Jump to content

Noval podnozja


Peca

Preporučeni Komentari

Sklepah neki preamp sa ECL86 pa mi trebaju 2 podnozja za doticne lampe... Gde kupiti? Mozhda nisam bash potrefio mesto gde da pokrenem temu, ali mi ne dozvoljava da postujem u oglase, izgleda sam josh zhutokljunac :)Da, zaboravih da napomenem da mi trebaju za print montazu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sklepah neki preamp sa ECL86 pa mi trebaju 2 podnozja za doticne lampe... Gde kupiti? Mozhda nisam bash potrefio mesto gde da pokrenem temu, ali mi ne dozvoljava da postujem u oglase, izgleda sam josh zhutokljunac :)Da, zaboravih da napomenem da mi trebaju za print montazu...

daj neku semu ako nije problem tog preampa sa ECL82. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se, nisam obratio pazhnju da nisam uneo lokaciju :) Nije sa ECL82 vec sa ECL86.. Sema je uzeta odavde: http://haute.fidelite.com.online.fr/DIY/LED-mu-follower/DIY-mu-follower.html Iskreno, pojma nemam o lampama, ovo mi je prvi projekat sa njima... Nemojte me pitati kako svira, poshto je sastavljen samo jedan kanal od delova koje sam imao, sa polurasturenim podnozjem, 2 trafoa redno vezana itd... Potpuna katastrofa, ali dovoljno za testiranje :) Ako nekom bude interesantno, mogu okaciti plocicu cim je prepravim u stereo verziju....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Peco, sta te navelo da se upustis u ovaj projekat - da li si negde slusao taj preamp pa ti se svideo, ili tek 'nako?

Pitam jer je mnogo stvari uradjeno prosto pogresno: na ulazu je atenuator od -20dB a na izlazu pot koji je preveliko opterecenje za preamp a jos uvek daje preveliku Zout prema sledecem stepenu; radna tacka je jako lose izabrana - sve je ucinjeno da ovaj preamp zvuci lose.

Pise da ga ni sam autor teksta na sajtu nije ni cuo ni napravio vec preuzeo od Bernada Duvala sa planom da ga valjaju kao povoljan kit komplet...

Posto ti je to prvi cevni preamp ne bi valjalo da se odmah razocaras - imas ovde mnogo boljih projekata, pada mi na pamet preamp sa 12B4 (pravio Nesic) i par komada koje je pravio Daudio - ovaj sam slusao i svideo mi se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odluchio sam se za ovaj zbog raspolozhivih delova :) Imam 2 nove lampe koje stoje vec 3-4 god i chekaju da se smislim da krenem... Iskreno, mene lampe u mom sistemu uopshte ne interesuju... Ovo ce da zavrshi kao poklon drugaru, pa neka se kasnije snalazi za bolje :) Gledao sam malo po netu i po diyaudio.com, i svi su nashli brdo "greshaka" u dizajnu... Ali, s druge strane, ko god ga je pravio kazhe da je zadovoljan i da dobro svira... Sve u svemu, lampe su tu, trafo i pristojni izlazni kondovi sve zajedno koshta ~40e, pa sam rachunao da vredi probati :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao sto rece sipi - ima boljih projekata.ECL 86 nije najsretnije resenje za preamp. ta lampa je najbolja da se s njom napravisasvim solidan SE od 3,5 - 4W. to kazem jer je trioda pentoda u jednom balonu.2 noval podnozja i malo sitnih elemenata i gotov SE. od pentoda koje sam ja koristiou preampu ili kao prvu cev je EF86, u triodnom spoju, a to je vec nesto drugo. pentodau preampu - nije najsretnije resenje.postavi slike i tako to, pa da se vidi sta si uradio.pozdrav i :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sax - ovde je pentoda koristena u ulozi aktivnog CCS-a anyway - sema na kojoj se vidi atenuator signala , da ne bi dolazilo do saturacije sa normalnim line level signalom ( za koju je isto pravljeno ) - nije vredna razmatranja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo je slika, mada nema puno shta da se vidi :) Gomila zhica, jedan kanal itd... Nego, lepo je to shto smo doshli do zakljuchka da preamp ne valja ni za izvesnu stvar, ali ja nisam josh doshao do podnozja :lol:

post-684-0-15390000-1301690300_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idi u Temerin - firma Troglav ( posle pruznog prelaza prvo skretanje desno , pored gradske cesme ) , pa malo dalje levo i sa desne strane je otpad sa vojnom robomnaci ces podnozja garant - ponesi malo alata i koju kintu , ako nadjes jos nesto zanimljivo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, na savetu, ali mi je zajebancija da idem do Temerina i kopam po gomili otpada... Ima na banzaieffects sajtu po 0.4e (ili 2.14e sa pozlacenim kontaktima), ali sam hteo neko brzhe reshenje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Pozdrav ljudi!Crtam u protelu jedan Apex-ov cevni preamp za Leo-vog komsiju pa s'obzirom da nikada nisam crtao nista sa lampama potrebna mi je pomoc. Naime, treba da nacrtam podnozje za ECC88. Pedja, Leo-v komsija mi rece da tu ide Noval podnozje koje inace ima 9 pina. E sada mene zanima, jer sam video da na internetu ima vise verzija, koji treba da bude precnik tog podnozja i koliki raspon nozica? Video sam da ima vise vrsta, manjih i vecih, pa ne znam ni sam sta da crtam! Jedan je spoljnjeg precnika 18mm a unutrasnjeg(raspon nozica 11mm), drugi je precnika 22mm a unutrasnjeg(raspon nozica 21mm)... U protelu mi je raspon nozica 17.45mm standardno. Moze li neko da pomogne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav ljudi!Crtam u protelu jedan Apex-ov cevni preamp za Leo-vog komsiju pa s'obzirom da nikada nisam crtao nista sa lampama potrebna mi je pomoc. Naime, treba da nacrtam podnozje za ECC88. Pedja, Leo-v komsija mi rece da tu ide Noval podnozje koje inace ima 9 pina. E sada mene zanima, jer sam video da na internetu ima vise verzija, koji treba da bude precnik tog podnozja i koliki raspon nozica? Video sam da ima vise vrsta, manjih i vecih, pa ne znam ni sam sta da crtam! Jedan je spoljnjeg precnika 18mm a unutrasnjeg(raspon nozica 11mm), drugi je precnika 22mm a unutrasnjeg(raspon nozica 21mm)... U protelu mi je raspon nozica 17.45mm standardno. Moze li neko da pomogne?

Viktore, poslaću ti ja mere za ova podnožja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...