektru. Ovo je samo jedan primer, ima ih još podosta.Zbog potrebe da dobro poznaje tranzistore, većina projektanata se nekako okreće određenim tipovima tranzistora, mnogo radi sa njima i stekne potrebno iskustvo šta može, a šta ne. I nerado menjaju, ako baš nije nužno.Što se laika tiče, ono što mnogi ne shvataju da nije uvek lako zameniti tip A sa tipom B u već gotovom komercijalnom uređaju. Može, naravno, ali ume da bude i rizično ako se osnovne osobine dva trazistora jako razlikuju. Pri čemu većina ne zna dovoljno da bi ujedno zamenila i pobudne trazistore tako da sve ostane u nužnom balansu, kako je i projektovano.Ključno pitanje glasi: imaju li trazistoru neki svoj, sebi specifičan zvuk? Odgovor je da, imaju, često je mala ali ipak čujna razlika, ali i te kako ume da bude velika. Pre nekoliko godina, mom drugaru crkne japanski pojačavač. Srećom pa je imao servisnu šemu. Tada još trgovina preko Interneta nije bila ni blizu ovome danas, pa ga "obradujem" dilemom: ili ćemo se mučiti da nađemo baš iste, ne mnogo popularne tipove, u kom slučaju zadržavano osnovni karakter zvuka, ili ćemo zameniti originale, ali onda to moramo na oba kanala istovremeno, u kom slučaju će pojačavač dobiti neki drugi zvuk. Odluči on da zameni, kaže da mu je stari vrištao. I umesto NEC tranzistora, uđu Motorole/ONsemi gore pomuti, koji su, uzgred, bili osetno jači od originalnih. Grdno sam se napatio sa modifikovanjem zaštite, ali na kraju sam uspeo. I stvarno je zvuk bio bitno drugačiji, samo gluv to ne bi čuo; zvuk je dobio jednu toplinu koju ranije nije imao, kao i osećaj MNOGO veće snage (koji je, jasno, delimično subjektivan)Pošto su pre mene mnogi to godinama radili, jasno je da može, ali i da nije tako lako kao što je samo prelemiti. Lično mislim da sam u tome uspeo zato što je Motorolice jako dobro poznajem, čak ih imam i na lageru kod kuće u svakom trenutku, delimično iz nužde (služe mi kao potencijalna zamena za neke trazistore u vintage Marantz-ima, pu, pu, zlu ne trebalo), a delimično zato što ih ja jako volim i umem sa njima. Svako ko nešto pravi ima neke svoje miljenike, raspitaj se ovde, i svako će ti navesti neke koje iz nekog ličnog razloga vole više od ostalih. To je normalno, svi smo takvi.Dakle, kada pitaš ima li nekih posebno dobrih audio tranzistora, lako se može desiti da dobiješ jako različite odgovore, već prema ličnom stavu autora.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

N ima manji otpor i vecu struju.ono sto je bitnije kod izbora ovih kondova je energija potrebna za paljenje i kapacitet. Nelson je u svojim ampovima koristi FQA kojih vise nigde nema koji su imali jako mali kapacitet

Zbog tih razlika, sa njima kvazi komplementarno rešenje uopšte ne treba olako odbaciti. Ma koliko ga ja ne voleo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...