Jump to content

CNC mašine u Beogradu


xfile

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima, privodim kraju svoj projekat zvučnih kutija. Potrebno mi je da se na CNC mašini uradi prednja ploča. Kod mene u mestu ima ih dvojica ali neće da se zezaju sa time. Gde mogu u Beogradu to da uradim. Kutije su dvosistemske, (nisam uspeo da prikačim sliku.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

e sad.... :serbvidkakisicl0:pa pazi i ja sam trazio skoro stolare koji hoce da se bave time.i nasao ih ovde:http://www.stolarska...nica.com/forum/sve zavisi sta hoces da se uradi.ovi mogu da odrade zvucnike i u duborezu.sve se radi za pare :rofl:

Hvala za brzi odgovor.Šta mogu da očekujem, koliko para?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala za brzi odgovor.

Šta mogu da očekujem, koliko para?

prvo zavisi koji materijal i koliko materijala , onda kakvo je secenje - pravolinisko - krivolinisko - kruzno - kombinovano - po tvojoj shemi itd. :sarcastic_hand:

ono sto sam ja bio zamislio je preskupo pa sam odustao.

mislim na ovakve nekakve vratolomije konkretno:

Postavljena slika

moras da pitas konkretno sta tebi treba tamo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prvo zavisi koji materijal i koliko materijala , onda kakvo je secenje - pravolinisko - krivolinisko - kruzno - kombinovano - po tvojoj shemi itd. :sarcastic_hand:

ono sto sam ja bio zamislio je preskupo pa sam odustao.

mislim na ovakve nekakve vratolomije konkretno:

Postavljena slika

moras da pitas konkretno sta tebi treba tamo.

Jednostavno dve rupe i prsten oko njih dubine 6mm.

Nisam uspeo da prikačim sliku

išao sam na Choose File selektovao sliku ali nisam uspeo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to iskusan stolar radi i bez CNC mashine - skoro istog kvaliteta :scratch_head:verujem da je dosta kolega ovde na forumu to radilo rucno :sarcastic_hand:

Drugar koji ima frezu može da uradi otvor za bas i prsten okolo 181mm, problem mu je manji prsten od 106mm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni manji nije nikakv problem, ne treba ti CNC za to... nek taj tvoj drugar što ima frezer pogleda malo ove slike:

http://www.google.com/images?um=1&hl=en&biw=1280&bih=629&tbm=isch&sa=1&q=router+circle+jig&aq=f&aqi=g1&aql=f&oq=

I sve će mu se kasti samo...

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj link...http://www.diyaudio.rs/topic/2935-montaza-zvucnicke-jedinice-u-kutiju/Ja sam radio ovo u Zomontu na Labudovom Brdu. Za cenu pozovi i pitaj telefonom ili svrati sa takvim crtežom i neka ti naprave krojnu listu. To je besplatno, a onda pitaj koliko sve ukupno košta (materijal, sečenje, etc.)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Pogledaj link...http://www.diyaudio....inice-u-kutiju/Ja sam radio ovo u Zomontu na Labudovom Brdu. Za cenu pozovi i pitaj telefonom ili svrati sa takvim crtežom i neka ti naprave krojnu listu. To je besplatno, a onda pitaj koliko sve ukupno košta (materijal, sečenje, etc.)...

Danas je cena 630din po dužnom metru za ploču debljine 24mm.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno se nije zeznula. Meni tu radi drugarica pa je nešto iskombinovala sa kolegama da ne platim mnogo. Reče mi da bi bilo znatno skuplje da sam išao regulare.U svakom slučaju, Nešić je bolje odradio rupe sa glodalicom nego što su meni uradili na CNC-u. Rupa je za 1mm veća. Nije mnogo, ali ako sam dao specifikaciju i tačne mere, hoću da bude knap. Sad, platio sam jeftinije i išao preko drugarice i ne smem da se bunim. Ne vidi se iz aviona ali ovo Nešićevo je kud i kamo bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno se nije zeznula. Meni tu radi drugarica pa je nešto iskombinovala sa kolegama da ne platim mnogo. Reče mi da bi bilo znatno skuplje da sam išao regulare.U svakom slučaju, Nešić je bolje odradio rupe sa glodalicom nego što su meni uradili na CNC-u. Rupa je za 1mm veća. Nije mnogo, ali ako sam dao specifikaciju i tačne mere, hoću da bude knap. Sad, platio sam jeftinije i išao preko drugarice i ne smem da se bunim. Ne vidi se iz aviona ali ovo Nešićevo je kud i kamo bolje.

Pa ništa, jedino da nas sve jednog po jednog upoznaješ sa drugaricom :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neznam kako vi ovo racunate i koliko kod vas beogradjana to ispadne na kraju ali kod nas juznjaci se to ceni na rupu. Znaci da se izbusi rupa na CNC kOSTA 100 DIN :)vise sam pisao u ovoj temi...www.diyaudio.rs/topic/5457-sp95-do-jensen/ako nekome treba salje se i postom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...