Jump to content

Line by Zocky


zocky

Preporučeni Komentari

think twice ..... dovoljna je ta paralelna da bude zastitna .... i da spulna bude polarisana :buehehe:    :frusty:

Slažem se. Ali, obzirom da su relea iz levog i desnog kanala na određenom ulazu vezana paralelno, ispravno polarisano rele ne bi moglo da se uključi zbog direktno polarisane diode iz onog drugog u paru. A uključuje se.

Rana fizika - vidi pod: kontra-elektromotorna sila :angry:

Taj deo mi je jasan kao dan, znam šta se dešava kad kalemu prekineš napajanje...Pazite ovo, omski mereno, u oba smera 890 oma!Aj' sad da čujem teoriju pre no što razvalim jedno rele da vidim šta ima unutra :yes3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 3 months later...

I jos nesto, predpostavljam da si koristio uparene LDR-ove pa me zanima ima li razlika u jacini zvuka izmedju levog i desnog kanala, sto pri malim signalima to i velikim?

Bilo je razlike među kanalima. Možda sam mogao da je smanjim drugačijim grupisanjem LDR-ova ili da sam dodatno uparivao mojih osam komada... U svakom slučaju meni se nije sviđalo kako ta pasiva zvuči i za sad sam odustao od tog projekta.Fajlove koje sam ti poslao možeš u celini da upotrebiš ako želiš i ako pronađeš  SDS relea koja sam ja koristio. Obrati pažnju, polarizovana im je pobuda i neophodne su izmene u jednom delu pločice.  :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo je razlike među kanalima. Možda sam mogao da je smanjim drugačijim grupisanjem LDR-ova ili da sam dodatno uparivao mojih osam komada... U svakom slučaju meni se nije sviđalo kako ta pasiva zvuči i za sad sam odustao od tog projekta.Fajlove koje sam ti poslao možeš u celini da upotrebiš ako želiš i ako pronađeš  SDS relea koja sam ja koristio. Obrati pažnju, polarizovana im je pobuda i neophodne su izmene u jednom delu pločice.  :cheers:

Ja sam mislio da mi lightspeed zameni potenciometar samo, koiko sam citao na forumima ljudi ga hvale. Bas sam na strano diyaudio forumu krenuo jedan topic da citam u vezi toga i oko izbora LDR-ova NSL32SR2, NSL32SR3. Tek sam na pocetku topica! Mislio sam da lightspeed zameni potenciometar i da regulise jacinu za FlatBT preamp. U svakm slucaju moracu da preradim ovaj tvoj rad, ko zna, mozda izbacim lightspeed, videcu!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Viktore,to što se meni ne sviđa moja naprava ne znači da je lightspeed loša. Ja nisam pravio bafer koji je predložen u projektu, probao sam ga sa jednim preampom i moguće da je došlo do neke nekompatibilnosti. Džaba sve priče dok svojim ušima ne čuješ određenu spravu i još bitnije - da to čuješ u tvom sistemu. Ovo je bar jednostavan sklop i odrađen do detalja a investicija nije velika, napravi i čuj kako radi, ne veruj nikom osim svojim ušima :cheers:

Ja sam mislio da mi lightspeed zameni potenciometar samo i da regulise jacinu za FlatBT preamp.  

Moj projekat je upravo tako koncipiran, LDR umesto potenciometra, što bliže ulazima a iza toga bilo koja aktiva. Pločica sa činčevima je na dvoslojnom vitroplastu (bottom predstavlja "šild") debljine 3mm i čini deo ili celu zadnju stranu kutije preampa.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Viktore,to što se meni ne sviđa moja naprava ne znači da je lightspeed loša. Ja nisam pravio bafer koji je predložen u projektu, probao sam ga sa jednim preampom i moguće da je došlo do neke nekompatibilnosti. Džaba sve priče dok svojim ušima ne čuješ određenu spravu i još bitnije - da to čuješ u tvom sistemu. Ovo je bar jednostavan sklop i odrađen do detalja a investicija nije velika, napravi i čuj kako radi, ne veruj nikom osim svojim ušima :cheers:Moj projekat je upravo tako koncipiran, LDR umesto potenciometra, što bliže ulazima a iza toga bilo koja aktiva. Pločica sa činčevima je na dvoslojnom vitroplastu (bottom predstavlja "šild") debljine 3mm i čini deo ili celu zadnju stranu kutije preampa.

Pa, ne slazem se bas da investicija nije velika, za tu cenu cenu se moze ladno kupiti ALPS RK27(i ostati za pivo! :rofl: ) ili mozda cak napraviti atenuator. Problem je sto se mora kupiti veca kolicina LDR-ova da se to upari kako treba. Sada mi se opet vraca ideja da napravim sa relejima atenuator! razmislicu, najjednostavnije je da stavim RK27 i da teram, videcu sta cu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako uzmeš NSL32SR2S(orted) onda ni ne moraš uzimati više zbog uparivanja, tako da investicija zaista nije velika; naročito kad se uzme u obzir odnos odnos cena/kvalitet . Ja sam na Babelu zamenio plavi Alps sa Lightspeed-om i razlika je više nego primetna (naravno u korist Lightspeed-a); jednostavno nisu ista liga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...